Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przyczyna Sclerodermy jest znana, leczenie dostępne (???)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bedę sie wypowiadać w tym temacie .dla mnie nie ma to zadnego sensu..z całym szacunkiem dla ciebie i metody...ale dla mnie to jest zwykły szarlatanizm... tak jak ludzie chodziący do uzdrowicieli także pokazuja niepodważalne metody leczenia
piszesz w kółko o tym samym, Robert wytknąl ci pewne nieścisłości .na które nie odpowiadasz...
Ja wierze swojemu lekarzowi , profesorowi, akademii madycznej ....i zdania nie zmienię .. jesli zaczniesz pisac w innym wątku o innch sprawach moge odpowiedzieć .ale wybacz ,tutaj dyskusja na ten temat jest dla mnie zakonczona
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając posty mam mieszane uczucia i lekkie wyrzuty suminia.. ale te ze względu na zamieszczenie linku do jednej ze stron Embarassed
co do treści...
Minocyklina:
Inne, rzadsze i na ogół łagodne skutki niepożądane stosowania tetracyklin obejmują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak biegunka, oraz wtórne zakażenia grzybicze. [9] Ostatnio podkreśla się również ryzyko wystąpienia objawów przypominających toczeń rumieniowaty w przebiegu leczenia minocykliną. [23] Do wyjątkowo rzadkich powikłań leczenia tetracyklinami należy guz rzekomy mózgu (pseudotumor cerebri). Demeklocyklina może być przyczyną nerkopochodnej moczówki prostej.
źródło: http://www.mp.pl/artykuly/?aid=1224

Antybiotyk potencjalnym lekiem na stwardnienie rozsiane
"Minocyklina jest lekiem stosunkowo niedrogim i może być podawana doustnie. Badania kliniczne z udziałem ludzi mają się rozpocząć już wkrótce"
http://www.zdrowie.med.pl/nowosc.phtml?id=2390
http://www.cls.edu.pl/Dokument/REKOMEND_2001.pdf
http://www.monar.org.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=85
"Minocyklina nie jest droga i można ją podawać doustnie. Na razie nie ma pewności, czy pomoże ludziom - potrzebne są dokładne badania kliniczne"

Wrotek... jak już bedzie po badaniach klinicznych, dopuszczajacych lek do leczenia wskazanej grupy schorzeń, potwierdzonych skutecznością.. lekarze u jakich się leczymy wezmą go na bank pod uwagę. A obecnie... z pewną dozą nieśmiałości... żaden lekarz raczej nie bedzie miał odwagi prowadzić doświadczenia na żywym organiźmie ludzkim bez potwierdzonych badaniami efektów i skutków [/b]

... proszę o nie zarzucanie wybiórczości:) moja wybiórczość jest celowa szukałam potwierdzenia wykonania prób na ludziach:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wrotek
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 22

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olga minocyklina wywołuje toczeń tylko u osób chorych, zainfekowanych . Pogarsza objawy choroby na drodze reakcji Herxheimera będącej skutkiem zabijania bakterii. U zdrowych ludzi minocyklina nie wywołuje tych objawów.
Tak samo jest np w sarkoidozie- minocyklina pogarsza objawy sarkoidozy itp itd w chorobach autoimmunologicznych

Nikt do tej pory nie zastanawiał się w jakis sposób minocyklina wywołuje toczeń, zostało to poptostu zaakceptowane i nikt się tym dalej nie przejmował.
_________________
http://www.borelioza.tivi.pl - MP i inne, http://wrotek.250free.com - Procedura Marshalla http://www.borelioza.tivi.pl/downloads/trailerWMVpl80.wmv
zwiastun filmu o boreliozie. http://tinyurl.com/zy6wy - filmy Procedury Marshalla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok., na podsumowanie i zakończenie tematu, a przede wszystkim na naświetlenie problemu z procedurą Marshalla z mojego punktu widzenia, abstrahując od podstaw pseudonaukowych o jakich pisze nam tu wrotek,sprawa ma się tak:

Koncepcja boreliozy i terapii antybiotykowej jako remedium na choroby tkanki łącznej nie jest potwierdzona przez żadne znane ośrodki badawcze leczące nasze choroby, żaden szpital w kraju nie prowadzi takiego leczenia, nie jest to standard nigdzie na świecie, żadne ze stowarzyszeń i fundacji jakie znam nie wspomina o tych metodach.

Nie znalazłam wiadomości o wiarygodnych badaniach klinicznych nad zastosowaniem wspomnianej terapii na pacjentach z toczniem, twardziną, sjogrenem, itp. Wiarygodnych znaczy dla mnie – wieloośrodkowe randomizowane, z podwójną ślepą próbą czyli tak jak nakazuje procedura do wdrożenia jakiegokolwiek leku bądź kuracji w medycynie konwencjonalnej.

