Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"

Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zwapnienia, piasek, kamienie w nerkach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra
Junior
Junior

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 5:56 pm    Temat postu: zwapnienia, piasek, kamienie w nerkach Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie coś o zwapnieniu w nerkach? Ostatnie usg mojej córki wykazało coś takiego. Poszukałam po internecie i wychodzi na to, że organizm nie przyswaja wapnia. Jakie leki osłonowe bierzecie przy sterydoterapii: jaki wapń, jaką witaminę D3, jakie dawki??
Czy to zwapnienie minie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwapnienia w nerkach to nephrocalcinosis i z tego co czytałam może towarzyszyć chorobom tkanki łącznej, podobnie jak wapnica tkanek miękkich, czyli odkładanie się wapnia np. w mięśniach czy innych tkankach. spotkałam się z tym przy opisach twardziny i zapalenia skórno-mięśniowego szczególnie.
znalazłam krótki opis tego problemu:
przykład wapnicy
więc jak widać w pewnym stopniu można doprowadzić do cofania się zmian i resorbcji skupisk wapnia.

ja przy sterydoterapii brałam Calperos (wapń) 1000 mg/dziennie oraz Alfadiol (wit.D3) 0,25 ug/dziennie.

O zapobieganiu i leczeniu osteoporozy oraz co kto u nas brał i bierze, poczytasz tutaj:
Osteoporoza posterydowa
Osteoporoza-leczenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę od prawie 4 lat niezmiennie: Calperos 1000 i Vigantoletten.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. Ja tak jak Nanya biorę już od dawna Calperos1000 i Alfadiol, na początku choroby brałam wit D ale to było lata temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bralam calperos... teraz biore vitrum calcium
ja mam zwapnienia na sercu...
Powrót do góry
Aleksandra
Junior
Junior

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 7:30 pm    Temat postu: zwapnienia w nerkach Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew. Co mówią wasi lekarze o tych zwapnieniach? Może źle są dobrane dawki wapnia?? Moja córka przez 3 lata nie brała alfadiolu ani innej witaminy D3 i brała wapń. Zwapnienia pojawiły się dopiero teraz, od 3 miesięcy bierzre alfadiol i calcium victrum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
didulka
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje sa nastepstwem zapalenia wsierdzia... mam jeszcze zwloknienia.... biore na to debecyline w zastrzykach Twisted Evil
Powrót do góry
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 7:46 pm    Temat postu: Re: zwapnienia w nerkach Odpowiedz z cytatem

Aleksandra napisał:
Czy wiecie coś o zwapnieniu w nerkach? Ostatnie usg mojej córki wykazało coś takiego. Poszukałam po internecie i wychodzi na to, że organizm nie przyswaja wapnia. Jakie leki osłonowe bierzecie przy sterydoterapii: jaki wapń, jaką witaminę D3, jakie dawki??
Czy to zwapnienie minie?

Witaj Aleksandra! A gdzie są te zwapnienia?...
Zwapnienia mogą być spowodowane sytuacją, kiedy wapnia podaje się dużo (jak np.w sytaucji sterydoterapii), i po prostu nie cały jest wchłaniany w organizmie - część jest wydalana z moczem (to wcale nie znaczy, że dawka jest za duża, zawsze trochę się wchłania każdego leku a trochę wydala).
Kiedy taka sytuacja trwa miesiącami, latami, a jeszcze na dodatek mało się pije i bierze wapno na noc, to w pęcherzu często zalega regularnie mocz nasycony wapniem, który zaczyna się wytrącać i powstaje kamica - jeśli chodzi Ci o zwapnienia w miejscu, gdzie przepływa mocz.
Zwapnienia tkanek miękkich, np. nerek - to inna 'historia'.
Raczej nie liczyłabym na to, że zwapnienia same miną, najlepiej spytać lekarza, żeby się wypowiedział dokładnie.

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Wrz 05, 2010 11:24 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wiedzac o piasku w nerkach i małym kamyczku niepokojacym jest fakt wydalenia porannego moczu wraz z duza iloscia krwi..przyznam szczerze, ze poki co zdazyło mi sie to tylko raz ale ciekawa jestem czy inni z ,, piaeczkiem,, mieli podobne przygody? Very Happy
pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od jakiegos czasu mam stale w moczu piasek, były tez kiedys i małe kamyczki, zdarzało mi sie ,że mocz miał barwę czerwona i faktycznie bylo wtedy w badniu moczu sporo erytrocytów świeżych
wiesz jesli schodzi kamień musisz odczuwac jakies dolegliwości , przy piasku tak samo , boli z tylu kregosłup, co do krwi widocznie kamyczek uszkodzil drobne naczyńka krwionośne, ale jesli krwawienie ustapilo to ok,
mimo wszytko radziłabym iśc do lekrza i zrobic badanie moczu , istnieje sporo leków które powodują ze piasek jest z nerek wypłukiwany i to jest ważne,
pamietaj zeby pic jak najwiecej , moze byc woda mineralna z kilkoma kroplami zurawiny, to troche zakwszasza mocz nie dopuszczając do trworzenia się bakterii moze być takze woda z cytryna ale nie za duzo kilka kropli wystarczy
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniko...dzieki.. jesli chodzi o inne objawy to juz się przyzwyczaiłam..raz znoszę je lepiej. Very Happy . raz gorzej. Crying or Very sad ... Very Happy ..
ale pewnie masz rację....bedąc na wizycie zapytam o coś na wypłukiwanie piaseczku. Rolling Eyes
pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: