Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zespół Raynaud, kapilaroskopia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tych skórek? to u mnie przechlapane, one same odpadają, zadzierają się zanikają miejscami, nic z nimi nie robię od lat.
właśnie... miałam dostać skier na to bad, ale immunolog jednak nie dała, może zapomniała Confused.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abi wystarczy że nic nie będziesz robić i odczytają pod mikroskopem...
Ja miałam okres dwóch tygodni nic nie robienia przy paznokciach.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bambi
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 27

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Bambi dnia Wto Kwi 08, 2014 7:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey wszystkim. Mam miec robiona kapilaroskopie choc moje wyniki sa praktycznie idealne bo CRP, OB bardzo niskie RF w normie, Ana1 ujemne to na kcirkach pojawily mi sie blade paski w poprzek i teraz tez na palcach wskazujacych. Do tego rano jak wstaje mam sina plytke na 4 palcu obu rak. I tak jak by mi sie twarz caly czas kurczyla cos jak kurczenie naczyn krwionosnych. Czy Wy tez mieliscie takie objawy zespolu raynauda raczej nie dostrzeglem tylko te zmiany na paznokciach. Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

singsing ja co prawda miałam od razu całe sine, białe na przemian palce.
Myślę że kapilaroskopia wszystko wyjaśni.
U mnie choroba właśnie zaczęła się od tego zespołu.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale palce sine cZy paznokcie mialas, bo ja nie mam bladych palcow. Tylko takie blade paski pod paznokciami na plytkach i rano dwa razy mialem na 4 palcach sine plytki paznokci? Przy tym badania wszystkie mam ok. PoZdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałam i paznokcie i palce całe sine czasem takie białe .
Ale co Ci szkodzi zrobić to badanie nie boli pooglądasz sobie piękne naczynka pod mikroskopem który podłączony jest do monitora.
A że badania masz ok nie wyklucza to zespołu reno,
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja palce mam ok, tzn w połowie ich są blade, reszta czerwona w lekko zasinione łatki Wink, opuszki czerwone jak normalne Wink. sine mam okolice dłoni od wew i na zew sino fioletowo rożowe, od wew widać aż naczynia, paznokcie u rąk w palcach 3-5 są fioletowe to 3/4płytki jak wymalowane lakierem do paznokci plus niebieskosine paznokcie u stóp
na kapilary może się kiedyś doczekam, diagnozę mi postawiono tylko na podst obiajwów, lek widziała moje kolorowe łapki bo akurat było dość zimno na korytarzu.

Jak możesz zrób badania, to ci nie zaszkodzi, nie boli itd i to najważniejsze Very Happy, jakby mi dali skier z marszu bym poszła Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heheh dziekii dziewczynki leze juz na reumatologi w szpiatlu w konskich. Tylko chcialem o to sie dowiedziec bo juz jestem psychicznie wykonczony nie wiem czy mńie nerwica tak troche nie podniszczyla i net bo juz przechodzilem przez tetniaki rozwarstwienia aorty i wszystko zawsze bylowykluczone albo badania w normie. Nie ma do czego sie przyczepic tu przychodzac bolaly mnie stawy raz jedno kolano raz drugie barki kregoslup biodra bylo to 2 dni przed polozeniem na oddzial odrazu w pierwszy dzien po badaniu powiedzieli ze ja mam ruchomosc jak zdrowy chlop i nagle wszystkie bole ustaly,echo serca luksus, powtorzyli te wszystkie badania dobrze tylko nie dobor wit D, zdjecia rentgenowskie bez jakis wiekszych schorzen gdzies mnie zaczelo w klatce sciskac i nie moglem oddychac ekg szybko zrobione pieknie wyszlo, przychodzac tu cisnienie mialem 140-150/80-90 teraz mam 120-125/80. Dzsiaj byla rozmowa z psychologiem widzi podloze nerwicy lekowej ale wszystko wyjasni sie po tej kapilaroskopi ktora mam miec jutro boje sie jak nie wiem, ze by nie wyszlo bo ja mam juz w glowie ze mam TocZnia albo twardzine,lub zapalenbbbie jakie ostre nbczyn, mam zmiany u podstawy lewego pluca delikatne wloknienie i pecherze rozedmowe ale mialem kiedys zabieg klatki piersiowej bo mialem zapadnieta i mi ja operowali w krk i mowia ze moze od tego, a nie mam zadnych wiekszych zmian na skorze tylko te paznokcie i te kurczenie sie twarzy na policzkach i tak jak by mi przy tym naczynka powychodzily na policzkach i nosie i to trzeba sie przyjzec bardzo bo nawet nie wiem teraz czy to juz mialem tak czy teraz mam i w pt jeszcze gastroskopia bo mam helicobacter i przepukline wslizgowa wykoncze sie. Ciekawe co jutro mi powiedza po tej kapilaroskopi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wynik będziesz miał od razu....więc daj znać.
co by nie odbiegać od tematu kapilaroskopii proponuje przenieść i opisywać dalsze leczenie już w swoim wątku tutaj go masz http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=202607&highlight=#202607
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dam znac spoko chyba ze zapomne bo jak mi tam cos wypatrza nie dobrego to dla mnie jak wyrok smierci. Moze znowu przed samym badaniem nagle moje plytki wroca do normy teraz jak na nie patrze to widze na dwoch palcach takie dziurki jak by mi ktos szpilka porobil tragedia. Wolal bym nie miec wogole tego badania pozdro juz bd pisal wszystko tam u mnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś z Was renka na nosie? Na stopy można ubrać 3 pary skarpet, na dłonie tyleż par rękawiczek, a z nosem...
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mag napisał:
Ma ktoś z Was renka na nosie? Na stopy można ubrać 3 pary skarpet, na dłonie tyleż par rękawiczek, a z nosem...


Posmarować obficie tłustym kremem. Ja noszę wysoko szalik - komin jak talibki Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 27

PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, mam pytanie nt kapilaroskopii,chociaż troszkę z innej beczki. Czy orientujecie się może czy to badanie służy do oceny nieprawidłowości w przypadku popękanych naczynek? U mnie występują na wierzchu dłoni, tylko jednej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze to nie wiem , ale wydaje mi się ze chyba nie . Dopytaj lekarza.

Poczytaj dokładnie wątek , może ktoś coś wspominał...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group