Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remisja, a objawy.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 6:11 pm    Temat postu: Remisja, a objawy. Odpowiedz z cytatem

Czy w stanie remisji macie jakieś objawy? Czy zupełnie nic? Czy może troszkę bolą Was stawy, szczególnie po jakiejś pracy?
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to takiego remisja Laughing
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:26 pm    Temat postu: Remisja, a objawy. Odpowiedz z cytatem

Remisja, to stan w którym np. ból itp. stawów ustępują.
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem wiem (teoretycznie)

tak tylko sobie zażartowałam Laughing
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:30 pm    Temat postu: Remisja, a objawy. Odpowiedz z cytatem

Acha. A jak jest u Was?
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyglada to tak ,ze po wiekszym
wysilku lekki bol w stawach najczesciej
staw biodrowy i w kolanie ale bol szybko mija
i tak to wyglada :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mie ustapily te objawy .z ktorymi nie moglam zyc..tzn. temperatura stale okolo 39stopni...poprawily sie wyniki krwi , ustapily uporczywe biegunki..i troche zmniejszyl sie bol.reszta zostala...elektrolity zostaly na niskim poziomie .ale nie zagrazajacym zyciu..........wiec jest jako tako..
ale tak naprawde takiej calkowitej remisji nigdy nie bylo.......ale ciesze sie z tego ze jest w miare ..........bo pol roku w roku w szpitalu to byl koszmar.....teraz minelo 9 mies.....i nie bylo zle.obylo sie bez szpitala....i Endoxanu i i wielu innych uciazliwosci .oby bylo tak jak jest i bede zadowolona........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u mnie kilka razy było tak, że wyniki były super Exclamation , mogłam zejść ze sterydów i na kilka miesięcy, a raz nawet na dwa lata, zapominałam, że jestem chora Very Happy Tylko podczas schodzenia ze sterydów rano odczuwałam bóle i sztywność stawów, które po rozchodzeniu się mijały.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Róża
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 143
Skąd: Białystok/Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.
Ja jestem prawie cztery lata w remisji. Wyniki mam bardzo dobre, od grudnia będę na 5mg encortonu. Myślę o dziecku więc nie będę na razie wycofywać się ze sterydu. W sumie nie mam jakichś szczególnie dokuczliwych objawów, czasem trochę mięśnie pobolą, mała przeczulica, ból głowy, męczliwość - szczególnie jesienią i zimą. W sumie nie mam na co narzekać i bardzo się z tego cieszę. Początki były trudne i smutne. Ale się udało. Nie mam pojęcia jak będzie jutro. Cieszę się tym co jest dziś. Każdy dzień i każdy poznany człowiek przynoszą coś nowego, czegoś uczą. Może jestem niepoprawną optymistką ale wierzę, że to co przed nami zawsze jest lepsze i łatwiejsze od tego co za nami. Każdy dzień przynosi nam nowe siły i nadzieje. Ale to od nas zależy jak je wykorzystamy. Uff, znów się rozpisałm Wink.
Życzę nam odwagi do sięgania po to czego pragniemy i o czym marzymy. Większość jest na wyciągnięcie ręki Smile.
Pozdrawiam serdecznie
@->-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje ........chciec to moc.i wiara w lepsze jutro powoduje to ze mozemy ....nastawienie optymistyczne to polowa sukcesu .........i nasza choroba to nie taka tragedia .postekamy .pomarudzimy ale pozniej jest ok.i na to czekamy wszyscy ....Mamy perspektywy powrotow do zdrowia ...przynajmniej czeciowo ..i nie zawsze jest zle.......Wierzymy w to ........i to jest najwazniejsze
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagienka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 11
Skąd: Toronto

PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez jestem w remisji ze 4 lata, albo nawet 5. Mam jednak dosyc czesto bole kolan, ale zazwyczaj jest ku temu powod. Ostatnio zabralam sie za malowanie kuchni, i pozniej przez dwa dni mialam problemy z chodzeniem po schodach. Czesto tez pojawiaja sie czerwone plamy na rekach. Ogolnie jednak czuje sie bardzo dobrze. Biore obecnie 2mg prednisone (endoxan) dziennie, oraz 200mg plaquenil (ulepszona arachina) 2x w tygodniu i 400mg 5x w tygodniu.
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 12:15 am    Temat postu: Remisja,a objawy Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Aż nie wiem jak to powiedziec bo nie spotkałam na tym forum tak starego motylka jak ja. pisze po raz pierwszy inie wiem czy będzie to składnie mi szło. Choruję od 26 lat. tocznia zdiagnozowano mi w 79roku.pierwszy atak był bardzo ostry idla mnie osoby wtedy bardzo młodej i nigdy na nic nie chorującej był szokiem.zaczęłam od 100 mg encortonu, po 3 miesiacach w szpitalu zeszłam na 40 mg.I chcę powiedziec ,że od tamtej pory biorę bezustannie sterydy.Ale mój toczeń mnie oszczędza (odpukać)bo moje remisje są bardzo długie.Przez okres tych 26 lat były nerki, oczy i ostatnio serce.I mino mojego długiego stażu w tej chorobie nie mam takiej wiedzy jaką wy macie ,powiem szczerze nigdy nie zagłębiam sie tak bardzo i szczegółowo.Wierze lekarzom nigdy się na nich nie zawiodłam,chociaż nam oczywiscie czasami pewne uwagi.W tej chwili biore metryped wcześniej encortolon ale w okresie remisji zawsze brałam leki.Teraz jestem na 8 mg Metrypedu i 50 mg imuranu, 20 mg enarenalu bo nadcisnienie.W czasie remisji czuje sie zupełnie zdrową osobą nic mnie nie boli i właściwiwie zapominam o mojej chorobie .Moja pani doktor na początku choroby powiedziała"Musisz pokochać swoją chorobe to będzie ci lżej ją znosić"i jakoś sie staram tego trzymać.może gdybym nie miała tak długich remisji to mówiłabym inaczej nie wiem.Przyznam sie szczerze ze czasami zapominam że jestem chora.

pozdrawiam dota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Dota
a co rozumiesz przez - "tak starego jak ja"?
wiek czy staż w chorobie?
tak czy siak nie powinnaś się czuć osamotniona, bo mamy tu kilka doświadczonych w chorowaniu kobiet i w dodatku dumnych ze swoich wnuków Very Happy tyle że nieprzeciętnie młode duchem są Wink
jak chcesz zapoznac się z naszym profilem wiekowym to zapraszam i przy okazji zachęcam do oddania głosu w ankiecie:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=817

wpadaj tu często, bo jesteś bardz pozytywnym przykładem dla nowicjuszy u progu choroby, którzy w szoku podiagnozowym popadają w zwątpienie.
witaj zatem jeszcze raz gorąco!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo serdecznie i cieplutko...SmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Dota witam serdecznie.Z takim doświadczeniem nie możesz swojej wiedzy ukrywać dla siebie.Jak to dobrze że nie jesteem jedyną "starszą panią"?.A tak naprawdę to ja wcale nie jestem starsza.Może trochę więcej przeżyłam.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group