Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mam podejrzenie o toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie to nie wiem jaki to jest lek ale wiem że on jest z wyciągu z jakiegoś aloesu czy coś takiego... o tym że toczeń mi się ujawnił wiem od poniedziałku więc zbytnio się jeszcze nie orientuje jakie lekarstwa bedę zażywała..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wiem że on jest z wyciągu z jakiegoś aloesu czy coś takiego

oj, to mi nie wygląda jak lek, ale raczej jakiś preparat bądź suplement, mający "leczyć" wszystkie choroby - alveo, czy inny sok noni Shocked obym się myliła...
żeby to nie był jakiś stymulator układu immunologicznego, mający go wzmacniać (tak kojarzę aloes)!

w każdym razie, koniecznie skonsultuj się z lekarzem zanim coś takiego bez recepty zażyjesz, bo my tu mamy raczej nieciekawe doświadczenia z medycyną niekonwencjonalną.
dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh wcześniej napisałam że nie jestem dokładnie pewna...a jestem caly czas pod kontrolą lekarzy więc mniej wiecej już strają mi się przypisać jakieś lekarstwa Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ppatra witam serdecznie ja żyję z toczniem 27 lat widzisz że można i nie jest tak najgorzej.
Jeszcze raz witam Dota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dota tak dlugo juz z toczniem zyjesz az uwierzyc nie moge Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked pierwszy raz czytam ze ktos tak dlugo choruje.....ale teraz juz nawet jestem szczesliwsza jak to przeczytalam Smile....zycze DUUUUZO ZDROWIA :d:d
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppatra napisał:
dokładnie to nie wiem jaki to jest lek ale wiem że on jest z wyciągu z jakiegoś aloesu czy coś takiego....

zanim mi postawiono diagnoze to pelno tego wypilam zreszta nie tylko tego srebra i iinnych bajerow tez...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum, cierpliwości i wytrwałości ci życzę, ja też mam podejrzrnie o toczeń, a co tak naprawdę mi jest nie wie nikt -ciągle jestem diagnozowana- i z niecierpliwością czekam na prawdziwa diagnozę.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Patrycjo, że już wiadomo co Ci dolega, bo to podstawa. Teraz odpowiednie leczenie i będzie spoko. Tutaj znajdziesz przyjaciół i podpórki duchowe... zawsze ktoś pomoże jak źle będzie się działo... głowa do góry Very Happy Buziak
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ppatra ja tez żyje z toczniem ponad 20 lat i jak się pilnuje to nie jest to takie straszne można sie przyzwyczaić choć początki są najgorsze..ta choroba ma to do siebie że jest wierna a z czasem tworzymy zespół współgrający ze soba można ją nawet polubić bo często przypomina o sobie ja ją juz dawno polubiłam jak nie można czegoś się pozbyć trzeba to polubic serdecznie pozdrawiam i trzymaj się medycyna wciąż odkrywa coś nowego a Ty jesteś jeszcze taka młoda wszystko przed Tobą Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jak wyglada ten motylek?? bo mam zmiany skórne na kończynach górnych tzn takie suche ,,plamy" ... i do tego mam trądzik ale wydaje mi się że przez to że dojrzewam ...nadal mi nie dali żadnych leków na toczeń jedynie biore te leki co przedtem na acrocyanosis czyli polfilin , acidium folicum,sulfasalazin EN i witamine pp..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skóra jest po prostu czerwona - jeżeli motyl jest duży to od samych oczu, po linii policzków przy nosie i może zająć nawet całe policzki (tak było u mnie i jeszcze piekło - aż mi w szpitalu zdjęcie zrobili). Mi to się kojarzy z zaczerwienieniem po opalaniu, podobnie wyglądało, ale motyle są różne - mniej i bardziej rozległe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc ppatra Smile ja zawsze miałam trądzik czy tez krosty szczególnie na ramionach, zawsze myslalam ze to z dojrzewania ale teraz to juz chyba za stara jestem na dojrzewanie. Jak zaczelam brac sterydy to jeszcze wiecej sie tego wysypalo. Lekarz twierdzi ze to tradzik sterydowy czy jak mu tam.. A co do motyla - jakos nigdy go nie mialam. Ostatnio wyskoczyly mi rumience w ksztalcie motylka - ale to bylo przy goraczce. Wiec mam nadzieje ze dalej go nigdy nie bedzie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam tez te krostki na ramionach i juz mnie dobijaja :/ co mi dermatolodzy przpisuja to nic nie pomaga ...
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

on wyskakuje tylko na twarzy czy też może w dowolnym miejscu na ciele??w poniedziałek jade do dermatologa do wrocławia aby mi coś przepisał na trądzik naszczęście nie jest on duzy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motyl pojawia sie w dowolnym miejscu na ciele ..nietylko na twarzy....
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group