Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Drżenie dłoni
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 5:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat dzisaj rozmawiałam z moja lekarka i poruszyłam ten temat , ona twierdzi ze to jednak sterydowe a takze mozliwa jest tutaj przeczulica skory normalna w naszych chorobach ,lub u mnie polineuropatia bo toczen atakuje u mnie nerwy wiec to jest mozliwe - za miesiac mam wizyte u neurologa a wiec będe dociekac dalej

u mnie kiedys stawiano diagnoze SM po wyniku rezonansu gdzie wystapiły zmany demielinizycajne , wtedy się martwiłam , ale dalsze badania nie potwierdziły SM ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B
A mogę spytać co jeszcze może powodować demielinizację (oprócz SM)?
Neurolog właśnie mnie wysłała na rezonans i z minuty na minutę panika większa ...
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolezanki .
Ja mam od niedawna problem z dlonmi ,a w szczegolnosci z nadgarstkami .
Bola mnie przerazliwie ,od wewnetrznej strony,bol promieniuje na cala reke .
Najgorzej jest rano ,nie potrafie nic utrzymac w dloni ,ukrojenie chleba czy wedliny odpada ,nie wytrzymuje z bolu .
Jak dnia przybywa ,bol powoli slabnie ,a od rana znowu to samo .
Nie chce latac co chwile do lekarza ,moze ktos na forum mial ,lub ma taka dolegliwosc ?
Bede wdzieczna za kazda odpowiedz .
pozdrowienia z (jak do tej pory) goracej Florydy -Ewa
Jestem chora na sclerodermie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem kolejną w klubie "drżących rąk i nóg" Wink
Od paru miesięcy zdarzały się sytuacje, że miałam drżenie nóg ale mijało. Od czasu do czasu też pojawiało się drżenie rąk.
Przez ostatnie 2,3 dni ciąglę drży mi szczególnie prawa dłoń. Nadmienie, że biorę jedynie Arechin 250mg raz dziennie - może to być skutek uboczny..? z tym, że Arechin biorę dopiero miesiąc czasu a takie coś przydarzało się już wczesniej. Hmmm Question nigdy nie wiązałam tego z toczniem na który choruję. Moze to miec z tym cos wspolnego? Jak pisaliście wczesniej pewnie trzeba bedzie sie wyspowiadac z tego Pani Profesor na wizycie Rolling Eyes to juz kolejny `myslnik` do zakomunikowania Wink
Ajjj... co my sie mamy Rolling Eyes
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to drżenie rąk jak widac jest u nas pospolite mnie jak drży to najwięcej prawa ręka ale już do tego przywykłam no i nie jest to bez przerwy nie ma się co martwic sa gorsze choroby tak jak parkinson i tego bym sie bała..pozdrawiam.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiakuc napisał:
mnie jak drży to najwięcej prawa ręka :


Mam to samiutko Wink Czasami to troche denerwujace , ale czy powinnam o tym wspomniec Pani Profesor na wizycie?
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz wspomniec bo nie zaszkodzi ale czy cos zmieni nie wiem to zobaczysz ona sprawdzi popatrzy i może bedzie wiedziec lub wysle do neurologa.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie od lat tak jest , juz wszscy sie przyzwyczaili ze jesli chca kawe musza sobie przyjsc do kuchni albo będa miec 3/4 szklanki

biedronka ja nie bore arechiny wiec raczej to nie jest to, ale takie drzenia mam od lat i jest to jednak zwiazane z choroba, bo do neurologa chodze systematycznie i drzenie u mnie nie ma podłoza neurologicznego
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez dolacze do was, u mnie od tego w sumie sie zaczelo a scislej mowiac od potwornego bolu kregoslupa.Lekarz rehabilitant stwierdzil ze to nie od kregoslupa, i kazal mi isc do neurologa po czym wyladowalam w szpitalu gdzie zrobiono mi rm -itam wyszlo-w obu platach czolowych i ciemieniowych podkorowo widoczne sa drobne ogniska hyper nie wykazujace efektu wzmocnienia kontrastowego-najprawdopodobniej zmiany na tle niedokrwiennym.- ponoc to przez to mam drzenie prawej reki i oslabienie calej prawej strony.Najgorzej drzy jak cos musze przytrzymac a jak sie zmecze to sie nie najem ta reka ani nie napije.Najgorsze jest to ze lewa reka tez zaczyna fiksowac i nawet bardzo delikatnie cale cialo lub glowa Sad i juz nawet torebke mi ciezko nosic no ale co zrobic?trzeba sie chyba do tego przyzwyczaic Confused Pozdrawiam.
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie ręce drżą od baardzo dawna tak że już zdązyłąm się przyzwyczaić ,najbardziej wtedy kiedy się denerwuje ,wtedy to już cała jak galaretka jestem ...pani doktor stwierdziła ,że to skutek uboczny encortonu ,więc nie ma się czym martwić Very Happy ech oby tylko to było kłopotem Wink ...mój MR nie wykazał absolutnie żadnych zmian oprócz blizny po zapaleniu zatok...teraz zastanawiam się razem z lekarzem prowadzącym nad rezonansem z kontrastem Rolling Eyes ...bo bardziej dokuczają mi zawroty głowy ,oczywiście nieznanego pochodzenia Cool Wink
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kicia co do zawrotów głowy to miałas badane błędniki Question toczeń lubi tez je uszkadzac mnie to spotkało najpierw jeden a za niecałe 2 miesiące miałam z głowy drugi..idź do laryngologa dla sprawdzenia... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj widzę, że ten problem z dłońmi ma chyba każda z nas Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie niestety te zmiany sa nieodwracalne, no i tez pani doktor powiedziala ze rozne mrowienia w roznych czesciach ciala beda, i zawroty glowy i drzenie rak tez mam prawo miec ,i mosze sie do tego przyzwyczaic Shocked jak narazie biore na to memotropil i cawinton-minimalnie pomagaja ale nie na drzenie.Kawa nie ma wplywu na to bo jak nie pije kawy to tez to sie dzieje,najgozej jak juz jestem zmeczona a gdzies cos trzeba podpisac to mam tez klopot ,musze mocno trzymac dlugopis i czuje ze cala latam Shocked i ze wszyscy to widza Confused dla laika to wyglada jak bym bardzo sie denerwowala-no i niech tak zostanie Rolling Eyes Pozdrawiam.
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu miałam i oba działają jak należy ...stąd ta konsternacja Confused ...badał mnie i laryngolog i neurolog i nie znalazł nic ...biorę betaserc 8 mg 3 razy dziennie ...pomaga ,ale i tak sama nigdzie się nie ruszam Crying or Very sad ...mój lekarz reumatolog ,który prowadzi moje leczenie w Kielcach zasugerował ostatnio większą dawkę leku i chyba jednak spróbuję ,nie zaszkodzi a zawsze można liczyć na poprawę Laughing Wink
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group