Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza - leczenie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 12:13 am    Temat postu: Osteoporoza - leczenie Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z Was brał lek o nazwie Ostenil 70 ? Lekarz zalecił mi go zamiast Fosomaxu (bo miałam po nim silne bóle żołądka, mimo picia siemienia i jedzenia Famogastu). Brałam Ostenil od czerwca, ale musiałam odstawić (niestety na razie sama, bo nie mam okazji skonsultowac tego z lekarzem prowadzącym), z powodu silnego pocenia się, wręcz uderzeń - po odstawieniu objawy minęły natychmiast. Nie ma nic na ten temat w skutkach ubocznych leku. Może macie sprawdzone jakieś inne leki na osteoporozę? Mogłabym zasugerować coś lekarzowi, bo jak juz uda mi sie go złapać to jest otwarty na rozmowę.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bralam Miacalcid.....donosowo.........nie mialam zadnych skutkow ubocznych .....i nastapila poprawa.....w co nie umialam uwierzyc a jednak.....
bierze sie go na przemian .raz do jednego raz do drugiego otworu nosa....Nie pamietam jeszce potem zwiekszalo sie dawke.Cena dostyc wyoka ale jednak warto bylo .Na stale boire wapno z vit.d3..jest pare rodzajow do wyboru ja biore Vitrum Calcium..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, dziękuję Very Happy , a nie wiesz przypadkiem, czy są jakieś przeciwskazania nerkowe do stosowania tego leku ? Jeżeli chodzi o wapno to na stałe biorę Calperos 1000 i Alfadiol, ale bedę musiała się spytać o Vitrum Calcium, jak czytam częściej pojawia sie na forum, może byłoby lepsze?
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znalazłam wzmianek o przeciwskazaniach ze względu na nerki, pełny opis leku:
http://www.warman.com.pl/~osteo/miacalcic.html

ja jeszcze nie leczę osteoporozy, ale profilaktycznie jestem na calperosie 1000 z alfadiolem - więc to twój zestaw Very Happy

leków na osteoporozę jest sporo, zestawienie tutaj:
http://elamed.com.pl/lekarz/przeglady/prze-le19.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya, jak zwykle jesteś wspaniała Love , przejrzałam te leki, ale przy miacalcicu napisane jest, że może powodować "napadowe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca" ( wiem, że nie musi, ale ten typ tak ma, że jak coś może, to najczęściej jest Confused ), poza tym ja mam katar sienny, więc chyba odpada.
Znalazłam jeszcze inne strony z lekami przeciw osteoporozie - niestety nie piszą o przeciwskazaniach i skutkach ubocznych Sad Będę musiała dorwać mojego lekarza, może coś wymyśli.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mella .ja jestem alergikiem .........a mimo to bralam .jak juz pisalam nic zlego sie nie dzialo .........i mam nadzieje ze i u ciebie zda Miacalcid egzamin......no faktycznie nie tylko zapobiega .ale sa efekty .......od tej pory mam tylko osteopenie..wiec mam sie z czego cieszyc.........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, dzięki, to w takim razie zasugeruję lekarzowi ten lek, może i u mnie się sprawdzi. Planową wizytę mam dopiero pod koniec grudnia, ale idę wcześnej, prywatnie, bo i tak nie wiadomo, czy w przychodni reumatologicznej trafię na mojego lekarza - zrobili tak straszny bałagan, że teraz to juz jest zabawa w ciuciubabkę Evil or Very Mad. Ostatnio jakaś obca lekarka powiedziała, że ona mnie nie zna i nie wie jakie badania lekarz prowadzący chciał zrobić, i żebym poczekała do następnej wizyty (za kolejne 3 miesiące), a jak spytałam się, jaką mam pewność, że następnym razem trafię na lekarza prowadzącego powiedziała, że żadną. Fajnie Confused
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahahah.no to ciekawe.ja tak ostatnio chodzie do przychodni przeciwpadaczkowej .......kto schodzi z oddzialu a ma chwilke .przyjmuje pacjenta ktory czeka....nie ma kolejek .ale trafia sie tez nie na swojego lekarza...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, juz wcześniej wspominałam, że najlepiej całą "służbę zdrowia" (tzn. i urzędników, którzy te absurdy wymyślają, i niektórych lekarzy też) wysadzić w powietrze, albo wysłać w kosmos bez prawa powrotu i zacząć od nowa Very Happy
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze brakloby statkow powietrzynych .i innych pojazdow .nie zmiesciliby sie .nawet jesli ich poskladac .a najgorsi sa urzednicy ..Pracuja w FOZach bo ktos z rodziny zalatwil intratna posadke.a z madycyna nie maja nic wspolnego ...........potem wymyslaja zeby zaoszcedzic .np. nie leczyc satszych osob.nieekonomiczne.czy podawac chemie pacjentom do 70 kg.bo im grubszy tym wiecej leku trzeba zuzyc.........Tacy powinni organizowac sluzbe zdrowia na Marsie .......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko nie wiem, czy Marsjanie byliby z tego zadowoleni Rechot
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę Ostemax 70 juz jakiś czas,bez zadnych skutków ubocznych,ktore niestety były,podobnie jak u Ciebie,po Fosamaxie. Po domięśniowym i donosowym Miacalcid miałam stan przed-zapasciowy,jestem alergikiem,więc mało który lek mogę brać bez skutków ubocznych. Na szczęście po Osemaxie 70 nic złego się nie dzieje,poza tym bierze się go tylko raz w tygodniu. Pozdrawiam Ciebie Melu serdecznie
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)


Ostatnio zmieniony przez agatka03 dnia Pią Lis 18, 2005 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może i Ostenil jest dobry, ale ja po nim pocę się jak mysz i mam nieznośne uczucie gorąca po kilkanaście razy na dzień; niestety też jestem alergikiem i różne leki "dziwnie" na mnie działają Sad Moja pani nefrolog "testuje" na mnie coraz to inne leki, po jednych spadają płytki, po innych kaszlę itd. Dzisiaj być może zobaczę się z lekarzem od osteoporozy, chociaż do końca to nie jest takie pewne. Confused

Niestety znowu się nie udało, następna próba w przyszłym tygodniu Crying or Very sad
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam, że post pod postem, ale zależy mi na odpowiedzi Allah . Agatka, wydawalo mi się, że pisałaś o Ostenilu 70, a nie o Ostemaxie 70, ale może coś przeoczyłam. Byłam w środę u lekarza i razem doszliśmy do tego, aby jeszcze spróbować Ostemax zamiast Ostenilu, niby ta sama substancja czynna, ale mogą być inne dodatki i inaczej mogę na te lek reagować, dlatego oświeć mnie, który lek brałaś ? Jeżeli chodzi o Miacalcic to lekarz wypowiadał się o nim bardzo sceptycznie.

Pozdrawiam wszystkim słonecznie Slonko
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moi z kolei wypowiadaja sie bardzo otymistycznie.....jego sklad to Kacytonina.......leczy si nim ospeoporoze .naprawde leczy .nie tylko zapobiega...fakt jest drogi .ale skuteczny nie wiem czy dla cibie ...jesli masz wysuszona sluzowke nosa to na pewno odpada bo to preparat donosowy ...........wice co lekarz to inne preferencje .my musimy probowac na sobie........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group