Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mam podejrzenie o toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzw. motyl (butterfly rash) dotyczy skóry twarzy - zaczerwienione i/lub "wysypane" grzbiet nosa i policzki przypominają kształtem motyla (komuś się tak skojarzyło), natomiast inne zmiany skórne, w róznej formie, postaci, kształtach i nasileniu - mogą przy toczniu występować na całym ciele. tyle że wtedy nie są motylem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
A jakie badania Ci robili? Na podstawie jakich badań i wyników stwierdzili u Ciebie toczeń trzewny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
natomiast inne zmiany skórne, w róznej formie, postaci, kształtach i nasileniu - mogą przy toczniu występować na całym ciele. tyle że wtedy nie są motylem

ojj..a moja pani doktor karzdą zmiane skórna nazywa motylem..hmm ciekawe dlaczego???
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może ma rozbuchaną wyobraźnie i widzi "motyle", a może wszystkie plamy na tobie są motylopodobne Wink Laughing
ja myślałam że "motyl" toczniowy jest po prostu ze względu na kształt plam na twarzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agniesis nie pamiętam dokładnie jakie badania mi robili bo karte z wynikami ma mój lekarz ale napewno jakieś badanie na DNA w tedy wyszło mi nie wiem czego 100 a powinno być chyba 60.. ja leżałam w tedy w szpitalu z podejrzeniem o kamice nerkową i tym czy ujawnił się u mnie toczeń więc jak zwykle była dobowa zbiórka moczu, posiew moczy, OB, usg nerek,morfologie krwii badanie na przeciwciała przeciwjądrowe a dalej nie wiem jakie robili mi badania i na jakiej podstawie wykryli u mnie toczen trzewny moja doktor która mnie prowdziła nie mówiła mi o niczym i dopiero o tym że jestem na to chora dowiedziałam się dzień przed wyjściem ze szpitala od mojej mamy a byłam tam tydzień..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że na podstawie badań imunologicznych. Dzięki za odp.
Ja mam kamicę nerkową, a właściwie obecnie "piaskownicę". Na usg wychodzi tak: drobne cienie hiperechogeniczne (piach) i podwyższona echostruktura w obu kielichach ( chyba jakieś ślady pozapalne ). Raz wyszła mała cysta, ale się sama wchłonęła, raz była miedniczka jakby powiększona. A moczu okresowo mi wychodzi białko opalizujące ( wiec niewiele), no i zawsze leukocyty i erytrocyty w niezbyt dużych ilościach - ale to chyba nic poważnego, bo lekarze się tym jakoś szczególnie nie przejmują. Raz mi schodził kamień Evil or Very Mad ale cholerny ból, sama się domagałam, żeby przyjechała karetka i obojętne mi było co ze4 mną zrobią, byle tylko przestało boleć.
Mam nadzieję, że wkrótce będziesz miała konkretną poprawę Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh niom też mam nadzieje ale nie jest źle bo nic mi toczeń jak narazie nie zaatakował chociaż i tak ciągle mi wychodzi nie za dobry wynik moczu...ja miałam kamyczka w lewej nerce chyba miał około 5 minimetrów ale sam zeszedł i kiedyś miała piasek w nerkach a tak to nic z nerkami mi się nie dzieje tylko od czasu do czasu pobolewają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba byc dobrej mysli Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja, nawet jeżeli coś by się działo (odpukać!!!!!!!!!), to są lekarstwa, wszystko jest do przeżycia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

itunia dla mnie najgrsza jest ilosc tych lekarstw ktore musze dziennie lykac i to ze nie ma mowy zeby o ich zazyciu zapomniec...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem... Wszyscy się z tym borykamy. Ale gdy pomyslę, że jeszcze jakieś 30 lat temu ludzie na to umierali, dochodzę do wniosku, że mamy ogromne szczeście w tym nieszczęściu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie... szczescie w nieszczesciu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Teresa
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć jestem ,nowa nowa na forum ,choruję 10 lat , chcę was pocieszyć ze przy odrobinie szczęścia mozna pożyć bez leków ,miałam bardzo duzy ubytek bialka 13% i nikt nie dawał mi szansy ,uważam że dostałam drugie zycie ,i choć teraz po 5ciu latach remisji ,i nie brania leków znów je łykam mam nadzieję że kiedys je odstawię ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka nowym juniorom Smile napiszę szczerze że najważniejsze jest pozytwne nastawienie Wink czasami trzeba przezwyciężyć samego siebie ,ale efekty są niesamowite ,wiem to z autopsji 8) mój wilczek zaatakował mi jak do tej pory nerki (białkomocz ),serce (wymiana zastawki ),CUN (zawroty głowy )...dobrze że nic gorszego ,przeszłam żółtaczkę w przebiegu tocznia oraz zapalenie płuc ,miałam zapalenie osierdzia ,oczywiście stawów (tak że ledwo łaziłam ),kolkę wątrobową i nerkową ,na początku było strasznie ,ważyłam 42 kilo (kurde szkoda że teraz tyle nie ważę Wink Laughing ) .....i dalej żyję Jupi ,z furą prochów ale żyję i to jest najważniejsze !!!!!!!!

a co myślicie o soczku NONI ?...ja wierzę że będę zdrowa 8) Wink Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group