Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

In vitro a toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz,ja już dokladnie nie pamiętam jakiego rodzaju przeciwciala u mnie wykryto,te o których ci napisalam,napewno.Czy jestem odwazna?na pewno byłam zdesperowana,i chcialam bardzo być matką.Dziecko jest zdrowe,urodzil się przez cc,w 36 tygodniu ważył 3200,mial robione badania na przeciwciala-nie stwierdzono.Moja Pani Profesor (ta która prowadzila moją ciąże )jest naprawdę rewelacyjna.Między innymi dzięki niej wszystko dobrze się skończyło.Encorton w ciązy mialam zwiększony z 8mg na16mg,ale ja z zamkniętymi oczami oddalam się jej pod opiekę,i nigdy nie wątpiłam,że czegoś może nie dopatrzeć,lub zlekceważyć.

Acha,pytalaś o objawy:
-bolące i popuchnięte stawy(wszystkie,nawet nos mnie bolał)
stany podgorączkowe
-ból mięśni
-koszmarne,nieustające zmęczenie
-wypadanie włosów.No a przedewszystkim nie najlepsze wyniki:leukopenia,wysokie o.b,anemia.
-plamy na skórze.
A rzut nastąpił u mnie po intensywnym opalaniu się na solarium.


Tatiana korzystaj z opcji EDIT ktory to służy do dopisania czegos co zapomniałas w poprzednim poście zmieniena swojego postu , nie ma potrzeby pisac drugiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, a mozesz powiedziec nazwisko profesor, ktora prowadzila twoją ciązę? no i reumatolog u ktorego leczyłaś się? moze ja sie wybiorę, jak narazie nie trafiłam na specjalistę, który potrafiłby w 100% wykluczyć lub potwierdzić tocznia. W związku z tym przy braku większych objawów dałam sobie z tym spokój. Nie zmienia to jednak faktu , że przeciwciala mam, więc gdybym zaszła w ciązę encorton, clexane, na pewno musiałabym brać. Cieszę się, że się mogłam cię zapytać o wiele rzeczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
janinka_11
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2019 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, nie do końca jestem pewna, czy dopisuję się w dobrym wątku, wiec wybaczcie. Czy któraś z Was ma doświadczenia z niepłodnością związana z toczniem? Staramy się z mężem o dziecko od jakiegoś czasu - zrobiliśmy sporo badań, ale na razie nigdzie nie stwierdzono nieprawidłowości. U mnie toczeń rumieniowaty (reumatolog nie potwierdza w tej chwili układowego), wysokie ANA, SS-A/ Ro52, podwyższony czynnik reumatoidalny. Nie do końca wiemy, co robić, gdzie szukać. Macie jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję za komentarze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janinka_11 moja lekarka stworzyła stronę internetową "Reumatyzm i ciąża", prowadzi też pacjentki starające się o dziecko i będące w ciąży:
http://reumatyzmiciaza.azurewebsites.net/
Ja na ten temat się nie wypowiem, bo jestem bezdzietna.
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janinka_11
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oleksandra, bardzo dziękuję! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2019 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kolejność odwrotna, tzn najpierw in vitro a potem podejrzenie tocznia.
Podobno stymulacja jajników może tą mendę wywołać.
Prawdopodobnie udało mi się tylko dlatego, że prewencyjnie odstałam Encorton i zażywałam też Acard na własną rękę.
Jeśli nie ma innych powodów (u mnie o niepowodzenie w zajściu w ciążę winiono endometriozę) to zalecałabym poszukać najpierw lekarza, który poprowadzi leczenie na Encortonie i heparynie.
U mnie prawdopodobnie do zapłodnienia dochodziło ale organizm odrzucał zarodki. Udało mi się udokumentować tylko jedną taką ciążę ale podejrzewam, że było ich więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group