Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zespół Raynaud, kapilaroskopia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałam na dzis umowiony termin kapilaroskopi, jednak nie doszła do skutku bo miałam zbyt krótkie skórki, jak długo nie nalezy ich przycinac, bo pani doktor nie powiedziała mi o tym?
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno powiedzieć...każdemu rosną w innym tempie, poobserwuj...póki co hoduj je, nie odsuwaj a przede wszystkim nie wycinaj...czy musisz czekać na nowy termin, czy teraz będzie bez kolejki Question
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam zadzwonic jak bede gotowa i wtedy ustale termin, ale jak dlugie maja byc te skorki, na pol paznokcia?
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bez przesady, 2 mm powinny wystarczyć, przynajmniej ja miałam takie, o ile dobrze pamiętam...
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli obcinałaś je teraz to odrosną po ok 2 miesiącach.Jeśli wcześniej to zgłoś się za miesiąc.Dziwne że ci lekarz nie powiedział kiedy.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tez pani doktor kazała "hodować" skórki przez miesiąc.
Powodzenia:)Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonkahaha napisał:
Jeśli obcinałaś je teraz to odrosną po ok 2 miesiącach.Jeśli wcześniej to zgłoś się za miesiąc.Dziwne że ci lekarz nie powiedział kiedy.


mam zadzwonic za około miesiac, obcinała je bo nie wiedziałam ze trzeba "hodowac"
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow Uciążliwy objaw Reynauda
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałaym jeszcze raz poprosic Was o opinie, obserwuje mój objaw Ranayuda i stwierdzam ze wiaze sie on z bolami glowy, tzn na poczatku zaczyna sie przerazliliwym uczuciem zimna, tak jakbym za chwilę miala dostac goraczki mam zimna rece, stopy, nawet tułów, i ogromnie blade, potem zaczyna mnie bolec głowa i wtedy uczucie zimna przechodzi, Na kapilaroskopie czekam, wyniki krwi mam ok, w MR głowy stwierdzono mi zaniki podokorowe mozgu i mozdku, bardziej zawansowane niz u ludzi w moim wieku. Nie wiem juz co jest zczym zwiazene sa te objawy ale dzis caly dzien czuje sie strasznie zle, i nie mam koncepcji co dalej.Do kogo jeszcze pojsc, jakie badania jeszcze zrobic, bo lekarze nic nie widza..
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół Raynauda dotyka palców, ale także nos i uszy. Niekiedy także język. Badania pokazują, iż nawet w normalnych warunkach pacjenci z pierwotnym i wtórnym zespołem Raynauda cierpią na zaburzenie krążenia krwi w palcach, a także wykazują nieprawidłowe reakcje na bodźce zimna.

Twoje objawy nie mają nic wspólnego z Zespołem Raynauda.
Nigdy przy nim nie boli głowa,nie ma uczucia zimna całego organizmu ani tułowia.
Nie przechodzi po bólu głowy bo nie ma z tym nic wspólnego.
Opisane przez Ciebie objawy to najprawdopodobniej depresja.
Teraz jest zima i właśnie o tej porze roku depresja się nasila.
Nie myślałaś aby skorzystać z porady psychologa lub psychiatry?
Rozwiąż test

Depresja

Gdy dusza ciałem krzyczy

forum
forum
Nerwice i depresje są chorobami XXI wieku i nie ma czego się wstydzić idąc do lekarza.
Wiele osób z tego forum stosuje tego rodzaju leczenie z pozytywnym skutkiem.
Jeśli chcesz sobie pomóc aby zlikwidować uciążliwe objawy które cię dotykają skorzystaj z pomocy lekarza a być może akurat to ci pomoże. Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze rzeczywiscie pojde, choc juz jakis czas temu bylam zarówno u psychologa jak i psychiatry i nic mi nie stwierdzili.. a do tego boli mnie jeszcze nieustajaco gardlo i zoladek...
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postanowiłam dokopać temat który sobie śpi od lat Razz

