Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Solarium, samoopalacz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc,

Dziewczynki super rada z peelingiem.
Jutro sprobuje.

Pozdrawiam
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się nie opalam już ponad 15 lat bo zaczełam dostawać uczulenie na słońce a w dzieciństwie mogłam godzinami wylegiwać się na słońcu, cóż czasy te minęły, a od dwóch lat buźka czerwona i zaogniona więć słoneczku mówię dziękuje
słonko nawet zdrowemu szodzi a i urodzie też
pamiętacie jak dawniej damy chroniły się przed słońcem? nosiły takie piękne koronkowe parasolki Smile ach ta arystokracja Smile
no musimy się uważać za osoby wyjątkowe itp. szkoda że dziś takich parosolek się nie używa - wyobrażacie sobie jakbyście teraz wyszli z taką parasolką? a były takie piękne
azjatki też chronią swoją skóre przed słońcem - dla nich skóra musi być jak pergamin biała
powiem tak słonko i solarium nie tylko niezdrowe ale bardzo postarza skóre
samoopalacze jasne jak trzeba gdzieś ładnie wyglądać. ja mam garnier w spry - używam tylko na nogi bo wyglądają nieciekawie - nie dość że białe to w czerowne kropki. ale jak na mnie to słabo działa ten samoopalacz
ja tam chodze biała i mam to w nosie ważne y dobrze się czuć
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka napisał:
pamiętacie jak dawniej damy chroniły się przed słońcem? nosiły takie piękne koronkowe parasolki Smile ach ta arystokracja Smile


Ja zawsze wszyskim powtarzam te słowa, bo jestem naprawdę biała.
Jeśli wyjeżdżam w miejsce gdzie jest dużo słońca, zawsze noszę na sobie dużą chustę i wyglądam jak Arabka Very Happy Do tego krem 50+ i zawsze jak wracam z wakacji nikt nie chce mi uwierzyć, że gdzieś byłam Wink
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie znajomi nazywają często Królewną Śnieżką (pamiętacie tę disneyowską? Laughing ), bo mam ciemne włosy i oczy a do tego naprawdę jasną skórę (używam podkładu z założenia przeznaczonego dla blondynek Laughing). Cóż mogę powiedzieć - jest mi z tym dobrze i już Very Happy

A niektóre tzw. 'laski solaryjne' przyprawiają mnie o mdłości Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 7:51 pm    Temat postu: Re: Solarium, samoopalacz Odpowiedz z cytatem

Moja lekarka powiedziała ze mam sie strzec od solarium , dlatego ze tamtejsze promienie UV , uaktywniaja moj toczen ... wiec jak narazie zrezygnowałam z solarium, chociaz przyznam ze ciezko Wink bo opalanie i solarium to były moje dwa ulubione zajęcia z ktorych niestety musiałam zrezygnowac , ale co tam Wink zdrowie ważniejsze Wink
Tez teraz używam samoopalaczy , nawet ostatnio zaczelam kupowac jeden rodzaj z Garniera , taka pomaranczowa tubka Wink naprawde jestem zadolowna i widac efekt , a i jesli chodzi o samooplacze, nie polecam kremu samooplajacego "sun ozon" w Rosmanie go kupilam , bo szkoda pieniedzy a efektow nie widac Wink pozdrawiam :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
olcia1508
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sobie czytam co napisaliscie w tym temacie, jutro mam albo i mialam zamiar skoczyc na solarke, ale zaczynam sie zastanawiac... mi Pani doktor np nic nie mowila ze mam unikac slonca, wogole moja Pani doktor nic mi nie mowila. poza tym ze kolejna wizyta za 3 miesiace, nie mam zadnych objawow skornych, tylko bola mnie stawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olcia, a bierzesz jakieś leki? przy lekach to bardzo niewskazane...

nie trzeba mieć objawów skórnych, by toczeń się "wkurzył" i zaatakował po słońcu, czy solarium.... ja bym nie ryzykowała-serio

a doktory...wiele rzeczy nam nie mówią Confused
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unikaj solarium bo mozesz miec jeszcze wieksze kłopoty ze zdrowiem i wcale nie chodzi tutaj o skore
nie wiem dlaczego nikt ci tego nie powiedział u mnie to była jedno z pierwszych polecen ktore usłyszałam po postawieniu diagnozy
zapytaj lekarza przy kolejnej wizycie moze sam nie wie , a powinien m powinien to mowic kazdemu choremu ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olcia1508
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.
tak biore leki przeciwbolowe i przeciwzapalne, oslonowe i arechine. powim Wam, ze bylam na tym solarium i wiecej naprawde nie pojde. bola mnie bardzo nagdarstki i podczas opalania czulam wlasnie tam przeszywajacy bol.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie warto ryzykować Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olcia1508
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, teraz juz wiem... polak mądry po szkodzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Olcia, raz wystarczy, nie musisz aż tak bardzo się powtarzać Smile
A tak na serio to od swojej lekarz też nie dostałem oficjalnego zakazu korzystania ze słońca/solarium. Dobrze, że znalazłem tutaj wskazówkę- przynajmniej w tym roku wolałem zbytnio nie szaleć ze zdrowiem. Mimo, że ograniczyłem się do skromnej opalenizny na twarzy i rękach to dopiero teraz w mrozy pojawiła się mała niespodzianka- i twarz i dłonie (zewnętrzna strona) całe czerwone- momentami wyglądam jak Indianin i nawet rękawiczki i "kominiarka" z szalika i czapki nic nie dają (poza podejrzliwymi spojrzeniami przechodniów). Sprawdzę jeszcze na następnej wizycie, czy to od tego słońca w lecie, czy po prostu od samego mrozu (i zbiegiem okoliczności w tych ukrwionych miejscach)...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano uczymy się na błędach Smile
trzeba unikać i słońca i solarium Very Happy
jak ktoś lubi być "ciemny" to masa środków kosmetycznych na rynku; a z drugiej strony teraz bardzo modna się robi bladość Very Happy

pozdrawiam cieplutko Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olcia1508
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, nie chcialam tego, wyskoczyl mi jakis blad i myslalam ze nie wyslalo, teraz probuje to usunac, tzn naprawic
przepraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
olcia1508
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz bede bradziej brala wasze porady do serducha, i tak po przeczytaniu tu informacji na temat solarium mialam dylemat "isc", "czy nie isc"
ale ze jestem nieusluchana, i "wiem lepiej" to poszlam i wyszlo na "Wasze" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group