Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak zmniejszyć stany lękowe?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 6:52 pm    Temat postu: jak zmniejszyć stany lękowe? Odpowiedz z cytatem

zacznę może od tego że od czasu operacji (1999 rok wymiana zastawki aortalnej ) zaczęły się u mnie nasilać objawy lękowo-depresyjne Crying or Very sad na początku miałam depresję ...całkowicie przestało mnie obchodzić życie codzienne,mogłam leżeć,patrzeć tępo w ścianę albo spać ,to było straszne ,później wzięłam się w garść i poszłam do psychiatry ,dostałam doxepin i cloranxen i biorę to do dziś (choć myślę że to już autosugestia i działają jak placebo ) rzecz w tym że nie potrafię się przełamać jeśli chodzi o lęk przed otwartą przestrzenią albo tłum ludzi ...miękną mi wtedy nogi i zaczynam się pocić ,dochodzi uczucie duszności i wrażenie jak bym miała za chwilę zemdleć Shocked ,staram się trzymać i raczej twardo stąpam po ziemi ,niemniej jednak jest to coś z czym sama sobie nie radzę Confused czy macie takie objawy ...a może mieliście i możecie mi jakoś pomóc Prosze ....już samo to że jestem z Wami jest swoistą terapią dla mnie Wink Laughing
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kicia, wiele osób z forum kiedyś doświadczyło stanów depresyjnych i podejmowało leczenie.
Więc to nie jest nic niezwykłego w przebiegu choroby przewlekłej, może dotknąć każdego. Może warto rozważyć udanie się do specjalisty, jakiegoś dobrego psychologa, który pomoże uporać się uporczywymi lękami, może to jakaś odmiana fobii społecznej niezwiązana w sumie z chorobą, trudno powiedzieć. Confused
Na pewno warto coś z tym zrobić, szkoda się męczyć...

Zanim zdecydujesz co z tym zrobić, poczytaj w ramach ciekowostek o terapii dr Bacha. Wygląda mi to na coś z gatunku homeopatii albo placebo - czyli chyba nieszkodliwego pomysłu na radzenie sobie z kłopotami emocjonalnymi.
Ale kto wie jaka magia kryję się w ekstraktach kwiatowych Laughing ? W każdym razie raczej nie powinno zaszkodzić, oczywiście absolutnie nie namawiam, bo tak naprawdę nie mam pojęcia czy to działa i jak...
Ale zaintrygowało mnie bogactwo działań tych ekstraktów Shocked
No i plus dla nich, że robione są na nie byle czym, bo na Brandy Wink
Poczytaj, szczególnie o grupie I - Strach, leki, niepokój:
http://drbach.pl/index.php/ekstrakty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama przeszłam przez takie coś lękowe. U mnie to było w odwrotnej kolejności. Tzn. zanim miałam stwierdzoną chorobę przewlekłą, to coś mi się zaczynało dziać - nagle taki niepokój, lęk, praktycznie bez powodu. Równocześnie, prawie od zawsze miałam dość mocne bóle brzucha, wzdęcia, czasami jakiś ból stawu i bóle pleców - mniej mocne. To trwało bardzo długo, byłam leczona uspokajaczami i nikt mnie nie badał na nic, bo uważali, że to tylko nerwica i karmili prochami. Był też plus tego konowalstwa: zaliczyłam na swoją prośbę kilka psychoterapii - bardzo cenne doświadczenie.

Ale niestety konowały mnie uzależniły od uspakajaczy (benzodwuazepinów) i doktor, który stwierdził, że to jakaś choroba przewlekła, a nie nerwica, postanowił mi te prochy odstawić. I zaczął mnie diagnozować. A przy okazji się okazało, że miewam częstoskurcz serca ( tachykardia ) i doktor powiedział, że to był u mnie powód stanów lękowych. Więc teraz odkąd zażywam batabloker nasercowy nie mam żadnych stanów lękowych. Miewam doły i niże emocjonalne, ale raczej krótkotrwałe i nie zażywam na to nic. Ewentualnie meliska Very Happy
Uwaga na benzodiazepiny, one bardzo uzależniają. Piszę o tym tutaj, bo pomimo, że na ulotce takich leków pisze wyraźnie, że nie można długo stosować, bo uzależniają, to jednak od pseudolekarzy dostawałam je latami. Te Twoje prochy, to jest inna grupa leków, to nie są benzodiazepiny. Więc Twój dr ma olej w głowie. Very Happy
Ale to już jest za mną Very Happy

A to u Ciebie nie jest przypadkiem związane z sercem? Piszesz o operacji zastawki. Bo u mnie tak właśnie było...

