Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich - DorciaR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Dorcia Very Happy
Szybko sie tu zadomowisz.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w klubie.Miłej lektury i napisz co u Ciebie.
Pozdrawiam
LIdka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja Very Happy mocno i serdecznie!
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj DorciaR ...po to jesteśmy by sobie na wzajem pomagać...więc nie krępuj sie tylko pytaj zawsze ktoś Ci odpowie....czuj się dobrze w naszym gronie... pozdrawiam... Very Happy Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trooche spoznione ale rownie cieple powitanie mam dla Ciebie Smile
Powrót do góry
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Nie Cze 11, 2006 2:08 pm    Temat postu: Re: Witam wszystkich Odpowiedz z cytatem

Witka..

DorciaR napisał:
Mam nadzieje, że znajdę tutaj troszkę pocieszenia, miłych rozmów i odpowiedź na nurtujące mnie pytania


no ..bAAA! Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To napisze troche o sobie, abyście wiedzieli kto tutaj zawitał na tym forum. Mam 29 lat. Mam dwie siostry. Jedna z nich to bliźniaczka. Bliźniaczka miała wadę serca ale jej wada się zabliźniła. Aktualnie ma problemy zdrowotne z nerkami i sprawami kobiecymi. Czasami się śmieję, ponieważ jesteśmy bliźniaczkami jednojajowymi czyli stanowimy jedność i jej choruje dół a mnie góra.

Ja od urodzenia choruje na serce. Mam wade wrodzoną serca. W 1984 roku miałam skomplikowaną operacje na serce. Dobrze pamiętam ten okres w moim życiu. W 1997 roku przypałętało się do mnie zapalenie wsierdzia i też gdyby nie specjaliści ze szpitala w Łodzi to nie wiadomo czy teraz bym tutaj pisała do Was. A tak wogóle to jestem chorowitka ale wychodzę jakoś na prostą, byle do przodu. Rolling Eyes
A ostatnio toczę walkę z diagnozą .... http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1619&postdays=0&postorder=asc&start=45.

Mam nadzieję, że w końcu będzie wiadomo co jest grane ze mną ale chyba na to trzeba czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorcia, przepraszam jeśli cię w jakiś sposób zaniepokoje, ale toczeń ma w pewnym sensie podłoże genetyczne, u bliźnikaków jednojajowych ten związek jest szczególnie widoczny, czytałam że:
Cytat:
Inna droga studiowania genetyki w toczniu to badania przypadków zachorowań w obrębie jednej rodziny. Rodzinne zachorowania wśród populacji pacjentów z toczniem wynoszą ok. 10%. Dokladne badania prowadzi sie zwłaszcza na bliźniętach. Jeśli jedno z rodzeństwa bliźniąt jednojajowych jest chore to drugie ma aż 69% szans na wystąpienie choroby. Wśród bliźniąt nieidentycznych zachorowanie jednego z rodzeństwa pociąga za sobą tylko 5 % ryzyko wystąpienia tocznia u drugiego.
Czynniki genetyczne nie mogą być więc jedynymi odpowiedzialnymi za rozwój choroby, gdyż wówczas wystąpiłaby 100 % pewność zachorowania u bliźniąt jednojajowych. W grę wchodzą więc zapewne czynniki środowiskowe, które są elementem wyzwalającym chorobę.


czy siostra przy jej problemach z nerkami, była kiedykolwiek podejrzewana lub diagnozowana w kierunku tocznia? wiesz co, może obie macie jakieś predyspozycje do tej choroby, tylko u kazdej ubjawia się zupełnie inaczej...
pamiętaj tylko, że ja gdybam, nie jestem lekarzem więc moje wywody myślowe mogą być absolutnie błędne!
jeśli chcesz poczytać o genetyce i dziedziczeniu tocznia to polecam:
Genetyka i SLE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya
Ja troszkę czytałam na ten temat i powiem, że też myślałam nad tym czy moja bliźniaczka też nie ma tego samego co ja. Ale narazie nie chce ją martwić Rolling Eyes póki nie jestem pewna na 100% że jestem chora. A jak będę już zdiagnozowana to wyślę ją na badania, chyba że jej stan się pogorszy, jak narazie odpukać nie choruje tak często jak ja, ale wiadomo ta choroba jest podstępna. Narazie ją obserwuje i zrobie wszystko aby moja siostrunia była zdrowa.

A lekarze nie podejrzewali u niej tej choroby i nie była diagnozowana w tym kierunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, rozumiem, że nie ma co pochopnie wyciągać wniosków i burzyć spokój bliskiej osoby, kiedy nie ma jednoznacznych ku temu przesłanek, po prostu akurat nerki to znacznie bardziej klasyczny obiekt ataku tocznia (białkomocz, krwinkomocz, itd), stąd moja uwaga,
jakby objawy a być może i wyniki badań was dwóch złożyć do kupy, to mógłby wyjść obraz odpowiadający jednemu toczniowcowi Confused
co oczywiście nie musi być prawdą, trzymajcie się obie, pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
jakby objawy a być może i wyniki badań was dwóch złożyć do kupy, to mógłby wyjść obraz odpowiadający jednemu toczniowcowi Confused

Właśnie... Laughing My zawsze się uzupełniałyśmy we wszystkim. Taki jeden człowiek w dwóch osobach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś w tym jest, zestaw genetyczny macie taki sam, ale toczeń to nie tylko geny, konieczne są jeszcze inne czynniki - te już mogą działać na was odmiennie...

jedyny plus z tej sytuacji moze być taki, że możecie być sobie nawzajem pomocne także w diagnozie, rozpoznanie u jednej uwiarygodni diagnozę u drugiej.
choć jak to zwykle bywa, nigdy ze 100 % pewnością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno siostra ma chory dół Wink ty górę jak mówisz , no coż znaczna cześć kobiet właśnie od tego dołu zaczęła przygodę z toczniem... nie chcę krakać ale to też moze być jednym z objawów naszej choroby

jesli jak mówisz ona na razie nie ma żadnych dolegliwości z tej strony , to jej nie mów , ja bym poczekała ..a ty przetrzesz drogę jej ewentualna diagnoza poszłaby szybciej
wiem ze to okrutne ale z tym też możesz się liczyć
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
Jeszcze jedno siostra ma chory dół Wink ty górę jak mówisz .......... jesli jak mówisz ona na razie nie ma żadnych dolegliwości z tej strony , to jej nie mów , ja bym poczekała ..a ty przetrzesz drogę jej ewentualna diagnoza poszłaby szybciej
wiem ze to okrutne ale z tym też możesz się liczyć
Monika

Wiem i nie chce ją martwić. Bardzo ją kocham i oddałabym za nią życie.
Powiem Wam że z bliźniaczką łączą mnie szczególne więzi - to trudno wytłumaczalne zjawisko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group