Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chłoniaki,a zespół Sjogrena, badania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eugene2000
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 9:21 am    Temat postu: chłoniaki,a zespół Sjogrena, badania Odpowiedz z cytatem

Witam,

W róznych publikacjach, takze na tym forum wyczytalam,ze zespol Sjogrena niesie ze soba spore ryzyko chloniaka.

Wbilo mi sie to do glowy, choruje od ponad 8lat na Sjogrena. Wyczytalam jakie sa objawy chloniaka - i niby pasuje jak ulal to jak sie ostatnio czuje. Z drugiej strony objawy sa podobne do infekcji i chyba do skutkow ubocznych po sterydach.

Czyli poty nocne, oslabienie, zawroty glowy,klopoty z koncentracja, stany depresyjne itd. Biore od 3 tygodni Metypred 6mg, i jednoczesnie zaczelam antykoncepcje Yasmin. I nie wiem, czy to uboczne skutki te objawy, czy objawy chloniaka.

Moze wiecie jakie badania nalezaloby wykonac, zeby wykluczyc chloniaka? Czy rezonans magn, tommografia glowy?? Wiem, ze to glupie, ze panikuje, ale ostatnio tylko o tym mysle.... Sad Mam malutkie dzieci - 6 miesiecy i 2,5 roku i nie chce niczego zaniedbac, bo mam dla kogo zyc.

Poradzcie jakie badania wykonac - usg slinianek - sa guzy i torbiele, bo stan zapalny przy Sjogrenie u mnie to normalne, morfologia ok, rtg pluc ok.
Niestety nie mam dobrego lekarza,zeby o tym pogadac...
Jesli cos wiecie-pomozcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Very Happy
wątek specjalny

Netykieta-lektura obowiązkowa

Instrukcja obsługi forum

ja proponuję iść do lekarza-jesteś z Warszawy, więc tam jest duży wybór specjalistów-takich prawdziwych; na własną rękę nie ma co robić badań

lekarze specjaliści

Specjaliści godni polecenia
przejrzyj te wątki i poszukaj dobrego lekarza

pozdrawiam
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eugene2000
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odzew Smile
Do lekarza sie wybiore, bylam juz u prof Pazdura,a takze u dr Garwolinskiej, ale jakos nie mam do nich przekonania. Szukam jeszcze innego.

Ale gdyby trafil sie ktos majacy z problemem chloniaka do czynienia to prosze o jakies informacje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te wszystkie objawy mogą być od sterydów...tym bardziej, że zaczęłaś brać tabletki anty-czy konsultowałaś to ze swoim lekarzem prowadzącym?

postaraj się pójść do dobrego specjalisty Very Happy i szczerze pogadać o tym wszystkim
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eugene2000
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszlym tygodniu dopiero wyszlam ze szpitala. Tam ustawili mi sterydy. Pytalam o tabletki anty i powiedziala mi lekarka, ze moge, bez problemu. Choc czytalam tu na forum, ze sa rozna opienie na ten temat. Pytalam tez o szczepienia,bo tez tak do konca niby nie wiadomo, a jako ze chce szczepic HPV i spytalam w szpitalu - powiedziano mi, ze bez problemu.
Tyle, ze lekarz lekarzowi nierowny i czasami co lekarz to opinia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eugene2000, rozumiem twój lęk, bo sama też przez to przechodziłam i nawet rozmawiałam z „moim” onkologiem. Zaniepokoił mnie mocno powiększony węzeł chłonny oraz te objawy, o których piszesz – pocenie się, osłabienie, zawroty głowy, a nawet swędzenie skóry. Lekarz powiedział, że diagnoza pewna jest po pobraniu wycinka z węzła chłonnego, ale nie jest to obojętne dla zdrowia i wykonuje się, gdy są ku temu ważne przesłanki Pytał, czy nie gorączkuję, czy mam apetyt i czy ostatnio mocno nie schudłam? – nic takiego nie działo się. Myślę, że gdyby było coś nie tak zareagował by. Podobne objawy może dawać toczeń oraz inne choroby z autoagresji. A swoją drogą przy naszych schorzeniach jesteśmy bardziej na chłoniaka (i na nowotwory skóry) narażeni, szczególnie, gdy łyka się leki immunosupresyjne. Jeżeli coś cię niepokoi skontaktuj się z onkologiem, powinien rozwiać twoje wątpliwości.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eugene2000
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pomyslalam o onkologu....
Hmm, to dobry pomysl,bo w sumie to on moglby mi podpowiedziec jakie badania wykonac i czy jest to w ogole potrzebne narazie.

Tak zrobie.
Dziekuje raz jeszcze za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group