Protokół Marshalla, jest wg mnie dla nas bardzo ryzykowny wręcz niebezpieczny. Pomyślcie, są wśród nas osoby z zapaleniem nerek, niewdolnością wątroby, dysfunkcją tarczycy, włóknieniem płuc, astmą oskrzelową, zajętym układem nerwowym, zakrzepicą, uszkodzonym sercem (a wybrańcy mogą mieć nawet cały wymieniony zestaw naraz), decyzja o niekonwencjonalnym leczeniu, polega więc na odstawieniu wszystkich leków, przede wszystkim sterydów i przejściu na długotrwale podawany antybiotyk, tak?

Nie dość, że samo odstawienie może być cholernie groźne (jak tego mają dokonać sterydziarze, epileptycy i osoby z zespołem antyfosfolipidowym to nie mam pojęcia), jeszcze należy oczekiwać pogorszenia związanego z reakcją Herxheimera. Nie wiem, jak reszta, ale ja mając do wyboru ustabilizowany stan, czy drogę przez mękę, bez żadnych gwarancji na powodzenie – nie muszę się nawet zastanawiać nad odpowiedzią.

Być może jestem zbyt zachowawcza i ostrożna, ale wolę trwać ze swoją remisją i czekać na to co będzie miała mi do zaoferowania medycyna przyszłości, bo kto wie, czy np. toczniowiec-epileptyk z zakrzepicą i astmą w ogóle ma szansę na przeżycie procedury Marshalla. Confused

Zatem bez zbędnego straszenia i demonizowania tego co proponuje nam wrotek, musimy zdawać sobie sprawę, że nasze choroby to nie jest tylko zmęczenie, ból mięśni i stawów, oraz wysypki skórne, to poważne schorzenia wielonarządowe, których leczeniem muszą zajmować się specjaliści postępujący według określonych schematów i standardów, a my musimy im ufać. Czy nam się to podoba czy nie, medycyna bywa opieszała we wprowadzaniu nowych terapii i leków, ale dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa. Ale teraz nadziei na przełom jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej! Ostatni okres to znaczny postęp, nowe leki są badane i wierzę że lepiej dla nas będzie czekać na wyniki testów Rituxanu, Epratuzumabu czy LimphoStatu, niż podejmować pochopne decyzje o niesprawdzonych terapiach alternatywnych.

Koniec. Very Happy


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Czw Maj 11, 2006 11:47 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya, gratuluję podsumowania, aczkolwiek nie sądzę iż dotrze to do umysłu autora wątku. Jego sprawa. I nie jesteś wcale zbyt zachowawcza, bo i ja, i chyba reszta forumowych przyjaciół podzielamy ten sam pogląd.
Pozdrawiam. Smile


Także KONIEC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wrotek
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 22

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo chorzy ludzie wyzdrowieli na PM, można ich zobaczyć oglądając wypowiedzi na wideo DVD z konferencji Dr Marshalla z Chicago. NP Jedna osoba z była z neurosarcoidozą , wcześniej jeździła na wózku inwalidzkim i przez 7 lat wstrzykiwała sobie encorton(prednison) dożylnie. Nie ma lekarstwa w sterydach, a na stronie Procedury Marshalla jest dzial jak bezpiecznie "zerwać" ze sterydami żeby zacząć procedurę. Jedna kobieta przez 40 lat chorowała na sarkoidozę, usunięta jej nerkę, miala kamienie i na przykłąd takie coś jak WIelokrotną Wrażliwość Chemiczną (uczulenie na zapachy bardzo popularne wśród pacjentów z sarkoidozą).

Sterydy poprawiają samopoczucie, ale zabijają pacjenta szybciej hamując zabijanie bakterii. Jeżeli będziesz brał dalej sterydy jednocześnie czując się lepiej, to ilość bakterii będzie stopniowo rosła i za kilka lat czy miesięcy choroba udeży z większą siła i trzeba będzie zwiększyć dawkę sterydów. Potem dojdzie do zajmowania ,jak to w infekcji, innych tkanek narządów na przykład układu nerwowego. To własnie dlatego leczenia nie wymyslono wczesniej, nikt na nie nie wpadl bo zabijanie bakterii wewnatrzfagocytowych powoduje uwalnianie substancji źrących z tych fagocytów i reakcje herxheimera i pogorszenia samopoczucia(lecz nie stanu ogolnego zdrowia) pacjenta, lekarze wtedy są zmylani.
_________________
http://www.borelioza.tivi.pl - MP i inne, http://wrotek.250free.com - Procedura Marshalla http://www.borelioza.tivi.pl/downloads/trailerWMVpl80.wmv
zwiastun filmu o boreliozie. http://tinyurl.com/zy6wy - filmy Procedury Marshalla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wrotek
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 22

