Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Solarium, samoopalacz
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 5:26 pm    Temat postu: Solarium, samoopalacz Odpowiedz z cytatem

co sądzicie na temat solarium w naszych schorzeniach?
czy jest to całkowicie zabronione?
ja osobiście boje sie opalać na solarium bo teraz dobrze sie czuje i jest wszystko w porzadku i nie chce nawrotu

moze samoopalacze sa lepsze/bezpieczniejsze ?
wlasnie kupilam dzis z Kolastyny do jasnej karnacji Wink
sukienka czarna na studniowke a ja blada jak sciana Mr. Green
bal za tydzien Wink ale jakos mam przeciwskazania i do tego samoopalacza
nie wiem dlaczego nawet Rolling Eyes

moze cos doradzicie ? zapraszam do dyskusji Wink
Powrót do góry
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to raczej solarium jest niewskazane... chociaż kto to mówi, sama jak głupia latałam na solarium przed studniówką i to dobre z 2 miesiące... za to byłam opalona jak ta lala Very Happy i nic mi się nie działo... ale i tak zrezygnowałam bo po co mam męczyć dodatkowo skóre. A co do samoopalaczy to troche za późno na eksperymenty... ja miałam rózne i powiem szczerze że zawsze widać że to samoopalacz to po raz a po drugie szyja brązowiutka a twarz nie Shocked hehe śmiesznie to wygląda... nie wspominając o ewentualnych zaciekach tu i tam Wink hahaa... możesz spróbować pójść na takie że się stoi i rozpyla się substancje co powoduje że wyglądasz jak opalona... fajna sprawa Wink
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadnego solarium! Jeżeli musimy unikać słońca, to i tym bardziej solarium odpada. Nie kuś bestii...

A pamiętaj, że w dawnych czasach opalenizna była bardzo źle widziana na salonach Wink Nie no, żarty żartami... Samoopalacz wystarczy. Takie moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj lekarz na pierwszej wizycie mi powiedzial ze mam unikac slonca i solarium Sad a ja jestem strasznie blada, nawet motyla nie mam na twarzy, ale z tego to sie chyba powinnam cieszyc Wink moze znowu przyjdzie moda na blade dupy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie bylabym soba, jesli bym czegos zakazanego nie sprobowala 8)
przyznaje, wiedzialam, ze slonca nalezy unikac, ale solarium? wymyslilam sobie, ze sa to zupelnie nieszkodliwe, wyselekcjonowane fale (sic!),
opalilam sie znakomicie, wygladalam uroczo i czulam sie z tym doskonale,
ale tylko do czasu, niebawem trafilam na oddzial z zaostrzeniem, od tamtej pory sloneczka i solarium nie praktykuje.
i nie polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wymyslilam sobie, ze sa to zupelnie nieszkodliwe, wyselekcjonowane fale (sic!),

no, wyselekcjonowane to one są, a jakże - bo wręcz zwiększono w tych łóżkach moc promieniowania UVA!
i dlatego:
Cytat:
dawka promieniowania UVA w wielu lampach wykorzystywanych w solariach jest 2-krotnie wyższa niż zawartość promieni UVA w świetle słonecznym. To oznacza w praktyce, że w ciągu 15-30 minutowej sesji pod lampą opalającą w solarium (długość sesji opalającej zależy od mocy lampy, w przypadku lamp o większej mocy sesja taka trwa 5 lub 10 minut) skóra otrzymuje dawkę promieniowania UVA równą tej jaką otrzymalibyśmy po całodniowym pobycie na słońcu

źródło
wg mnie - murowany sposób na hospitalizację bez kolejki, w końcu ostre przypadki mają pierszeństwo Wink

A poważnie, jasne że nie wszyscy toczniowcy są aż tak wrażliwi na promieniowanie UV, ale ciągle jest to jeden z głównych czynników aktywujących chorobę. Nie chodzi o Słońce jako takie, żółty krążek na niebie, ale o promieniowanie które emituje. Wszystkie źródła promieniowania UV powinny być traktowane jako potencjalne niebezpieczenstwo.
Jeszcze raz, do znudzenia odsyłam do wątku o tym:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=676

Co do samoopalaczy - nie mam pojęcia, nie znam się zupełnie na kosmetykach, co takie smarowidła mogą mieć w składzie i jak to zareaguje ze skórą? Ryzyk fizyk.

