Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

grypa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam bym nie chciała brać "na zaś" Smile tylko mi chodzi o to, czy w razie czego on będzie dla wszystkich czy tylko dla tych "grup ryzyka"? bo nie wiem, co w tej konferencji MZ było....

EDIT
znalazłam
Cytat:
Horban wskazał, że istnieją co najmniej trzy grupy osób, obarczonych większym ryzykiem powikłań: kobiety w ciąży – dlatego wszystkim ciężarnym, niezależnie jak ciężko przebiega u nich grypa, będzie oferowane leczenie przy pomocy leków antywirusowych (z „lekkim zastrzeżeniem” wobec ciąży poniżej 12 tygodnia).

Lekami antywirusowymi leczone będą też niemowlęta i dzieci do lat dwóch (ale tylko takie, u których są jakieś choroby przewlekłe, które mogłyby zaburzyć prawidłowe zdrowienie). Ponadto osoby, które same stwierdzą, że mają gorszy przebieg choroby, powinny udać się do lekarza i być leczone lekami antywirusowymi.

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anowika
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat Tamiflu http://leki-informacje.pl/indeks,show,2,315,tamiflu.html

Ale tu też są spore wątpliwości:
Cytat:
Popularny lek do zwalczania świńskiej grypy Tamiflu, szkodzi dzieciom bardziej niż pomaga. Tak podaje Sky News powołując się na najnowsze badania.

Brytyjska prasa podała informacje, ze Tamiflu powoduje u dzieci poddanych kuracji: bezsenność, koszmary, zmęczenie, bóle brzucha. Jak donosi Sky News Tamiflu nie działa, gdy dzieci chorują na ostra astmę lub infekcje ucha.

Dowiedziono, ze lek podawany dzieciom poniżej 12 roku życia może doprowadzić do ich odwodnienia. W wielu przypadkach Tamiflu wywołuje ostre wymioty.

Zdaniem naukowców lek nie powinien być podawany osobom, u których nie wystąpiły poważne objawy wirusa A-H1N1.

W Wielkiej Brytanii tygodniowo odnotowuje się 100 tys. nowych przypadków zachorowań na świńską grypę. Odradza się chorym zgłaszania się do szpitala. Lekarze nie chcą, aby chorzy przychodzili nawet do przychodni. Jeśli ktoś uważna, ze ma grypę dostanie paczkę z lekiem Tamiflu do domu.

Władze chcą w ten sposób zatrzymać chorych w domu, by nie pomnażali kolejnych zachorowań. Jeżeli chodzi o naukę, to niektóre szkoły już stoją przed perspektywa zamknięcia tuż po początku roku szkolnego.

Brytyjka BBC dostała polecenie, by przygotować specjalny kanał edukacyjny dla chorych na grypę dzieci.

http://www.rzeszow4u.pl/swiat/brytyjczycy-ostrzegaja-przed-podawaniem-leku-tamiflu-dzieciom.html
I jeszcze co do ceny leku:
Cytat:
Dostępne w sprzedaży leki na grupę to: Tamiflu, Relenza, Zanamiwir i Rimantydyna. Problem w tym, iż nie są to leki refundowane i na razie Ministerstwo Zdrowia nie rozważa takiej możliwości.

Jedno opakowanie najpopularniejszego specyfiku Tamiflu kosztuje w aptekach około 120 złotych. Gdyby epidemia osiągnęła u nas skalę podobną do tej na Ukrainie i liczba zachorowań wzrosłaby do około 250 tysięcy, na zakup leków retrowirusowych musielibyśmy wydać z własnych kieszeni co najmniej 30 mln złotych. Tym czasem wciąż napływają informacje z innych krajów, że w razie epidemi świńskiej grypy, lek tamiflu bedzie udostepniony za darmo.

http://www.biomedical.pl/aktualnosci/cena-tamiflu-120-zlotych-rzad-nie-chce-refundacji-630.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oglądałam konferencję wczoraj.Mówiono w niej żeby chorzy leczeni imunosupresantami(nie pamiętam dokładnie słowa tego,mogłam przekręcić) brali Tamiflu,osoby chorujące na płuca i przewlekle chorzy po konsultacji z lekarzem specjalistą.Lek mają przyjąć taż chorzy którzy czują,że coś złego się z nimi dzieje w tej chwili,z temperaturą ponad 3 dni.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grypa krótkie pytania i krótkie odpowiedzi... Smile

najbardziej spodobało mi się to:

Cytat:
preparat Tamiflu powodował skrócenie czasu trwania choroby z 5,2 dni (w przypadku pacjentów przyjmujących placebo) do 4,2 dni w przypadku pacjentów przyjmujących preparat Tamiflu


rewelacyjne działanie leku Rolling Eyes

choć to jest bardziej pozytywne
Cytat:
preparat Tamiflu przyczyniał się do zmniejszenia liczby zachorowań wśród osób mających kontakt z chorymi na grypę.

