Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Sro Lut 11, 2004 10:35 pm    Temat postu: Orzeczenie o niepełnosprawności Odpowiedz z cytatem

Przyznano mi lekki stopień niepełnosprawności, mimo poważnych zmian w nerkach, ale się odwołuję. Motyle, jakie grupy macie przyznane?
Aśka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andzelika
Gość





PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ja mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci ...pomimo tego ze biopsja wykazala zmiany w nereczkach..glowka do gory Laughing
Powrót do góry
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Ja podobnie jak Andzelika mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci i tez mam zmiany w nerkach. teraz czekam na biopsje i w czerwcu staje przed komisja. zobaczymy co wtedy powiedza.
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bas
Gość





PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam lekki, odwołałam ale nie dostałam renty mimo że zmiany w nerkach mam od 15 lat osteopenie nadciśnienie zmiany w sercu...
Został mi sąd ale nie tracę nadziei.
Zastanawiam się tylko co decyduje o tym że jedna osoba dostaje rentę a druga nie ...mimi że obie mają podobne schorzenie
Pozdrawiam Motylki
Powrót do góry
Motyl
Gość





PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 6:06 pm    Temat postu: orzeczenie Odpowiedz z cytatem

Kochane moje motylki, mam prośbe przyslijcie do nas mailem listy z opisem swoich problemów dotyczących otrzymania renty z opisem maksymalnie wszystkich perypetii z tym związanych. Otrzymuje wiele listów gdzie dowiaduje sie o odmowach przyznania renty dlatego bardzo prosze Was o te listy.
Imiona i nazwiska nigdzie nie bedą ujawniane nie martwcie sie ale zeby cos zrobic trzeba mieć podstawy
Zamierzam zająć sie tym problemem
Buziaki i czekam bo dla nas wszystkich to bardzo ważne
Agnieszka
Powrót do góry
toola
Gość





PostWysłany: Pią Lut 13, 2004 12:49 pm    Temat postu: orzeczenie o niepełnosprawności Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich!!
Ja od prawie 3 let mam całkowita niezdolnośc do pracy czyli 2 grupe. Jednak nie wiem czy wiecie, że istnieje renta w drodze wyjątku, ktora własnie posiadam Smile. Nalezy uzyskac 2 grupe bez mozliwości pracy i napisać pisemko do przezesa zakładu ubezpieczeń społecznych w warszawie. O ta rente moga sie ubiegac osoby, które nie maja przepracowanych lat do wieku. Pozdrawiam
Powrót do góry
toola
Gość





PostWysłany: Pią Lut 13, 2004 12:52 pm    Temat postu: orzeczenie o niepełnosprawności Odpowiedz z cytatem

to znowu ja, nam jak najbardziej renta sie należy i trzeba sie odwoływac do oporu, az do bólu Smile. Ja miałam to szczęście, że trafiłam na ludzkich lekarzy, a nie na pajaców Smile
Powrót do góry
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią Lut 13, 2004 1:06 pm    Temat postu: renta Odpowiedz z cytatem

Jeśli chciałybyście sobie coś poczytać o rencie (zasady przyznawania, odwołanie itd.) to mam tu adres strony : http://www.spes.org.pl/prawa10.htm i jeszcze co nieco o rencie socjalnej : http://www.domyopieki.pl/aktualnosci/020712.htm
Ja też teraz czekam na komisję z odwołania (dostałam tylko częściową niezdolność do pracy) Shocked Smile
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
alex
Junior
Junior


Dołączył: 27 Gru 2003
Posty: 3
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie Lut 15, 2004 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich!!!potrzebuje wszelkich informacji dotyczących przyznawania stopnia niepełnosprawności:co?czyli jakie dokumenty są potrzebne i gdzie sie z tym udać? nic na ten temat nie wiem, nie potrafie sie "w tym "poruszać. Czy jeśli chorobę zdiagnozowano gdy już przestałam być studentką (wcześniej było podejrzenie)to ma jakiś wpływ na przyznanie renty? co daje takie orzeczenie o niepełnosprawności? ciesze sie, że został ten temat poruszony i czekam na informacje od Was - Ola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Lut 15, 2004 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALEX ja trochę poczytałam na ten temat (jestem w trakcie odwołania od decyzji zus) co prawda nie jestem ekspertem, ale wszystkimi wiadomościami jakie posiadam chętnie się podzielę Very Happy .
Po pierwsze musisz mi udzielić więcej informacji. Czy starasz się o określenie stopnia niepełnosprawności, czy o rentę? Te dwie sprawy mogą się łączyć, ale niekoniecznie. A jeśli o rentę to czy o socjalną czy "zwykłą" ( chodzi o to czy pracowałaś już czy nie i jak długo?)
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności jest orzeczeniem na cele pozarentowe, dzięki któremu można korzystać ze specjalnych przywilejów (np. ulg podatkowych), uzyskać wskazania do rehabilitacji ale nie można ubiegać się o rentę z ubezpieczenia społecznego.
Dokumenty(wniosek oraz zaświadczenie lekarskie) potrzebne do określenia stopnia niepełnosprawności wydaje Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności (przeważnie siedziby mają w budynkach Ośrodków Pomocy Społecznej).
To tak na początek, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to podaj mi więcej informacji, albo umówimy się na czacie i wtedy będziemy mogły swobodnie porozmawiać (bo tego jest naprawdę dużo).
Polecam się i pozdrawiam Very Happy
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lut 26, 2004 8:37 pm    Temat postu: Re: orzeczenie Odpowiedz z cytatem