zaczynam się zastanawiać czy nie mam tego paskudnika, może to tylko zbieg okoliczności albo zwyczajnie coś innego

do zawsze byłam zmarźlakiem, mniej wiecej do 20tego rż spałam w skarpetkach bo stopy były lodowate, lodowate łapy i czubek nosa.
Każde włożenie rąk na dłużej niż min do zimnej wody powodowało bolesny skurcz aż do łokci, to samo ze stopami, wejście do morza czy strumyka kończyło sie silnym bólem aż do łydek.
Od kilku lat zimą mam paskundy ból jakby żył od wew strony łydek, każdy krok to jakby miało tam coś zerwać się i eksplodować, znika gdy zejdę z zimna, pojawia sie przy mniej niż +10stC a im zimniej tym bardziej boli aż tak że nie idzie iść. Nie wiem, czy to wina tego że w pozycji pionowej większośc krwi drastycznie spływa mi do nóg, może to od tego?
od jakiś 2-3 lat zauważyłam sinienie paznokci III-V (tak na 3/4 płytki) gdy tylko jest mi choć trochę zimno, nawet latem.
od zmniejszenia amlozku łapy na dworze są w łaty różowo-sino-fioletowe, na tych sino-fioletach jakby widać naczynia. Czasami środki palców są blade zróznow od str wew i zew, koncówki palców są albo normalne albo sinawe. Po włożeniu do wody, łapy także nabierają takich samych barw ale bez blednięcia.
Od lat płuczę naczynia w zimnej wodzie, pranie także płuczę w zimnej wodzi oraz zębole w niej myję i nigdy nie miałam takich kolorów, jedynie ból jak za długo więc zawsze cwano to robiłam aby nie bolało Wink. A ręce włożone do zimnej wody był całe równo różowe jak u prosiaczka Wink.

Jak powiem mojej rodzinnej, która jest reuma, to mnie oleje, zawsze mnie kieruje do innych lekarzy bo ona rzekomo na nic nie może dać skier Rolling Eyes . Myślałam nawet o zrobieniu tej kapi... prywatnie ale nie wiem ile takie coś kosztuje i gdzie to zrobić, będe szukać, ale najpierw zapytam rodzinną?

nie wiem jak mam jej to powiedzieć, bo zawsze jak coś mówię to ona robi Shocked a potem albo zwala na tachy i każe kardiologa pytać albo milczy i potem o czym innym gada Rolling Eyes .

czytałam też że trzeba skórki zapuścić, kurcze nie wiem jak, one same mi odłażą od płytki jak są dłuższe niż 1 mm i potem się zdzierają do krwi. na razie zabieram się za chodowanie, a jak uda mi się dostać do lek to z nią pogadam Rolling Eyes

myślałam żeby zrobić sobie sama próbę prowokacyjną ale nie wiem czy potrafię, i czy będzie wiarygodna Wink.

cały czas mam nadzieję ze to tylko od czegoś innego, tego renka to ja nie chcę Twisted Evil . może zwariowałam?
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"


Ostatnio zmieniony przez abisynka dnia Sro Wrz 25, 2013 6:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Katiuszka
Junior
Junior


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej hej, powiedzcie jak trafiliscie na kapilaroskopie?? Mi drugi już dermatolog powiedział że "takiego czegoś nie robimy", natomiast w diagnostyce prywatnej robią wielkie oczy na samą nazwę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robiłam we wrocławiu ,ale widzę ty z zachodniopomorskiego poczekaj niebawem dziewczyny rzucą namiary...
albo w necie poszukaj przychodni co wykonuje takie badanie:)

Pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi robiono kapilaroskopię w Bydgoszczy- szpital Biziela,
Faktycznie- jakiś miesiąc nie można przycinać skórek i malować paznokci. Właśnie z tych skórek odczytują kapilary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group