Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy żołądkowo-jelitowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia to powiedz mamie, że zdecydowana większość tutaj namawia ją na siemie lniane, teraz to nie problem - można kupić w każdej aptece już zmielony i odtłuszczony, a nawet z dodatkami smakowymi, żeby nie był tak paskudny (ja też go nieznoszę, ale w razie czego jest zawsze pierwszą rzeczą po jaka sięgam).
a druga sprawa, to dokładnie określenie skąd te dolegliwości się biorą - czy napewno podrażniony żołądek? to jest konkretny i ostry ból żołądka, czy raczej mdłości i nudnosci, a jakie wyszły ostatnio transaminazy? przy imuranie trzeba kontrolować pracę wątroby - wszystko ok z tej strony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsatwą zazywania sterydów i imuranu jest także przyjmowanie ich przy posiłku......w trakcie jedzenia.wtedy dolegliwości są o wiele mniejsze...
może tu tkwi błąd.......? co do Dontrolocu ...jest 20 i 4o mg....wydaje mi się także ze powinna mieć zrobioną gastroskopie...mimo osłony niestety trzeba zajrzeć do żołądka...ja miałam juz wrzody....wtedy dostje się także inne leki.....od dłuższego czasu mam spokój.ale utzeba uważać....
Także nienawidze siemienia lnianego.ale ten pomielony jak było żle piłam przez długi czas pół godz przed każdym posiłkiem..trzeba się do tego zmusić.a potem człowiek sam się przyzwyczai....jak zaczyna bardziej dokuczać zaraz siegam po niego...oczywiście ten mielony...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedynymi wynikami podniesionymi co mama miala robione sa:

- OB - 14
- MCV - 97
- MCH - 34
- GLUKOZA - 4,1
- p-ciala p-jadrowe ANA - 28
i w moczu jedynie pojedyncze leukocyty

wiec nie wiem. pruby warobowe sa w normie.
ze tak powiem mama juz zaliczyla wiekrzosc lekarzy i wlasnie doktorka wysle ja jeszcze z jelitami. miala juz robione usg ale niec tam nie ma.
co do jedzenia tabletek to moja mama zawsze je po sniadaniui.
mama jeszcze powiedzila ze ona moze grysc i popijac siemie ale pic go nie bedzie bo zaraqz bylo by zwrucone .
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusiu ...ja połykam tabletki w czasie sniadania.....nie po .....miedzy jedną połowką kromki a druga .inaczej nie mogę ....
Jeśli mama nie toleruje siemienia lnianego , trudno.....nie ma sensu wmuszać na siłę.....ale chyba nie obejdzie się bez wizyty u gastrologa....gastroskopii...ewentualnie dostanie leki o wiele mocniejsze.
Badanie jesli przez usg...nic nie wykaże ...chyba trzeba bardziej dokładnych badan....np. wlew kontrastowy czy kolonoskopia.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okaze sie wszystko w lutym. dzieki za pomoc. musze jej powiedziec o tych tabletkach.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sloneczka moje ja jzu nie wiem co mam robic -- oczywiscie biore oslonowo LANZUL ale po wysciu ze szpitala ciagle co zjem to w tych flakach mi tak jezdzi ze szok -- filmow nie moge ogladac bo te anomalia dziwekowe mi przegluszaja no ehehhe -- ale powaznie -- czy to juz flaki buntuja sie od tych wszystkich lekow? no kiedys tak nie mialam - tak mi sie zaczelo robic od czasu szpitala hmmm -- jakos mozna temu zaradzic?? pomozcie niooo --- wystraczy ze ja to gadula jestem a flaki nie musza Wink

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehee... może sposób odżywiania w szpitalu zadziałał Shocked hehe... ja piszę całkiem poważnie Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z moich obserwacji wynika .ze większosć z nas ma kłopty żołądkowo -jelitowe...nadmiar leków i sterydy robia swoje to na pewno.......a na jakieś bulgotanie ...wzdęcia skarży sie prawie 80% z nas...ja biore na stalłe no-spe. moze tak spróbować laków bez recepty .jest ich sporo .na bazie ziół.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do posilkow szpitalnych nei zdazylam tam nic zjesc - wiec to nie to hehe

ale MOnis ma racje t napewno te wszystkie tablekti koksy i cala reszta, ktore sie lyka -- w koncu ile organizm i flaczki moga zniesc - a tym bardziej, ze sama se kukule brzydka zrobilam i odczuwam tego skutki Sad --- oj za glupote to sie placi - teraz mam nauczke
ale moze faktycznie zaczne cos lykac na ten zoladek bo az wstyd gdzies isc bo od razu orkierstra deta sie odzywa po posilku heheheh

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy kto przyjmuje tyle swinstw musi miec problemy zoladkowe? Shocked ja sie juz zaczynam bac bo dopiero zaczelam lykac. Nie mam zadnej diety - jem wszystko co popadnie. Jak narazie biore Calperos 20 i nawet jeden flak nie ruszyl. Ale nie mowie hop zanim.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no majka ja łykam od 4 lat i nic z kiszeczkami nie mam.... wszystko to są sprawy indywidualne, więc na zapas się nie przejmuj, nie ma sensu już teraz się martwić co będzie i czy będzie... Very Happy trzymaj się...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mowilam że wszyscy .możesz zmieścic się wtych pozostałych %...ale na pewno jelita i żoładek ulegaja osłabieniu ...Lykajcie ze sterydami leki chroniące żołądek...i przyjmujcie je zgodnie z zaleceniami....Ja miałam całe życie od małego dziecka problemy....więc dziwne by było gdyby teraz nagle zniknęły....ale na pewno jesteśmy na nie narażeni bardziej niż inni..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macie racje, ja chyba jestem za wielka panikara, pozyjemy zobaczymy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te angela to ty nei masz za dobrze ?? Wink -- moze zamienimy sie na flaczki co hehe

majka i faktycznie tu nie ma co gdybac - kazdy jest inny i u kazdego organizm inaczej wszystko znosi - mozesz rownie dobrze nei miec problemow zoladkowych - wiec glowa do gory Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majka nie masz sie co martwic. jak byla by to np. przypadlosc rodzinna to ja juz dawno bym miala problemy bo mi rodzice maja. kazdy jest inny i kazdy reaguje innaczej. nie ma sie co martwic na zapas.
pozdrawiam
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group