Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam Wszystkich - ewelinaG
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewelinko Very Happy
Wtrące swoje uwagi odnośnie tarczycy.
By sprawdzić czy z tarczycą jest OK trzeba robic więcej badań. Same testy tarczycowe, czyli standard :TSH, FT3 i FT4 to za mało.
Piszę to ze swojego doświadczenia. Moje TSH jest od 2 lat w normie FT3 i FT4 również a choruje na Hashimoto , czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Z dodatkowych badań to USG tarczycy, przeciwciala anty-TPO i anty-TG oraz biopsja, które mialam robione i potwiedziły chorobę.
Badań jest sporo tylko oszczedność lekarzy powoduje odłożenie w czasie postawienie diagnozy.
O tarczycy poczytasz sobie :
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776

Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj EwelinaG Very Happy
To prawda, że lekarze oszczędzają jak mogą, choć to sa pozorne oszczędności, bo leczenie, gdy juz się coś poważnego zacznie dziać, kosztuje jeszcze drożej Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka ewelinko.

Ja moze napisze odnośnie wypadania włosów. Niestety po porodzie zachodzą zmiany hormonalne i nie zależnie czy karmisz czy nie włosy bedą ci wypadały (takie uroki "macieżyństwa").

mam naadzieję, ze wszystko wróci do normy.
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneta napisał:


Ja moze napisze odnośnie wypadania włosów. Niestety po porodzie zachodzą zmiany hormonalne i nie zależnie czy karmisz czy nie włosy bedą ci wypadały (takie uroki "macieżyństwa").


potwierdzam, mi przestały wypadać pół roku po porodzie, a powrót do równowagi hormonalnej tez trwa dość długo, nawet jeśli sie nie karmi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

choć nieco późno witam i ja Buziak
serdecznie pozdrawiam
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewelina i cieplutko pozdrawiam, trzymaj się ciepło i nie poddawaj! Ten okres szukania jest najtrudniejszy i najważniejszy...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Wrz 05, 2010 9:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika27
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 25
Skąd: łódź

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 6:12 pm    Temat postu: Re: Witam Wszystkich - ewelinaG Odpowiedz z cytatem

Cześć Ewelino! ja też jestem tu nowa i tak do końca nie wiem co i jak w swojej diagnozie - jedno mogę Ci powiedzieć - forumowicze są wspaniali, dzięki nim odzyskałam wiarę w siebie, choć z tą choroba bywa róznie i nie wiem co przede mną...pozdrawiam Cię cieplutko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hey.. Ewelina & monika27
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj ewelina.. właśnie wrociłam z urlopu z polski i jednym z punktów był lekarz reumatolog...( z pochodzenia jestem łodzianką)..
teściowa obdzwaniała poradnie reumatologiczne i wypytywała o dobrego specjalistę.. w jednej z poradni uzyskała informacje o pani doktor Urbańskiej- u której byłam.. niestety od jakiegoś czasu przyjmuje tylko prywatnie.. jakbyś chciała zasięgnąć języka daj znac....

twoje objawy sa dla mnie niepokojące.. miałam podobne 7 lat temu po porodzie.....i podobnie u mnie wtedy badania były w normie.. po paru latach.. tylko OB.. a teraz już znacznie gorsze... zdignozowanego tocznia mam od kwietnia choć w posce dr.Urbańska powiedziała,że to mieszana choroba tkanki łącznej czyli jeszcze troszkę więcej..
mam nadzieje,że to tylko zbieg okoliczności...

ps. u mnie pojawiła się jeszcze w tym okresie(po porodzie) niewyjasniona znaczna utrata masy ciała..

trzymam kciuki-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group