Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przestrzeganie diety
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu jest sedno sprawy........Z UMIAREM.....a jeszcze cos ale to dotyczy chyba wylacznie epileptykow...przy naszych lekach nastepuje drastyczny spadek sodu a organizmie.......i jak pogodzic diere bogatopotasowa i niskosadowa .....kedy ubywa sodu ia cisnienie jest wysokie...maslo
maslane..stad biora sie te nasze rozne dziwne dolegliwosci Crying or Very sad
----------------------
----Co jesc aby dostarczyc sod.....bo chyba nie bede wsuwac lyzeczka soli
------fuj... :zygi:
Jeszcze jedno dieta Kwasniewskiego ........hmmmmm probawalam przez tydzien........bo lubie tlusciutkie......ale niestety moj organizm sie zbuntowal ........zreszta nigdy jej nie popieralam zawsze uwazalam ze to szalenstwo.... Hary
Ale moj tesc stosuje ja juz 10 lat .......a ma ich 78.......wiec sporo ...i wyniki sa super .....oprocz chwilowych spadkow potasu i serduszko juz nie te.......ale to tez wiek ........trzyma sie fantastycznie i moglby zakasowac

niejednego 50 -latka...hmm..Bron Boze ! nikogo nie namawiam .....ale

Question Question czasmi mnie to zastanawia...... Confused Confused
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a widzisz i tu sie zgadzam co do tego cisnienia - wlasnie - ciagle mi rosnie mimo zwiekszanej dawki enarelu -- ale z jednaj strony kaza unikac soli a tu powinno sie ja uzupelniac - no istny obled --- ale chyba najlepszym wyjsciem z tego problemu bedzie po prostu sluchac swego organizmu -- jednak znajoma sptekarka tak mi powiedziala - ze nasz organizm sam nan mowi czego mu potrzeba poprzez nasze apetyty - tak wiec nie wolno tego lekcewarzyc -- ale prawda no jak ten sod uzupelnic - czym??

a co do diety kwasniewskiego - kiedys tez ja przerabialam i skonczylo sie tak ze podczas mycia wlecialam w wanne i sie potluklam --- bylam zbyt slaba -- tak wiec nie kazdemu wsyzstko sprzyja - jezeli mu pomaga to to neich ja stosuje - ja wiem ze mnie wiecej zaszkodzi niz pomoze - zreszta jak wiekszosc diet --- ja swoje musze zjesc i tyle inaczej se tylko krzywde zrobie nie wspominajac o niesamowitym bolu glowy z braku jedzenia jakie organizm sie damaga --- a i druga sprawa ze czesto se szkodzilam tymi fastfudami (no ale to jzu przeszlosc) Smile choc od czasu do czasu organizm sie domaga a wiec musze mu to dostarczyc Smile

tak wiec zaczne lepiej sluchac mego organizmu i czuje, ze lepiej znacznie na tym wyjde niz katowac sie tym co mi kaze lekarz ktory owszem zna ogoly ale nei zna mego organizmu i jego indywidualnych potrzeb

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zwsze slucha tego czego domaga sie moj organizm i .....twraz sama wiem .....ze jesli mam na cos dziwnego ochote to analizuje .....co tam wtym jest takiego ze tak mi sie chce..gdyby zrobic badanie w takim momencie to sie potwierdza.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak pogodzic diere bogatopotasowa i niskosadowa .....kedy ubywa sodu ia cisnienie jest wysokie


Shocked nic już nie jarzę...

sól kuchenna czyli NACl czyli chlorek sodu, to jest właśnie coś czego trzeba unikać! zwłaszcza przy nadciśnieniu tętniczym, dlaczego karzą wam uzupełniać?
powiedzcie czego nie zrozumiałam, bo się chyba lekko zagubiłam...

im mniej sodu tym lepiej, ograniczając sól kuchenna w diecie można zmniejszyć ciśnienia krwi...
http://www.zdrowie.med.pl/nadcisnienie/nad_04a.html#2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pare razy mialam uzupelniany sod kroplowkami.....
zawsze jak robia badanie elektrolitow to robia sod i potas......
mysle ze tak samo jak potas ma to zwiazek z ukladem krazenia tez nie moze jej byc za malo...jest norma dolna i gorna sodu .....jak mialam bardzo malo zrobila sie panika ..bo i potas byl bardzo niski......
Na gwalt uzupelniano wtedy i jedno i drugie.....
wiecej nie wiem .....moze odezwie sie ktos kto cos wie na ten temat..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no jasne, elektrolity muszą być w porządku, bo inaczej zaburzona jest praca serca! sód jest niezbędny w organizmie, ale nadciśnieniowcy i sterydowcy powinni go ograniczać jak się da.

Doktor Potasik z Łodzi, wykańczała swoich pacjentów właśnie zastrzykami z chlorku potasu, bo zaburzenie równowagi elektrolitycznej może spowodować zatrzymanie pracy serca!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm no cos w tym musi byc bo faktycznie od momentu kiedy mnie soli uzywam to mam wieksze cisnienie - a moze to zbieg okolicznosci - no nie wiem ----hmm moze dlatecgo ciagle chodza za mna np frytki bo ja je zawsze mocno solilam i inne smakolyki, ktore solilam -- trzeba przetestowac:)

a tak jzu zreszta jest we wszystkim, ze dana rzecz pomaga i potrzebna jest na jedno a szkodzi na cos innego - wiec i tak zle i tak niedobrze -- ale jednak organizm zna sie sam najlepiej co i czego bardziej mu potrzeba.

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz nic nie wiem...jak nie popatrze to zle ..tego nie wolno to powinno .....a wzsystko sie ze soba kloci .....ro nie na moj rozum ...
........nic nie kapuje .....a wiem ze wiecznie mam za malo i sodu i potasu ...a te ktoplowki potwornir bola...nawet ze znieczuleniem.....
Dostaje tego tyle ze pare szpitali stanelo by po takich dawkach na nogi:google: .a ja ...........hmmmm
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm
Monis - pocieszy Cie fakt, ze ja tez juz bardziej durnieje od tego niz madrzejsza sie robie??

to wszystko po prostu jest zbyt zawile i skomplikowane ---- jednak mimo wsyzstko organizm ludzki jest jedna wielka tajemnica i pomimo, iz coraz to nowszych rzeczy naukowcy i lekarze odkrywaja to tak na prawde to zaledwie kropla w morzu ---- tak bylo - jest - i pewnie jeszcze dluudo dluugo tak bedzie
a co tam ---- czasem lepiej byc troszke glupszym nizeli za madrym Wink -- i to sie sprawdza Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiadacie dieta ?
schabowy + takie ziemniaczki Mr. Green
i jak tu trzymac diete .. skoro ciągle mysili się o tych zmieniaczkach Mr. Green
..oczywiscie ze schaobowym Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś pożarłam michę spaghetti. Właśnie idę ćwiczyć Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group