Wiem, że estetyka jest b. ważna, bo wpływa na samopoczucie i samoocenę, ale dla mnie zawsze ważniejszy był komfort niż wygląd. Dziwna jestem, wiem. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

solarium odpada lepiej nie ryzykowac Smile...ale prysznice opalajace wydaja sie byc ok tylko ze u mnie ich jeszcze nie ma i dokladnie nie wiem o co w nich tak naprawde chodzi to chyba cos jak samooopalacz tylko ze rownomiernie jest rozprowadzony ktos moze wie wiecej na ten temat???.........a opalona juz tak dawno nie bylam ze hoho ale da sie przyzwyczaic chociaz opalone cialko fajnie wyglada chociaz w wakacje i tak sie opale od chodzenia po slonku SmileSmile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nie radze eksperymentować samemu z tanim samoopalaczem bo sobie zepsujesz humor na ten wielki dzień, jeśli stać cię to kup samoopalacz Diora w rozpylaczu - ten możesz całkowicie bezpiecznie -gwarantuje - nie zostawi smug, ładnie równomiernie i szybko sie rozprowadza i wchłania i pięknie pachnie - inwestycja bardzo opłacalna - Dior ma też samoopalacz w emulsji z drobinkami złota - ale ten choć też przepiękna jest skóra, to trzeba już bardziej uważać. Inne tańsze choć pewnie też w jakimś sensie dobre, to jednak nigdy mi nie zdały egzaminu na 100% -zawsze były widoczne niedociągnięcia.
Takie natryskowe opalanie w gorzowie było po 80 zł - to już wolałabym trochę dołożyć i kupić Diora
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po tym jak nenus nastraszyla mnei artykulem o tym, ze po azotropinie przy sloneczku jest wieksze ryzyko raka skory to mi przeszlo ze sloncem mania --- ale hmm cyz na dlugo??Smile znajac zycie jak przyjdzie wiosna i lato to nie wytrzymam i wystawie mordke i cala reszte na sloneczko --- no bez takiego doladowania promieniami slonecznymi to ja nie moge zyc Smile -- ale za to na solarium nie chodze Smile -- zawsze jakis puderek i jest ok -- bo jakos samoopalacze mi cos nie leza - nie wiem czemu --no ale nic Smile -- jak to sie mowi nie dla psa kielbasa tylko szyneczka heheeh

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jasne, bo właśnie na niczym mi tak nie zależy jak na straszeniu wszystkich wszystkim Razz
dorośli jesteśmy (no prawie wszyscy Wink ), więc żaden problem z decyzją czy leżenie w sarkofagu wśród promieni UV w celu wywołania oparzeń zwanych szumnie Opalenizną kalkuluje się, czy też nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pauluś, pociesz się tym, że w XVIII i XIX w. naprawdę opalone chodziły tylko służące, a opalenizna była uznawana za defekt w urodzie kobiety-damy. Dzisiejsza moda lubi różne dziwactwa... Może wróci szał na porcelanową cerę Very Happy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadłam sobie w taką małą zadumę....Kilkanaście lat temu ,jak solaria zaczęły się pojawiać to ludzie,którzy otwierali tego typu biznesy chyba nie bardzo mieli świadomość jak powiino się z tego typu dobrodziejstw korzystać.
A ja jako powiedzmy nastolatka ( w owym czasie też wygląda na to ,że z małym rozumkiem) korzystałam ile się dało.
No i może teraz zbieram właśnie tego plony. Kto wie , czy takie dawki promieni nie indukowały mojego tocznia.

Mądry Polak po szkodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie na początku, sprzęt był na maxa podkręcany na zwiększenie promieniowania UVA i ograniczenie UVB (bo te drugie było obwiniane za poparzenia i starzenie skóry), ale to była błędna koncepcja, bo właśnie UVA są równie szkodliwe, a wręcz kancerogenne.

opalenizna to w ogóle ma wysokie koszty, nawet dla pozornie zdrowych ludzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Solarium... Brrrrrrrr... Nigdy nie byłam, nawet jak byłam zdrowa. Ta 'trumna' mnie odstraszała. Poza tym (dacie wiarę lub nie) ja nienawidzę słońca (i upałów) 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to mam akurat tak samo Very Happy po 10 minutach na słońcu pęka mi łeb i mam mdłości...
leżenie na plaży to coś niewyobrażalnego 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group