Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ból stawów a dobre wyniki badań
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ciągnie i zobaczysz jak zacznie wkładać paluszki wszędzie9 bez podtekstów proszę Wink ), zabezpiecz gniazdka bo różnie to bywa, siły ci zyczę bo taki mały szkrab moze wykończyć Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc Ewelina! Ja też mam idealne wyniki, a od początku tego roku borykam się z różnymi objawami, głównie bólowymi (mięśnie, stawy) + wysuszona śluzówka nosa i stany podgorączkowe. Zrobiono mi wszelkie możliwe badania oprócz badania wycinka mięśniowego i jestem przypadkiem "modelowym" na papierze. Teraz pozostaje mi tylko czekać, aż coś się z tego "wykluje" albo mi nareszcie przejdzie. Mam nadzieję, że Ty będziesz miała więcej szczęścia i któreś z kolei badanie wskaże, co Ci jest i oby to było coś niegroźnego. Życzę powodzenia i powrotu zo zdrówka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewelinko, rzeczywiście kolagenozy to podstępne bestie! Ja jestem Twoim dokładnym przeciwieństwem! Laughing czuję się rewelacyjne nie mam praktycznie żadnych dolegliwości związanych z toczniem za to wyniki Rolling Eyes no poprostu tragedia...jakiś czas temu wyniki kontrolne, robione normalnie na dochodnne, postawiły na nogi pół przychodni (m.in. hemoglobina 7,1 przy normie 12-16) Shocked wszyscy oszaleli a jak mnie zobaczyli to im Koparka bo ja nawet zawrotów głowy nie miałam, generalnie "kopią" przez cały czas (zupełnie przez przypadek) i im bardziej drążą tym wyniki gorsze a mi nic!!! Aż strach pomyśleć Hary co będzie jak mnie to w końcu dopadnie (jeśli faktycznie lekarze mają słuszne podejrzenia, bo jeszcze do końca mnie nie rozgryźli Wink ) najważniejsze to nie odpuszczać, nie pozwól żeby zbagatelizowali Twój problem i nie załamuj się! ja czasami czuję się królik doświadczalny + ufoludek + kobieta z brodą z cyrku w jednym (szczególnie jak mi ostatnio taki ambitny doktorek wystartował z tekstem, "że się będzie publikował na mnie, bo taka gratka rzadko się trafia")...załamka...
pozdrawiam Ciebie i bobaska Laughing życzę poprawy samopoczucia i jak najszybszej diagnozy...powodzenia Kicia
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Ewelina- ja od jakiegoś czasu mam wyniki całkiem dobre(może nie aż tak rewelacyjne ale niezłe) ale bardzo często odczuwam bóle stawów szczególnie kolan. Gorąco pozdrawiam ola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim głownym problemem były zawsze nerki. Przez 5 lat walczyłam o jakieś dobre wyniki moczu i w końcu się udało.I nawet przy złych wynikach czułam się dobrze, ale od tygodnia czuję się fatalnie, boli mnie prawa dłoń i niewiele moge robić.Do tego samopoczucie fatalne. Boje się że to może toczen wraca do mnie.I od samych mysli robię sie jeszce bardziej chora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nula,to tak jak ja, stawy mnie tak (...) nie przeklinam ale chętnie bym wiazankę pusciła, bolą te małpy jak nie wiem co. A od przedwczoraj to już koszmar , zaczynam sie zastanawiac czy mnie jakaś grypka nie bierze.
Aaa.. no i trafiłam do reumatologa do Łodzi , Kobieta Urbańska się nazywa i kazała mi migdały usunąć :9Sad no i tak sobie sie tułam od lekarza do lekarza i czekam co z tego wyjdzie, albo sie odczepi albo jak ładnie to nazwałaś wykluje sie na dobre Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aneta293
Junior
Junior


Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja kolezanke tez ciagle bola stawy, zrobiła sobie ANA i wynik jest ujemny, a morfologia w normie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama juz nie wiem co o tym wszystkim sadzić, na razie postanowiłam sie nie przejmować, i zobaczę jak trzeba bedzie to bede leczyć Smile tak mi sie chyba teraz latwo mówi,mąż mnie wspiera to dla mnie bardzo ważne, poztym uśmiech mojego szkraba tez mi poprawia humor Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sobie zrobię wyniki w przyszłym tygodniu, aż się boję - stawy bolą - może to tylko od zmiany pogody Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje ostatnie wyniki były nawet dobre.Pani doktor postanowiła okresowo zmniejszyc sterydy .Wszystko pięknie tylko moje stawy odmawiają wspólpracy i musiałam wrócic do starej dawki sterydu.Jak sie okazuje ja choruj fizycznie a nie labolatoryjnie.Tak szczerze mówiąc to niewiele mnie wyniki obchodza jak problemem jest wstanie z krzesła a sztuką na nim usiąść.Nie wiem jak dla was ale wole gorsze wyniki bez bólu i wtedy moge mówic o w miarę normalnej egzystencji.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinaG napisał:
no i trafiłam do reumatologa do Łodzi ,kazała mi migdały usunąć :9Sad Smile)

moim córkom też kazali lekarze rozważyć usunięcie migdałów- trafiły do laryngologa- krypty ropne w migdałach- na oko nie widać-
dr zaleciła szczepionkę i próbę wyleczenia. No i się turlamy ze szczepionkami, terminami;) na razie... nie narzekam, jest jak było. Ale młode lubią swoje migdały i chcą spróbować je... uzdrowić/uratować. (oczywiście zalecenie aktualne do momentu wystąpienia ostrego rzutu- potem bez dyskusji- usunięcie)

ASO często jest podwyższone przy migdałkach, kiedyś podobno było wykonywane rutynowo po każdej anginie

no stare przysłowie mówi: .... liże stawy kąsa serce- podobno określenie powikłań po anginach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio było lepiej, mogłam nie zwracać uwagi na słabe pobolewania. A od wczoraj znowu do bani, cięzko było mi zasnąć.
Stawy bolą, a raczej pieką, głównie łokcie, kolana i biodra i to najczęściej po prawej stronie. Czasami boli mnie tak cała prawa połowa od kości policzkowej zaczynając pprzez rękę, biodro, na łydce kończąc. Mija już 9-ty miesiąc moich dolegliwości, a ja nadal nic nie wiem.
Na szczęście podobnie, jak Ty Ewelinko, mam ogromne wsparcie męża, który na szczęście nie uważa mnie za hipochondryczkę i martwi się o mnie.

Czy badanie wycinka mięśniowego może coś wykazać, jeśli wszystkie pozostałe wyniki są modelowe?

Pozdrawiam wszystkich obolałych Smile. Trzymajcie się cieplutko w tą coraz chłodniejszą jesień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie własnie wycinek skórno mięsniwy doporowadził do rozpozanania choroby, dla lekarzy było to bardzo dziwne, ze przy tak dobrych wynikach, mam tak zły wynik z wycinka , potem poszło juz z górki a wyniki coraz gorsze posypały się jak z rogu obfitości
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba w takim razie poproszę o skierowanie na takie badanie. Jak już kiedyś pisałam, chcemy zdecydować się z mężem na dzidzię i wolałabym być pod opieką specjalisty w czasie ciąży, gdyby się okazało, że na coś jednak choruję.
W chwili obecnej mój teść (nefrolog) przekopał się przez tomiska do reumatologii i zdiagnozował u mnie 'zespół przewlekłego zmęczenia" - czyli schorzenie nie dające wyników laboratoryjnych, a objawy głównie bólowe. Miały pomóc ćwiczenia oraz leki antydepresyjne. Chodzę na basen, ćwiczę wieczorami w domu, biorę kolejne leki antydepresyjne, ale...nie pomagają (tak samo jak kilka leków przeciwzapalnych, które brałam wcześniej), więc to chyba jednak niestety nie to.
Jak skończę to opakowanie i objawy nadal będą się utrzymywać, pójdę na to badanie, może nareszcie ono odpowie na jakieś pytania.
Pozdrowionka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidio zgadzam sie z Toba wlaśnie mam juz dobre wyniki ale niestety bóle mięśni ..stawow..i chyba sciegien w nogach daje sie niestety we znaki ...moi lekarze jednak najbardziej sugeruja sie wynikami labolatoryjnymi niz tym jak sie czyje..gdy wyniki dobre a zle samopoczucie to ostatni doktor powiedzial ze to fibromialgia a nie objawy toczniowe..sama juz nie wiem ...przy wyzszej dawce sterydow nawet czuje sie lepiej ale teraz nie wiem co uczeni zadecyduja..pozdrtawiam Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group