Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czerwona herbatka...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 2:50 pm    Temat postu: Czerwona herbatka... Odpowiedz z cytatem

Czy ma ktoś może doświadczenie w stosowaniu czerwonej herbatki u toczniowca - nerkowca, w połączeniu z cyklosporyną? Laughing (ale to brzmi... Rolling Eyes )... czy są jakieś przeciwskazania? Może ktoś słyszał coś na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, ani doświadczeń ani wiedzy o przeciwwskazaniach, ale moge cie zatem odesłać do wątku o herbacie, co prawda zielnej, ale o czerwona zahaczyliśmy, a potem to juz chyba o dietach odchudzających się zaczęło Shocked

http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=925
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyklosporyny co prawda nie biore, ale jestem nerkowcem i mam niezbyt dobre doswiadczenie z czerwona herbatą. Piłam jej dość duzo (podobno odchudza) i po zakupie nowej porcji (Pu Erth (?) truskawkowej) "pięknie", i to po raz pierwszy, wysypało mi nogi. Dostalam skierowanie do szpitala na dermatologię, ale nim tam trafiłam pokrzywka prawie zeszła, a w szpitalu nie stwierdzili co może mnie uczulać. Potem znowu mnie wysypało, bo chcialam sprawdzic winowajcę i wypiłam znowu herbatkę, i znowu zeszlo samo. Wiecej juz nie próbowałam Very Happy Dermatolog, którego spotkałam w poradni, powiedzial, że te herbatki smakowe mogą być nasączane jakimis substancjami, które mogą uczulać (ja piłam tylko liściaste).
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez pilam pu erh i to w duzych ilosciach i nic mi nie bylo wydaje mi sie ze to zalezy inwidualnie od kazdego organizmu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo dopiero teraz zauwazylam ten temt...ja pilam czerwona herbate w bardzo duzych ilosciach i dzieki niej nie tylam po sterydach...z tego co wiem dobrze u niektorych osob skutkuje...lecz u niektorych wystepuja po niej biegunki...ja teraz tesh jush jej pic nie moge bo pozniej musialabym przeciedziec caly dzien w kibelku Sad a szkoda bo bardzo mi smakuje....
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja piłam (przy sterydach) i ... nie miałam siły chodzić. Spadło mi ciśnienie, a waga.. coś nie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi znowu podwyzszala cisnienie Very Happy a jak nie wypilam z rana szklaneczki to chodzilam caly dzien kolowata z niesamowitym bolem glowy do tego wszystkiego Razz
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja proponuje wypróbowac (dla smakoszy herbat) yerba matte paloną
to wlasciwie nie ma nic wspolnego z herbatą... ale w sklepach z herbatka na wage sie ja kupuje

dla mnie bomba jakas taka... ech brak slow
no i mnie od razu na nogi stawia,

ale znam i takich ktorym ona w ogole nie smakuje

coz ile osob tyle i smakow...
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group