Aha i słyszałam o olejkach doktora Bacha. Myślę, że wartoby było spróbować. Bo skoro nacieranie olejkami bolących pleców coś daje, to olejki z kwiatów tez mogą pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki nenya z przyjemnością poczytam ,zobaczymy ,przetestujemy zaraz to zrobię ...a i mówisz brandy ,co będzie jak się uzależnie od alkoholu jak mi się spodoba hehe

Agnesis napisał:
Sama przeszłam przez takie coś lękowe. U mnie to było w odwrotnej kolejności. Tzn. zanim miałam stwierdzoną chorobę przewlekłą, to coś mi się zaczynało dziać - nagle taki niepokój, lęk, praktycznie bez powodu. Równocześnie, prawie od zawsze miałam dość mocne bóle brzucha, wzdęcia, czasami jakiś ból stawu i bóle pleców - mniej mocne. To trwało bardzo długo, byłam leczona uspokajaczami i nikt mnie nie badał na nic, bo uważali, że to tylko nerwica i karmili prochami. Był też plus tego konowalstwa: zaliczyłam na swoją prośbę kilka psychoterapii - bardzo cenne doświadczenie.

Ale niestety konowały mnie uzależniły od uspakajaczy (benzodwuazepinów) i doktor, który stwierdził, że to jakaś choroba przewlekła, a nie nerwica, postanowił mi te prochy odstawić. I zaczął mnie diagnozować. A przy okazji się okazało, że miewam częstoskurcz serca ( tachykardia ) i doktor powiedział, że to był u mnie powód stanów lękowych. Więc teraz odkąd zażywam batabloker nasercowy nie mam żadnych stanów lękowych. Miewam doły i niże emocjonalne, ale raczej krótkotrwałe i nie zażywam na to nic. Ewentualnie meliska Very Happy
Uwaga na benzodiazepiny, one bardzo uzależniają. Piszę o tym tutaj, bo pomimo, że na ulotce takich leków pisze wyraźnie, że nie można długo stosować, bo uzależniają, to jednak od pseudolekarzy dostawałam je latami. Te Twoje prochy, to jest inna grupa leków, to nie są benzodiazepiny. Więc Twój dr ma olej w głowie. Very Happy
Ale to już jest za mną Very Happy

A to u Ciebie nie jest przypadkiem związane z sercem? Piszesz o operacji zastawki. Bo u mnie tak właśnie było...

Aha i słyszałam o olejkach doktora Bacha. Myślę, że wartoby było spróbować. Bo skoro nacieranie olejkami bolących pleców coś daje, to olejki z kwiatów tez mogą pomóc.


agnes te leki to trójpierścieniowe antydepresanty ...niestety też uzależniają Crying or Very sad jeśli chodzi o serducho już mam naprawione 8) Laughing ale podejrzewam bo gdzieś przeczytałam w książce o kardiochirurgii że po kilku latach po operacji może coś takiego człowieka dopaść ...może to podświadomy lęk że masz coś sztucznego i może się zepsuć Shocked sama nie wiem ,ale cały czas szukam odpowiedzi....:)myślę że z Waszą pomocą w końcu mi się to uda Wink Laughing i oczywiście jestem dobrej myśli Laughing
**********************************************
Ponownie proszę o nie dublowanie własnych postów!!!
Opcja Zmień i dodaj to czego niedopowiedziałaś poprzednio.
Mniej litość wreszcie.....

_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam dokladnie tak samo... biore cloranxen ale nic nie pomaga procz tego ze dobrze spie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daga kurde ja przez to siedzę w domu ,ale przed chwilą poczytałam o ekstraktach dr.Bacha i powiem Ci że chyba warto spróbować ...szczególnie pasuje do mnie kroplik i osika ...i o dziwo jest to wydatek 24 zł za buteleczkę ...ja to już czasami nawet po cloranxenie nie mogę zasnąć Evil or Very Mad
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hę, musi być w dodatku wydajne, bo tylko 2 krople na szklankę wody!
a na stronie jest nawet asystent - czyli test do odpowiedniego wyboru ekstraktu Laughing
mało tego - preparaty działają na zwierzęta domowe! Ależ dr Bach mnie szokuje coraz bardziej Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyż to nie jest rozpieszczanie hehe Wink ,już mi się to podoba 8) Laughing
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Też mnie to bardzo zaiteresowało. Można zamówić mieszankę z 7 olejków za 30 zł. Pisali tam o tym.
Najpierw widziałam reklamę olejków kwiatowych z australijskiego buszu, proponowała je E. Foley. Olejki Iana White'a. Ale myślę, że mogłyby być droższe, a w sumie kwiaty europejskie chyba nam europejczykom lepiej pomogą niż australijskie. Myślę, że to zadziała, tylko wolniej niż prochy. Zioła ( czyli liście, korzenie i kwiaty) też działają wprawdzie na innej zasadzie, ale jednak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnesis ale to nie są olejki, to ekstrakty alkoholowe..