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałem wasz wątek o szarlatanach, teraz już rozumiem dlaczego że tak podchodzicie do sprawy.
_________________
http://www.borelioza.tivi.pl - MP i inne, http://wrotek.250free.com - Procedura Marshalla http://www.borelioza.tivi.pl/downloads/trailerWMVpl80.wmv
zwiastun filmu o boreliozie. http://tinyurl.com/zy6wy - filmy Procedury Marshalla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to sprawie. wreszcie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm śledząc ten wątek dosyć szybko się rozwijający mogę śmiało stwierdzić że wciskanie kitu o złotych lekach na wszystko osobom z wieloma schorzeniami najczęściej bardzo poważnymi jest tu po prostu nie na miejscu Evil or Very Mad
NIE MA i NIE BĘDZIE takiego leku który pomaga wszystkim i na wszystko bo to po prostu NIE MOŻLIWE Exclamation
wiele mieliśmy to już takich bajek o świetnie działających lekach
lek który nie przeszedł badań klinicznych i serii testów nie jest lekiem który można podawać ludziom z tak poważnymi schorzeniami często zagrażającymi życiu
nie warto ryzykować dla czegoś takiego pogorszeniem dotychczasowego stanu zdrowia
jestem od roku w remisji i ciesze się że dostałam sterydy bo jakby nie to mój poziom leukocytów zrównałby się ZERU a moi najblizsi odwiedzaliby mnie jedynie na cmentarzu Evil or Very Mad
za żadne skarby świata nie dam się zmanipulować takim osobom jak Ty i uwierzyć że cud-lek istnieje
my wszyscy z chorobami autoimmunologicznymi przeszliśmy zbyt wiele żeby dać się wciągnąć w takie "coś"

tak więc z wyrazami pełnego szacunku daj sobie spokój z wciskaniem nam ciemnoty bo chyba wszyscy stracili już dawno do tego cierpliwość Exclamation
jak najbardziej zachęcam do wypowiadania się na forum, dzielenia sie doświadczeniami bo to jest miejsce właśnie po to
a upieranie się i na siłę wpieranie wszystkim że cud lek na wszystko i dla wszystkich jest świetny itp itd jest już do jasnej ******* wkurzające lekko mówiąc Evil or Very Mad
tak więc życzę Ci wrotku powodzenia w dalszym leczeniu i jak najlepszych rezultatów Smile

pozdrawiam Smile

za wyrażenia i zwroty niegrzeczne przepraszam Wink
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zgłosic sie na próbe co ? toczniowiec - epileptyk - astmatyk...jak przezyje to bedzie miał wrotek podstawy do szczęscia jak nie ......to pogrzebac po cichu , zeby sie nie rozniosło....
kazdy wyraził swoją opinię .nie ma nikogo chętnego.a w kólko to samo...
myśle ,że czlowieka myślacego dawno byśmy przekonali ..nasuwa sie tylko jedno ..........ktos tustaj nie potrafi myśleć.... szkoda czasu na czytanie i odpowiadanie na nastepne argumenty..nie ma chetnych ,nikogo nie przekonałeś ,wystarczy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Monia, wiesz co... A rzuć monetą! Zobaczymy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia dobra myśl.....
wiesz co tylko poczekam do czasu az beda nominacje do Nobla z dziedziny medycyny .. biologii , czy chemii....jakies tajne żódła mnie poinformują wtedy szybko pojde zeby póniej nie było tłoku.. powiadomić. cie także .....? będziemy zdrowe..wesołe i szczęsliwe....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam do Was, choć już emocjonalnie nie znoszę tego wątku. Mój lekarz odpowiedział kiedyś znajomemu (choruje m.in. na łuszczycę) na namolne wręcz pytania "co jest przyczyną": Proszę pana, gdybym wiedział to bym Nobla dostał".
Rewelacje naszego gościa - wrotka - to "leczenie" dla desperatów. Przez kilka stron pytałem, mówiłem, a ten w kółko to samo i żadnych argumentów. Tylko fakty kopiowane kombinacją Alt+C i Alt+V z jego strony. Żenujące wręcz.

PS Rzut monetą jest przewidywalny - najlepiej kostką 18-ścienną. Wolę sprawdzone, bezpieczne metody, powszechnie akceptowane przez kompetentne ośrodki medyczne. KONIEC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie mnie powiadom! Może i pójdziemy razem. Raźniej będzie, nie? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jasne ..jak bedzie Nobel to pójdziemy wszyscy Robercie dołaczysz do nas , prawda.. ? poczekamy na nominacje i spokojnie sie zapiszemy ....
wtedy juz i nasi lekarze nas sami skieruja ....poczekamy Exclamation
Robecie mozna sobie to wszystko obócić w żart....tylko sorrry ..oczywiście nie na Doniesieniach medycznych.....ale jakie doniesienie taki odzew.....czyli głupawe odpowiedzi .. juz uciekam przezylismy tutaj i szaralatana i innych nawiedzonych ,przezyjemy i to Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group