Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Solarium, samoopalacz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tam kolor skory tez nie przeszkadza da sie przyzwyczic .......a opalac tez sie nie lubilam zawsze nad jeziorkiem to odrazu do wody i moglam w niej siedziec i siedziec a teraz juz 2 lata sie nigdzie nie kompalam .......a wy nad jeziorko normalnie jezdzicie ??
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej...ja nad jeziorko jezdze jak tylko pogoda dopisuje..i samopoczucie..a do tego krem z filtrem 50....i jak narazie niemam kłopotów ze skórą i obowiązkowo nakrycie głowy..... :SmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam kremu z filtrem 70. Przynajmniej mam pewność, że nic sie przez niego nie przebije. Latem staram się siedzieć w domu w 'krytycznych' godzinach. Nie jest to dla mnie żadne poświęcenie, bo i tak nienawidzę upałów. Odżywam dopiero, jak latem pada deszcz, jest zachmurzenie i temperatura spada do granic 20 stopni. Jeden taki tydzień był tego lata... Mmmmmmmmmm... Very Happy A w 2004 roku prawie całe lato takie było. Jak dla mnie żyć nie umierać Very Happy Wiem, że dziwna jestem Rolling Eyes 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja teraz tez wole jak jest tak z 20 stopni i zachmurzone niebo ..........zreszta w te upaly nie chce sie wychodzic Smile a krem mam 60 Very Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh ja w te wakacje byłam na jachcie po mazurskich jeziorkach... żyć nie umierać Wink coś cudownego... ale w sumie też nie wiem czy nie spowodowało to nawrotu Sad ale i tak nie żałuje, byłam dobrze chroniona kremikiem Smile a i trwało to tylko tydzień<tylko Wink > a co do tej pogody pochmurnej...mmmm... to moja ulubiona. Nie wiem czemu, ale najbardziej lubie pogode taką przed deszczem ale żeby nie padało tylko cały czas się tak utrzymywało... hehe... dziwak ze mnie Rolling Eyes Wink
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe... Skoro dziwak, to sporo tu tych dziwaków mamy Very Happy 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny chyba wszystkie jesteśmy blade.......kiedyś bladośc to była cecha osob wysoko urodzonych .arystokratek...czyż nie? ja zawsze bylam blada.i zawsze jeszcze jak byłam dzieckiem...musiałm chodzić na badania krwi.....bo lekarzom wydawało sie .że mam anemie........
chyba z 2 lata temu.poszlam na kolejną chenie i dostałam opieprz ...bo gdzieś na dekoldzie i ramionach chwyciło mnie słoneczko... dziwne to było bo tyle co wychodziłam nie miało prawa mnie złapac.. chyba sterydy przyspieszaja opalanie..... Wink ...ale wole nie próbować.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
kiedyś bladośc to była cecha osob wysoko urodzonych .arystokratek...czyż nie?


No właśnie, już 2 razy im to mówiłam. Może Ciebie posłuchają Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca sie zgadzam że wygląd nie ma znaczenia, a zdrowie najważniejsze. To fakt nie wolno przesadzać i ja tez unikam słońca. Głównie dlatego, że żle sie czuje kiedy jest gorąco. Ale są w lato dni kiedy trzeba wyjśc z domu. Zawsze wtedy chronię sie kremem i nigdy nie noszę skąpych koszulek ( tez z powodu rozstepów ). Efekt jest taki, że zasze po lecie mam opalona twarz i szyję a reszta „młynarz". I wiecie dlaczego mnie to wnerwia? We wrzesniu wychodzę za mąż, wiadomo, chciałoby sie choc raz w zyciu ładnie wyglądać. Dla siebie i dla przyszłego męża. Zobaczyc zachwyt w jego oczach. On i tak mi mówi komplementy, ale przeciez ja tez mam lustro i chciałabym zadowolić tez swoje poczucie estetyki. A jak to zrobic kiedy dekolt biały a twarz brązowa? Dlatego myślę że tylko jakis samoopalacz mnie „ratuje". Boje sie chyba zaryzykować solarium, ale wiem tez że po zwykłym samopoalaczu efekt nie będzie taki jaki bym chciała. Nie chodzi mi o opalenizne tylko dla opalenizny. Nie przeszkadza mi bladość. Przeszkadza mi to że mam nierówno oaloną skórę i chciałbym to własnie poprawić. Tak tylko do sukni slubnej......Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi sie podoba zycie "netoperza" i wcale nie zaluje ze nie moge wychodzic na słonce .... a co do opalania sie ciocia mi wspominala ze jest metoda droga ale mysle ze bezpieczna ( chyba ) polega to na rozprowadzeniu jakiegos plynu pod cisnieniem na skore a dalej nie wiem jak to sie robi !!! ale ciocia mi powiedziala ze jest to szansa dla osob ktore nie moga sie opalac .... moze ktos cos wie na ten temat ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos samoopalacza, owszem stosowałam kiedys i na poczatku bylam zadowolna bardzo, tylko potem byl klopot, nie wiem jaka byla tego przyczyna, ale kiedy samoopalacz schodzil, to robil to nierowno i powstawaly brzydkie plamy, wygladalo to jak jakis brud
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samopalacz zostawia okropne plamy sama miala kiedys taka przygode i powiedzialam ze wiecej nie wezme tego do rąk ............ wygladalam jak pomaranczka....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano wlasnie......i co ja mam zrobic w takiej sytuacji? Solarium odpada, samoopalacz moze wyjsc jeszce gorzej....... Suknia po szyje? Nie! Iśc w złym humorze do ołtarza? Bo raczej nie będe zadowolona widząc mój blady dekolt przy opalonej szyi.....ehhhhhh. Do dupy......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto Asia wspominała że
Joanna88 napisał:
ciocia mi wspominala ze jest metoda droga ale mysle ze bezpieczna ( chyba ) polega to na rozprowadzeniu jakiegos plynu pod cisnieniem na skore a dalej nie wiem jak to sie robi !!! ale ciocia mi powiedziala ze jest to szansa dla osob ktore nie moga sie opalac

Jest to metoda bardzo fajna dla nas<próbowałam>ale niestety droga...może jest to rozwiązanie dla Ciebie, tutaj podaje kilka linków na ten temat...
http://www.beautyempire.pl/index1.php?beauty=opalenizna
http://www.poradnikzdrowie.pl/21_394.htm
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=188
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mysle zebys sprobowala mimo ze jest to drogie no w koncu to jest twoj slob Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 3 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group