dla mnie istoty na wskroś sceptycznej, to raczej działanie placebo - 2 krople na ćwierć litra Razz Rolling Eyes
ale z odpowiednim nastawieniem, to kto wie? zwłaszcza że to ma działać na emocje, więc skuteczność będzie tak subiektywna że zupełnie niemierzalna przecież!

wydaje mi się, że nie ma tu też niebezpieczeństw jakie mogłyby się pojawić przy klasycznych "mieszankach ziołowych", skład jest jasno opisany - nie ma żadnej echinacea ani alfalfa, więc raczej nie powinno zaszkodzić...


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Nie Lut 19, 2006 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie myślę że powrót do naturalnej terapii byłby bardzo korzystny ...nie umniejszam tu odkryć konwencjonalnej medycyny,bo dzięki niej jeszcze żyjemy Wink ...ale kiedyś przecież leczono się tylko swojskim środkami ,czyli właśnie różne mikstury z ziół we wszystkich możliwych postaciach Wink jestem za !!!!
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie, bo leczenie ziołami, to nie znaczy że bezpieczne, "naturalne" może równie groźne jak chemia prosto laboratorium! szczególnie dla wszystkich autoimmunologicznie zaburzonych, takich jak my tutaj! można sobie zrobić krzywdę niewłaściwym doborem ziół, udowodniono już związek echinacea z zaostrzeniem, więc mimo iż ludzkość "stosuje zioła od wieków" to nie znaczy że każdy człowiek skorzysta na "powrocie do natury".
właśnie dlatego:
Cytat:
różne mikstury z ziół we wszystkich możliwych postaciach jestem za !!!!

jestem stanowczo PRZECIW
nigdy na własną rękę, tylko pod kontrolą lekarza oraz sprawdzonego i odpowiedzialnego zielarza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya chyba mnie nie lubisz Crying or Very sad przepraszam za powtórkę ,postaram się już nie się nie dublować Embarassed a co do ziół jasne że nie możemy pchać w siebie co popadnie ...ja też nigdy nie zaczynam stosować terapii na własną rękę ,wiadomo że szkodliwe jest zarówno przedobrzenie z ilością stosowanych preparatów ,jak i podejście że nie wezmę bo mi to i tak nic nie da Shocked ,trochę mnie zaskoczyłaś takim podejściem...chyba nawet zrobiło mi się przykro Sad
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nenya chyba mnie nie lubisz

chyba przesadzasz Shocked zwykłe upomnienie moderatorskie, wszyscy nie trzymający się regół dostają po równo Wink spytaj kogokolwiek Laughing

przykro ci? bo nie zgadziłam się z entuzjazmem co do ziół, czy tym innym podejściem Confused
Jedno i drugie to tylko moje zdanie, możesz się z nim zgadzać bądź nie, nie pisałam ich z myślą o tym żeby sprawić ci przykrość, ale to jest forum dyskusyjne i jego sens polega na polemizowaniu i wygłaszaniu własnych opinii - nie zawsze będą ci się wszystkie podobać, tylko za to mogę przeprosić, nie za to że myślę inaczj niż ty...

naprawdę barrrdzo się staram mieć otwarty umysł - stąd mój odsyłacz o dr Bachu, uznałam że to ciekawe, i nie powinno zaszkodzić, tyle że w moim sposobie myślenia nie ma na to miejsca, ja na pewno z tego nie skorzystam. i tyle.
ale czemu nie mają spróbować inni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiciu73 to prawda kazdemu gdy na to zasłuzy dostaje sie po równo...mój początek tez polegał na kilkakrotnym upomnieniu..peszyło mnie to ale si nauczyłam i jest mi łatwiej poruszać sie po forum..[pozdrawiam i inie przeijmuj sie tak bardzo tymi upomnieniami Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group