Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam po raz pierwszy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nooo, wymiękam z wami normalnie Laughing
ta druga strona wątku to klasyczna gawęda na czat przecież! a narzekacie że tam nigdy nikogo nie ma, pewnie skoro wszyscy czatują na forum Wink
ale przynajmniej coś sie dzieje, więc o się będę czepiać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz anita hehe jak bylam mlodsza to wierzylam ze jak bede spac na ksiazkach to mi samo do glowy wejdzie wiec spalam ale z marnym skutkiem Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też kiedyś w to wierzyłam, kiedyś to byłam gotowa nawet zjeść książki byle by tylko weszło do główki Laughing
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys to z nauka nie mialam najmniejszego problemu bo raz przeczytalam i juz wszystko wiedzialam a teraz to moge czytac ile wlezie a i tak nic nie zapamietam... ah te stare dobre czasy Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wedlug mnie najlepsze sa orzeszki. przeczytalam takze artykol w gazecie wlasne jak sie szybko uczyc.

Cytat:
SEKRET GENIUSZY:JAK ROZROSZAC MÓZG

Na zapamietanie rozdzialu z hitorii potrzebujesz dwu godzin? Jesli chcialbys skrócic ten czas o polowe zaangazój w nauke prawa polkule, która zazwyczaj leniuchuje. Pogoń ja do pracy.

Dlaczego prawa?
Prawa półkula jest wrazliwa na rytm, kolor, rymy, melodie, ruch. Mozna powiedziec ze jest polkula wyobrazni. Posluguje sie oczywiscie, swoja logika, ale jest to logika intuicyjna, metaforyczna, wyobrazeniowa.

Za to lewa polkula analizuje slowa, skladnie w zdaniu i rozszyfrowuje sens slyszanych i czytanych slow. To ona lubi liczby, wzory i ukladanie wszystkiego w grupy, szeregi i kategorie- po prostu ;ubi porzadek w sensie logicznym.

Jak obudzic prawa polkule?
Oto dziesiec pomyslow. Moze ktorys z nich podoba Ci sie szczególnie?

1. Zamknij oczy i wyobraz sobie most, ktory laczy obie polkule. Tym mostem najpierw przesowa sie swiatlo w jakims niezywlym krztalcie. Swiatło przechodzi wciaz mostem z prawej do lewej polkuli i spowrotem. KKiedy sie lepiej przyjzysz, swiatlo przypomina krztaltem Ciebie samego, ale pozniej przemienia sie w.... ksiazke do matematyki, ktora podskakujac , idzie, wedroje mostem miedzy polkulami.

TO SMIESZNE CWICZAENIE JEST BARDZO WAZNE TAKZE DLATEGO, ZE DOBRZE CIE MOTYWUJE DO NAUKI!

2.W czasie nauki rób sobie kilkuminutowe przerwy i cwicz podczas nich ruch naprzemienny. Jak? Np. rysujac w powietrzu rekoma (obiema jednoczesnie) wzory, tak jakbys pisal na wielkiej tablicy. Najlepiej, gdyby prawa reka rysowala klebiste chmury albo poplontana welne a lewa pisala cyfry albo litery.

3. Mozesz tez probowac pisac cyfry jednoczesnie obiema rekami na dwoch kartkach kolorowymi mazakami. I to juz nie jest tak proste jak pisanie w powietrzu.

4. Oddychanie przemienne to fajne i skuteczne cwiczenie, ktore mozesz zrobic newet w czasie klasowki. Chodzi o to, by wciagnac powietrze lewa dziurka nosa (prawa jest wtedy zatkana), zatrzymac, liczac w pamieci do osmiu i wypuscis prawa (lewa wtedy zatkac). Potem zmiana- wdech lewa zatrzymanie liczenie do osmu i wydychanie prawa. Trzeba to powtrzurzyc kilkanascie razy naprawde pomaga sie skoncentrowac.