Motyl napisał:
Kochane moje motylki, mam prośbe przyslijcie do nas mailem listy z opisem swoich problemów dotyczących otrzymania renty z opisem maksymalnie wszystkich perypetii z tym związanych. Otrzymuje wiele listów gdzie dowiaduje sie o odmowach przyznania renty dlatego bardzo prosze Was o te listy.
Imiona i nazwiska nigdzie nie bedą ujawniane nie martwcie sie ale zeby cos zrobic trzeba mieć podstawy
Zamierzam zająć sie tym problemem
Buziaki i czekam bo dla nas wszystkich to bardzo ważne
Agnieszka

Cześć Agnieszka,
To ja rozpoczęłam ten temat, bo jestem bardzo rozgoryczona decyzją komisji ds. orzekania o niepełnosprawności. Jestem z Poznania, najpierw komisja przy Starostwie przyznała mi lekki stopień i to okresowo. A toczeń jest przecież nieuleczalny! Liczyło się dla nich głównie to, że zdiagnozowano mi chorobe dopiero dwa miesiące wcześniej. I jej początek oznaczyli jako moment zdiagnozowania, chociaż już dwa lata przedtem miałam silne bóle stawów, zapalenie płuc (z pobytem 2 tyg. W szpitalu) itd. Lekarz rodzinny kazał mi się odwoływać. Po drodze zaliczyłam miesiąc na nefrologii: zrobiono mi biopsję nerki, wyszedł trzeci stopień zmian, gdy 4 stopień to już niewydolne nerki. Myślałam, że mam w rękach dodatkowe argumenty, bo wczesniej miałam tylko opinię reumatologa. A tu Wojewódzki Zespół też mi odmówił umiarkowanego stopnia. A na mój zarzut, że to nie jest choroba o charakterze okresowym, powiedzieli, ze dlatego okresowo, bo potem będzie gorzej! Rozumiesz, teraz okresowo lekki stopień, a potem będę mogła się ubiegać o umiarkowany, i dlatego napisali, że mam okresowe naruszenie sprawności org. Słyszałaś kiedyś tak przewrotne tłumaczenie? Znów się odwołałam, czekam na wezwanie do sądu. Już nie wiem, jakich argumentów używać. Zastanawiam się, czy mogę się zwrócić do nefrologa z poradni o wypisanie mi opinii – zawsze jeden papier wiecej. Acha, i jeszcze w tej Wojewódzkiej Komisji wprowadzili mnie w błąd bo powiedzieli, że niepotrzebnie staram się o umiarkowany stopień, bo to nic w mojej sytuacji nie zmieni. A przecież mogę starać się o rentę w drodze wyjątku (normalna mi nie przysługuje – za mało lat mam przepracowanych), albo o socjalną. A przy prowadzeniu działalności – płacę połowę składki na ZUS. No i pracodawcy chetniej zatrudniają z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jestem prawnikiem i politologiem, wysłałam ostatnio 40 ofert pracy do jednostek budżetowych, bo oni mają dopłaty z PFRON za niepełnosprawnych i nie dostałam ani jednej odpowiedzi. Umiarkowany stopień jest dla mnie jedyną szansą na jakieś utrzymanie. Co zrobić, żeby mi go przyznano?!
Pozdrawiam, Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Pią Lut 27, 2004 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Wam Motylki!!!!
Ja iałm rente 4 lata(umiarkowany stopień) i teraz w pażdzirniku przeszłam do Zus-u-i byłam na komisji w styczniu - nie przyznano mi renty. Dostałam decyzje po 2 tygodniach "zdolna do pracy- zdrowa".
Napisałam odwołanie i w marcu mam komisje. Już sie denerwuję, jestem ciekawa jak to będzie dalej....
Po komisji napiszę Wam jak było.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już się boję Shocked Właśnie przyszło zawiadomienie, że 8 marca o godz. 12 mam się stawić na komisji z odwołania Shocked ..no w sumie najwyższy czas bo już 3 miesiące na to czekałam... Laughing ..jedno co mnie zastanawia to to że mam się stawić do gabinetu dermatologicznego i ma mnie badać dermatolog ?!..nie wiem o co chodzi przecież ja nie mam skórnej odmiany tocznia tylko układowego! spodzewałam się reumatologa ewentualnie od chorób wewnętrznych...może im się coś pomyliło..poza tym chcą odemnie historię choroby z poradni dermatologicznej, co może potwierdzać pomyłkę, bo przeważnie piszą: "historię choroby od lekarza prowadzącego"! ojej już widać, że panikuję Laughing .
Nieważne.. idę dzisiaj w takim razie do mojej znajomej (dermatolog) i popytam sie co ona o tym myśli i czy ma dla mnie jakieś rady.. Very Happy Normalnie strach się bać Wink
Trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny!
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha no i jeszcze jedno zaskoczenie, mianowicie pisemko mam z sądu ale badanie będę miała w zwykłym gabinecie lekarskim, co jest pocieszające bo to jest już i tak wystarczający stres Shocked a co dopiero jakby to miało wyglądać jak normalna rozprawa. Nawet nie chce o tym myśleć, bo mój organizm i tak już reaguje na to wszystko tak jakbym co najmniej miała skakać z samolotu...bez spadochronu Shocked Laughing
A może któraś z Was była już na komisji z odwołania i może mi coś poradzić, albo przynajmniej napisać jak to wyglądało? Very Happy Pozdrófka
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echhh...nawet nie chce mi się pisać...byłam właśnie u znajomej dermatolog...i wiecie co powiedziała?! : "dopóki nie noszę głowy pod pachą, albo nie stracę przynajmniej dwóch kończyn nie ma co liczyć na rentę, nie z toczniem".
Poza tym, to że mnie wysłali do dermatologa na komisję to też ma swój cel, ponieważ z punktu widzenia dermatologii to mi się nie należy nic, no bo z jakiej racji jak nie mam żadnej choroby dermatologicznej i już samo to mnie dyskfalifikuje...nie mam słów..
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group