Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam wszystkich serdecznie - ania
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anulek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 12:37 pm    Temat postu: witam wszystkich serdecznie - ania Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich,

Mam na imie Ania (29lat), i diagnozują mnie w kierunku tocznia. Tak naprawde w kryteriach tej skali mam 3 objawy. Ale nic zapisali mi Arechin, ale jeszcze tego nie wzielam, bo chcialbym sie skonsultowac z innym lekarzem. Czy Wy tez przeżywaliście takie załamanie jak dowiedzieliście sie co Wam dolega? Ciężko mi sobie z tym poradzić, ale jak czytałam Wasze posty to widzę że się nie załamujecie. Mam nadzeje że odzyskam spokoj ducha!

pozdrawiam raz jeszcze
Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Aniu nie masz sie jeszcze tak bardzo czym przejmować bo jak czytam w 100% nie masz zdiagnozowanego tocznia jesli nawet tak sie stanie to nie koniec swiata początek jest trudny bo musisz sie z tym oswoic ale jak czytałas posty to nikt tragedii juz z tej choroby nie robi dzisiaj jest taki postep w medycynie że chorować na toczeń to nie wyrok smierci...musisz to spokojnie przyjąć do wiadomości a konsultowac sie z innymi lekarzami tez mozna tylko musisz wiedziec że kazdy lekazr specjalista ma inna wizje leczenia ja osobiscie spotkałam sie z 3 ma ale pierwsza była najbardziej skuteczna choc skutki uboczne sa dość liczne...ja juz choruję na tocznia 24/lata od diagnozy/ i urodzilam w tym czasie dwoje dzieci tak więc odpowiednie leczenie nie powinno drastycznie zmienic Twojego totychczasowego zycia ale najwazniejsze by była własciwa diagnoza bo wtedy wiadomo jakie leczenie stosowac powodzenia...trzymam kciuki by sie wszystko wyjasnio i bys otrzymala własciwe leczenie..pozdrawiam.. Smile Slonko Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu...
Powiem ci, że ja akurat nie przeżyłam załamania, gdy w koncu postawiono mi trafna diagnozę, ponieważ kilka lat nie potrafiono mnie zdiagnozować i takie gdybanie może to jest to, albo tamto bardziej -mnie wyprowadzało z równowagi niż diagnoza : toczeń....chociaż wtedy nic o nim nie wiedzialam...teraz dzięki pobytach w klinice, oraz forum- wiem jak sobie radzic...żyje bardzo aktywnie, tylko wiosną i latem musze szczególnie uważać na słońce...ale nic to najważniejsze, że wiem co mi jest...pozdrawiam... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo serdecznie Very Happy
każdy inaczej reaguje, gdy dowiaduje się, że jest chory
ja miałam 16 lat (teraz mam 24), jak mnie zdiagnozowali i się tym nie przejęłam-po prostu żyłam sobie dalej z pewnymi zmianami Very Happy
nawet jeśli potwierdzi się u Ciebie diagnoza i powiedzą na 100% "toczeń" to da radę z tym żyć-serio Very Happy

pozdrawiam cieplutko i życzę szybkiej i trafnej diagnozy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu.Koleżanki już napisały jeżeli się okaże że to toczeń to nic się nie zmieni poza pewnymi obowiązkami-wizyty u lekarza,łykanie systematyczne zapisanych leków,czasem szpital no i zdecydowanie wnikanie słońca ale tez nie zawsze.Duży filtr, kapelusz i słonko można tolerować.Poczytaj jak żyją inni.Uczą się zakładają rodziny,pracują, rodzą i wychowują dzieci czyli"świat wcale nie jest zły...."
Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KRZEMINKA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 468
Skąd: RACIBÓRZ

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu
Z Toczniem mmozna żyć i nawet nie jest taki zły,ja już z nim żyję 11 lat -jak dobre małżeństwo Smile początki są zawsze ciężkie,ale strach ma duże oczy Wink
Pozdrawiam i życze duuużo siły Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Szybkiego otrząśnięcia się z szoku- z naszymi chorobami da się normalnie żyć Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anulek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Wam za przyjecie i mile slowa. Zrobilo m sie lzej na duszy mimo tak zlych wynikow, ale w piatek mam umowiona wizyte u lekarza i mam nadzieje ze cos sie wyjasni.
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy ,,trzymaj sie,, Razz ,pozdrawiam i duzo zdrówka życze Razz Basia Wink
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okularnica
Senior
Senior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 61
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Anulko,da się z tym żyć Smile ja już choruję na liszaj rumieniowaty (każdy używa nazwę toczeń ale ja liszaj)od 15 lat...
Życzę szybkiej diagnozy a potem już z górki(ja też nie mogłam się z tą chorobą pogodzić-i nawet teraz często pytam dlaczego???)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Aniu! Ja też mam 29 lat i od kilku miesięcy mam stwierdzony toczeń. Jak przeczytałam Twój post to jakbym czytała swoje słowa. Masz takie same obawy jak my wszyscy którzy mamy stwierdzony toczeń. Jednak Ty masz szansę że to nie TRU. Nie możesz się załamywać. Toczeń to przedewszystkich nie kończace się badania i diagnozy. Ja chodząc do lekarzy miałam już dość. Czułam się jak emerytka. Ta choroba nie jest taka straszna. Ochłonęłam i dzięki temu forum uspokoiłam się. Tak więc korzystaj z informacji na forum i lecz się u specjalisty. Pozdrawiam i dużo siły zyczę. Pa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Anulek
masz dobry dostęp do specjalistów - korzystaj
wpadaj na forum i cały czas bądź pod kontrolą
spokoju ducha, braku kolejnych oznak choróbska
pozdrawiam
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Aniu- mam nadzieje,że wszystko skończy się dla ciebie jak najlepiej a w najgorszym bądź razie Wink trafna diagnozą i wdrożeniem skutecznego leczenia.
Pozdrawiam
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group