5. Kiedy piszesz wypracowanie on jakims bohaterze literackim, wyobraz sobie ze gra w jakiwes komedi romantycznej albo w horrorze o duchach. Chce ci sie smiac, gdy o tym myslisz? to swietnie, im dziwniejsze skojazenie, tym bardziej pobudzasz do pracy prawa polkule.... A przeciez nie chodzi o to by Tateusza Soplice ozenic z Sandra Bulloc, ale by uruchomic niekonwencjonalne mylsenie i by Twoja prawa polkula zaczela produkowac jakies nowe pomysly.

6.Kiedy masz do nauczenia sie cala liste dat z historii, wez mazali i narysoj kolo cyfr kilka obrazkow. Jesli czerwonym mazakiem narysujesz dwa walczace ze soba koty ubrane w stroje z krzyzem to bez trudu zapamietasz ze biywa pod Grundwaldem byla w 1410 roku. chodzi o to by jak najczesciej ilustrowac to, czego sie uczysz.

7. Nudne definicje z polskiego latwiej zapamietasz jeslie bedziesz je spiewac. Prawa polkula odpowiedzialna za poczucie rytmui muzyke ulatwi ci zapamietywanie. lepiej bedzie, jesli wybierzesz melodie, ktora lubisz albo ktora ci sie kojarzy z czyms milym. Moze np. melodia letniego przeboju jktory przypomina ci wakacyje bedzie dobra? jesli lubisz hip-hop koniecznie ucz sie zrytmizowanego tekstu.

8. Jesli nie lubisz rysowac mozesz wyobrazic sobie cos smiesznego, co ilustruje slowka, ktorych sie uczysz. NIe mozesz zapamietac slowka scum? wyobraz sobie ze w wannie siedzi ktos kto ma ksztakt litery S i ma male literki cum zrobione z plastiku przyczepione do lewej lytki. Pan S chlapie piana po calej laziece i nuci pod nosem piosenke Sistars- przyjzyj sie tej scence zobaczysz piane na podlodze i posluchaj piosenkio tych co wiedza jak klaskac na dwa. jeszcze raz zerknij na plastikowe literki cum. po takim treningu wyobrazni juz nie zapomnisz ze scum to po prostu piana.

9. Jwesl;i uczysz sie stolic panst boisz sie ze ktorejs zapomnisz to z pierwszych liter nazw z ktorymi masz klopot zbuduj bezsensowny wyraz. pamietaj ze prawa polkula lubi rzeczy ktore nie aja logicznego sensu. zapisz to slowa kilkanascie razyroznymi kolorami i roznej wielkosci literami. mapewnozapamietasz a jego skladowe litery przypomna ci np. o tallinieczy lizbonie.

10. Choc to pewnioe wydaje sie dziwne duzo latwiej sie uczyc podczas rychu. m wiecej zaangazujesz w to zmyslow tym lepiej. zrob sobie wielki plakat z trzema formami czasownikow anglielskich i powies na scianie. wlacz rytmiczna musyke (ale nie za glosno i nalepiej by byla bez tekstu)- ruszajac sie taczac podskakujac (to to co wolisz) czytaj te czasowniki. ruch i rytm zmuszaja do pracy prawa polkule i uszeregowanie czasownikow po trzy powoduje ze lewa polkula ma co robic.


troche tego duzo i nie w tym temacie ale chcialam skonczyc rozmowe.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee to nie skonczysz ;p a probowalas ktoregos z tych pomyslow Question Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysły są świetne, będę musiała wykorzystać coś na moich zajęciach z dziećmi i młodzieżą Very Happy może hip-hop, albo rysowanie chmurek i pisanie jednocześnie?

a tak w ogóle to ciszę się, że moje powitanie zaczęło życ własnym życiem Rechot
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

probowalam tego oddychania dwoma dziurkami i pomoglo. no i tez probowalam ruchu bo ja nie umiem usiedziec na jednym mjiejscu jak sie ucze Smile
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja słyszałam że robienie codziennych czynności nie tą ręką co zwykle bardzo pobudza mózg. Na przykład jeżeli myjesz zęby prawą ręką to od czasu do czasu umyj je lewą, jeżeli odbierasz telefon lewą to dla odmiany odbierz prawą itd. itd. itd. Pobudzana jest wtedy ta półkula mózgu która zwykle sobie odpoczywa przy danej czynności. Musze chyba spróbować.
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje obie polkole ostatnio sie strasznie rozleniwily... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 2:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojojoj, strasznie zbereżne skojarzenia mi sie nasunęły Seszela - ale trzeba wypróbować...a nuż...? Małolaty - nie czytać!
A wogóle to sie tu świetnie ubawiłam -brawo dziewczyny Laughing
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pimp
Junior
Junior


