Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Drżenie dłoni
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tez sie strasznie ręce trzepią, nie wiem czy to efekt uboczny sterydów - zobaczymy jak doktorka zmniejszy mi dawke (miejmy nadzieje...), ale jeszcze przed kuracją miałam problem z lewą reką - była taka słaba że nawet spodni nie umiałam sobie sama zapiąc, telepało nią na wszystkie strony, miałam robione EMG nadgarstka i wyszło że mam zanik mięśni - mój następny objaw choroby, całe szczęście ręka znowu jest w miare sprawna a dziura po mięsniu zaczyna powoli znikać, tylko to trzepanie jest straszne Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drżenie rąk, palców, mięśni może być wynikiem przyjmowania leków, zaburzenia elektrolitow i czasami zbyt duży ucisk. Przyczyn może być wiele. U Marty kiedyś przy endoksanie ciągle bylo malo potasu (winowajcą byl endoksan), teraz cyklosporyna wyplukuje magnez (jest kolejny winowalca-na ulotce jest o drżeniu).
Marcie jak drga powieka to idzie do lodówki po czekoladę i mi melduje : mamus drga powieka , chyba mam za mało magnezu. Wink
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi rowniez drza raczki ale nie zwracam na to uwagi bo czesto sie to nie zdarza ale to zapewno od lekow no i nic sie na to nie poradzi....tyko nie lubie jak cos robie np.nadziewm nitke na igle a tu akurat mi sie raczki zaczynaja trzesc......wkurzajace ...dzisiaj tak mialam hehe:)
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej podje słodkości ... Wink
a najbardziej spada potas po lekach odwdniajacych .oraz po sterydach....ja mam stały niedobor potasu...ale takze osoby cierpiące na np. astme i zazywające sterydy maja czesto niski poziom elektrolitów.....
to moze byc głownym powodem ....ale nie jedynym wysokie dwaki sterydów .......a takze wiele innych leków powoduje drżenie dłoni .poczytajcie ulotki pod tym kztem .na wielu z nich ubocznym działaniem jest właśnie drżenie dloni..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:

a najbardziej spada potas po lekach odwdniajacych .oraz po sterydach....ja mam stały niedobor potasu...
Monika

zalezy jaki sie bierze lek odwadniajacy. moj tata np bral jakis tam lek nawet nazwy nie pamietamy i spadal mu potas a pozniej bral inny ktory nie wyplukiwal potasu wiec zalezy od lekarza jaki przepisze.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tez sie nieraz rece drgaja Sad ale to wtedy jak poloze reke na nerwie i widocznie go uciskam i mimowolnie reka mi lata Wink a co do potasu to ja prawie zawsze pije soczek pomidorowy mniam mniam i zawsze potas mam w gornej granicy normy Smile zawsze taki soczek to cos pomoze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ale wiecie co gorzej jak nam zaczna drgac te wlaki po bokach lub oponki to dopiero bedzie heeheheh

ja jzu sie p[rzyzwyczilam do tego ze mi dlonie rece czy nogi lataja i drza lekarz stwierdzila ze to od lekow wiec nic na to nie poradze --- hmm czasem sprawia to problemy w pisaniu -- jak musze cos czy podpisac czy napisac a tu ci lata ta lapa jak potracona eheheh i kulfony takie wychodza ze az milo Wink

a co do potasu cos w tym jest - czesto orgaznizm domaga sie potasu -- to wowczas kupuje sok pomidorowy horteksu bo ten jets najlepszy pije i na jakis czas mam spokoj Smile -- az znow mnei zacznie ssac na soczek pomidorowy -- a tak wogole to tonami ta pomidorowke jem wiec ... moze teraz jest odpowiedz czemu ja codziennie te pomidorowki jem i mi sie nei musza eheh

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam sok niewiele ci daje.musiałabys wypic wiaderko .aby go uzupełnic Wink ..ale dobre i to....a jeszcze jak ci smakuje....to pij na zdrowie
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi drza rece ale to przez nadczynnosc tarczycy... nigdy wczesniej mi nie drzaly ale czesto mi tak okropnie stopy wykrzywia brrrr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczny, drżenie rąk to brak alkoholu we krwi Wink
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 10:43 am    Temat postu: oooooo Odpowiedz z cytatem

oooooooooo......po alkoholu to dopiero by drzaly..wole nie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneta masz racje.........trzeba spróbować........na pewno przestana się trząsc
Nalogowiec jak nie wypije .to własnie trzęsa mu sie rece.... Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no po alkoholu poprawia się krążenie 8)

jak dostałam 40mg encortonu to ręce mi się telepały Rolling Eyes wrr
teraz czasami po wysiłku troszkę się trzęsą
Powrót do góry
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm ale wiecie co cos w tym braku alkoholu jest Smile --- zawsze jak se odrobinke pozwole to zmety lepiej i pisze bo bez bledow i szybciej i wogole heheeheh --- no co ta choroba z nas robi i do czego doprowadza -- do braku podstawowwego skladnika do zycia Twisted Evil

tia tylko ze po alkoholu to przesatja draz rece ale za to cala latam -- eh -- tak zle tak nie dobrze ---
nie pozostaje nic innego jak sie napic i zapisacna kursy tanca egzotycznego -- bedzie wowczas baaaaaardzo naturalnei z tymi ruchami heheeh

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie wiem.ja nawet po pol szklanki piwa , czy kieliszku likeru mam mdłości...i potworny ból glowy .....wtedy myślę t ylko żeby juz przestało...więc normalnie nie myślę....i wymyślam sama sobie po co mi to było....więc alkohol wcale mi nie słuzy .dlatego go nie piję....wcale
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group