Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gastroskopia ktos mial?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 4:25 pm    Temat postu: Gastroskopia ktos mial? Odpowiedz z cytatem

A jednak stalo sie!! Evil or Very Mad Lekarka podejrzewa ,,Gastritis acid' (reflux)
Wiedzialam ze tak bedzie. Boje sie gastroskopii ale wiem ze to dla mojego dobra. Ciagle czuje dyskomfort i problemy wiec musze isc. narazie przepisala controloc i cos tam jeszcze. Ide prywatnie. Mial ktos gastroskopie z was?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia, mogłas spokojnie kontynuowac w poprzednim wątku, po co od razu zakładac nowy, kiedy temat jest ten sam i jest ciągłość myśli? Wink

tak, ja miałam, przezyłam. łącznie z pobieraniem wycinków i usuwaniem polipa przełyku, więc dłużej niz zazwyczaj, ale zapewniam, że nia ma powodu do paniki, badanie mało przyjemne, ale niezbędne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuups sorki hihihihi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara, spokojnie, jest dużo gorszych badań niż gastroskopia. Gdy podejdziesz do tego badania na luzie, łatwiej i szybciej to badanie przebiegnie - przy rozluźnionym przełyku łatwiej połkniesz rurkę. To naprawdę nic strasznego Wink Ja mam zawsze odruch wymiotny przy badaniu szpatułką zaczerwienionego gardła, a gastroskopię przeszłam nad wyraz łatwo - połknęłam rurkę szybko i bezboleśnie. Cool
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara, nie masz się czego bac, to naprawde nic takiego, coz tych tur jest więcej a uwirze ,ze to badanie nie jest takie straszne jak sie wydaje,
jeszcze im zemdlejes i co ? odłożą na inny termin,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olivia
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Amsterdam

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja moja gastroskopie wspominam milo:D haha przed nia dali mi glupiego jasia wiec jezdzilam po calym oddziale na wozku i wszystkich zaczepialam bylo tak smiesznie.. a samo badanie bezbolesne , pobieranie wycinkow tez..
nie ma co sie bac!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bójcie się, gastroskopia to nic strasznego. Miałam już trzy razy. Najgorszy jest moment przełknięcia rurki, ale znieczulaja i w ułamku sekundy rurka jest w żołądku. Nic nie boli, ani badanie, ani pobranie wycinka. Laughing Laughing Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mało przyjemne ale można przeżyć- jak patrzę na to badanie z perspektywy czasu to nie było tak strasznie
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara gdy już będziesz po gastroskopii sama stwierdzisz że to nic takiego..ja mialam już kilka razy i za kazdym razem trocę się obawiam bo nie biorę znieczulenia bo potem mam kłopot z oddychaniem nie czuję tchawicy i muszę kontrolować oddech co mi przeszkadza ..tylko raz dalam sie znieczulić innym widać to nie przeszkadza...to badanie jest bardzo ważne by zdiagnozować co sie dzieje w środku i wierz mi że są gorsze badania...reflux dobrze sie leczy...zreszta jak bedziesz po to daj znać... Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie mogę skarżyć na gastroskopię. Miłam dwa razy. Jeżeli jesteś opanowana, oddychasz spokojnie i regularnie oraz nie panikujesz to wszystko przejdzie gładko. Przy pierwszej nie miałam nawet odruchu wymiotnego. W zeszłym roku jak robiłam miałam pobierane wycinki, miałam odruchy wymiotne ale i tak staralam się leżeć spokojnie i nie panikować. Szybko skończyło się i było po wszystkim. Jupi2
Duże znaczenie ma też lekarz który wykonuje badanie. Dobry lekarz poradzi sobie sprawnie i szybko.
Powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pini1
Junior
Junior


Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 11
Skąd: slask katowice

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 12:34 pm    Temat postu: toczen Odpowiedz z cytatem

mialam 3 razy gastroskopie
nie ma stachu polkniesz rurke i nawet sie nie obejrzysz a juz bedzie po Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale namieszane! Przed gastro bylam u lekarki od mojej choroby i powiedziala ze na razie odlozymy gastroskopie. kazala na 1 m-c wylaczyc immuran jezeli to nie pomoze to wtedy gastro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleczek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie gastroskopia to jeszcze nie taka straszna rzecz, zwłaszcza jeśli 15 minut po niej ma się kolonoskopięSad(( Tego badania nie chciałabym drugi raz przechodzić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rechot coz masz racje , zgadzam sie z toba w 100% , ale oprócz kolonoskopii tez powównywalny jest wlew kontrastowy do jelit , sama przyjemność, dla mnie to chyba było jeszcze gorsze, Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, może nie targujmy się "co gorsze" bo to i tak wyłącznie wrażenia osobiste - ja tam wole kolonko od gastro Wink
a możemy ludzi niepotrzebnie nastraszyć! jak trzeba to trzeba. i koniec. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group