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 8

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 10:32 am    Temat postu: witam po raz pierwszy Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich! nie wiem czy przyjmiecie mnie do swojego grona, gdyż choroba nie dotyczy mnie lecz mojej Mamy. Dowiedziała się że jest chora 1,5 tygodnia temu, ale dolegliwości zaczęły się latem.Zaczęły Ją bardzo boleć stawy, miała cały czas stan podgorączkowy, wysokie ciśnienie no i co najważniejsze szykowała się do operacji stawu biodrowego (listopad), ale przedtem musiała zrobić badania: morfologię, OB i mocz.Okazało się że OB ma 3 cyfrowe więc z operacji nici i zaczęło się poszukiwanie stanu zapalnego.Szczęście w nieszczęsciu z tą operacją bo dzięki tym badaniom mozna było ruszyć dalej.Trafiła do reumatologa(prywatnie) i lekarz kazał Jej zrobić przeciwciała ANA, proteinogram i poziom CCP IgG, no z tych badań wyszło że to toczeń. Mama nie jest osobą młodą, dobiega 70-tki, ale bardzo sie o nią boję, o dalsze leczenie i co najważniejsze o jej psychikę. Mam bardzo dużo pytań i licze na Waszą pomoc. Pozdrawiam Aska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Asiu,
Możesz być spokojna, bo to otwarte forum, nie trzeba być chorym by w nim uczestniczyć, nie ma tu wyłącznie pacjentów z toczniem, są osoby z innymi chorobami, bądź po prostu krewni i bliscy osób chorych, więc jeśli tylko masz ochotę do nas dołączyć, to zapraszam.

Korzystaj z naszych zasobów swobodnie, przede wszystkim z tematów "przyklejonych" a więc celowo umieszczonych na samej górze działu Porady - tam są zebrane informacja o chorobie, leczeniu, badaniach, lekarzach, itd. - czyli wiadomości podstawowe.
Wiele użytecznych informacji znajdziesz też w działe Doniesienia Medyczne, tam mamy broszurki informacyjne o poszczególnych aspektach choroby.
No i oczywiście zawsze można korzystać z naszej Wyszukiwarki, wystarczy wpisać poszukiwane słowo!

Na początek polecam artykuł adekwatny do twojej sytaucji:
TOCZEN RUMIENIOWATY UKŁADOWY W STARSZYM WIEKU

Jest w sumie dość optymistyczny, zachorowania po 55 roku życia przebiegają zazwyczaj łagodnie, leczenie też jest znacznie mniej obciążające niż u pacjentów w wieku rozwojowym.
Głowa do góry.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pimp
Junior
Junior


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 8

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 11:36 am    Temat postu: Witam po raz pierwszy Odpowiedz z cytatem

ale się cieszę! dziękuję za przyjęcie! jestem z Wami -na Forum -od poniedziałku więc trochę Was poznałam Wink z Forum wydrukowałam sobie książkę o toczniu, tylko Mama nie chce jej przeczytać, a ja uważam,że powinna o tej chorobie wiedzieć jak najwięcej, ale może powoli ją przekonam.Na razie wreszcie myślimy o świętach, prezentach, pieczeniu ciast.po zastrzykach(TFX), które bieże od czwartku, jak również i innych lekach nabrała siły i chęci do życia. Very Happy jeszcze raz dziekuję Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Asiu....Wszyscy sa tu mile widziani ...miłego buszowania po forum.. ..i zycz mamie duzo zdrówka 3mcie sie i do usłyszenia...Smile)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group