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tak czytam to wszystko i czytam i chyba zacznę się martwić... Sad

Przeziębiłam się tydzień temu i nie mogę się pozbyć choroby... siedzę teraz w domu na zwolnieniu i próbuję wysiedzieć choróbsko ale jedna rzecz mnie martwi - od piątku mam wciąż temperaturę 37.1-37.4 i nie chce mi opaść... Wprawdzie to nie jest poważna gorączka, ale i tak mnie martwi bo ZAWSZE (nawet przy cięższych chorobach) mam prawidłowo 36.6... i jak mi nagle teraz kilka kresek podskoczyło to aż dziwnie się czuję Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dzieje się coś u Ciebie więcej, czy tylko ta temperatura?

tam (tj. wyżej) dałam taką tabelkę, masz jakieś pasujące objawy?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam tabelkę Wink
Nic mi się już nie dzieje - tylko powyższona temp. Wcześniej miałam katar, kaszel, kichanie i boląco-piekące gardło i ogólne osłabienie ale teraz już tylko trochę gardło mi zostało...

Nie wiem - może przesadzam ale teraz tyle się mówi o tych wirusach Shocked to się obawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grypa to przede wszystkim bóle kostno stawowe...ponoć ruszać się nie można aż Rolling Eyes nie wiem, bo nigdy grypy nie miałam

skoro tylko masz troszkę temperaturę podwyższoną, a czujesz się ok to myślę, że to nie grypisko żadne..jednak gdyby się to dłużej utrzymywało to idź do lekarza, bo po co ciągnący stan zapalny...to wpływa na cały układ i nie chcemy drażnić tocznia Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też myśle że to nie grypa Smile
ale miło było "wysłuchać" potwierdzenia moich podejrzeń od kogoś z boku Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nigdy nie szczepię , bo lekarz onkolog mi powiedział(wtedy byłam w trakcie chemioterapii),że dla mnie niewskazane są wszelkiego rodzaju szoki,a szczepionka jest szokiem dla organizmu. Teraz pytałam reumatologa to spytał ,czy chcę się szczepić,specjalnie nie odradzał. Może zapomniał o mojej przeszłości onk. Jak się coś zacznie dziać wtedy będę się martwić.
Teraz lepiej omijac przychodnie szerokim łukiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anowika
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eluś ja właśnie też przechodzę takie przeziębienie. Temperatury nie mam, tylko pod wieczór stany podgorączkowe 37,1. Byłam u lekarza wczoraj, spanikowana z powodu grypy ale on mi powiedział żeby to wyleżeć, brać rutinoscorbin i wapno żeby uszczelnic naczynia krwionośne i nie dopuścić do nasilenia choroby. Mówił też żeby ssać tabletki na gardło, najlepiej takie które mają działania nawilżające i ślinotwórcze, żeby ochronić gardło przed dodatkowymi wirusami czy bakteriami.
Grypa to tak jak Kinia napisała przede wszystkim bóle kostno-stawowe i wysoka gorączka 38 stopni i więcej.
Mam nadzieję że ani Ty ani ja grypy nie mamy i mieć nie będziemy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym polemizowała na ten temat. Uważacie ,że lekarz który przyjmował pacjentów a sam był chory na świńską grypę miał silne bóle mięśniowo stawowe i wysoką temperaturę? A potem stracił przytomność?A jego cała rodzina ze świńską grypą?Jak widać świńska grypa daje inne objawy.Może to być tylko gorsze samopoczucie i sami nie wiemy ,że jesteśmy zakażeni tym świństwem.Dziwi mnie jak to lekarz nie wiedział,że jest chory....
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IWONKA wiem jak zachowują się niektórzy lekarze; leczą się sami, w końcu im łatwiej o różne specyfiki, leki...
grypa z pewnością daje jakieś znaki...człek musi się czuć gorzej, ale są tacy co olewają wszystkie symptomy, bo myślą że są panami życia i śmierci Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę kinga aby ten lekarz wiedział,że ma grypę.Być może bolało go głowa tylko i jakieś inne delikatne oznaki.Gdyby wiedział o grypie czy narażałby życie innych?Rodzina też miała grypę tylko o łagodnym przebiegu i dopiero stwierdzono to po badaniach.On zareagował utratą przytomności bo chorował też na jakieś inne schorzenie.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdając sobię sprawę, że nie powinnam tej uwagi pisać w Poradach i Doświadczenich (chyba, że dział obejmuje także porady prawne Wink ) napiszę kilka słów.

Gdyby ów lekarz wiedział, że jest chory na grypę, a mimo to chodził do pracy mógłby wówczas odpowiadać karnie co najmniej za narażenie na niebezpieczeństwo pacjentów, a moim zdaniem także za skutek.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group