Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich Anecia - właśnie wróciłam z komisji o rentę
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anecia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5
Skąd: Ciechanów

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 4:41 pm    Temat postu: Witam wszystkich Anecia - właśnie wróciłam z komisji o rentę Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Mam na imię Aneta. Chciałabym Wam powiedzieć coś co mnie zszokowało. Choruję na tocznia od 3 lat. Po ciężkich 4 m-cach w szpitalu moja doktor namówiła mnie, żebym starała się o rentę chorobową. Dostałam na rok,potem znowu na rok i znowu i tak do tego roku. Posłuchajcie- OZDROWIAŁAM W CIĄGU 5 MINUT. Doktor stwierdziła,że jestem całkowicie zdrowa. Żeby nie zapeszać tego szcześcia( w cudzysłowiu oczywiście-byłam zrozpaczona,każdy grosz się liczy) pojechałam na odwołanie do stolicy i tam Kochani co? Całkowicie zdrowa. To jest lepsze niż KASZPIROWSKI:((((
I jeszcze najciekawsze- wiecie po czym lekarz orzekł o moim uzdrowieniu- po tym, że kazał mi zrobić pajacyka- tak, skakać mi kazał....
Tą małą ironią pozdrawiam szczęśliwców z rentą na stałe i nie tylko. CAŁUJĘ. Trzymajcie się ciepło i nie przeziębiajcie się...
_________________
Aneta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na Forum!

Cóż, to nie jest nowość. Wiele osób ma podobne problemy, o których niejednokrotnie na forum pisały. Mamy w kraju lekarzy normalnych i lekarzy ZUSowskich. Nie poradzisz na to nic. To jest beton, a raczej kolos na skruszałych betonowych nogach, którego nikt nie ma ochoty zniszczyć. Mimo wszystko, życzę zdrowia i wytrwałości, a także miłych chwil spędzonych - mam nadzieję - razem z nami! Czytałaś wątki obowiązkowe? Jeśli tak, to OK.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Anecia,
na pewno jesteś mocko wk*, masz prawo.
ale może jeszcze nie wszystko stracone? nie da się odwoływac dalej? sądzić się z ZUSem to żadna frajda, sporo nerwów, ale coś mi świta, że dziewczyny wygrywały w takich sprawach...

w tej chwili nie potrafię powiedzić nic konkretnego, ale poczytaj:
Kto ma rente?
Zasiłek pielęgnacyjny, ulgi, świadczenia
Orzeczenie o niepełnosprawności

może tam coś znajdziesz. jeśli nie o samej ścieżce postępowania przy odmowie renty, to może o zasiłakch pielęgnacyjnych alo innytch ulgach. nie wiem czy masz to wszystko "rozpracowane", więc na wszelki wypadek posprawdzaj, bo faktycznie każdy grosz się liczy!
powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anecia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5
Skąd: Ciechanów

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 5:07 pm    Temat postu: Dziękuję za pomoc. Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne. Nadal nie wiem czy stawiać sprzeciw do sądu, bo to mi tylko zostało. Może jak naładuję akumulatory?
Nie mogę się poddawać,prawda?
_________________
Aneta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, co masz do stracenia? (oprócz zszarpanych nerwów)
tym bardziej, że można wygrać, w jednym z tych wątków ktoś pisał o sądzie, skończyło się po myśli pozywającego, więc jest nadzieja!

odsapnij trochę (ale sprawdź czy nie trzeba pilnować jakiegos terminu, 14 dni np. Confused ), pozbieraj się i wal do sądu.
będziemy trzymac kciuki!
bo co ZUS czasami wyprawia, to szkoda słów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aneta. To naprawdę okropne. Ten kraj jest nienormalny. Sama mam komisję 27 września... Ciekawe, co u mnie wymyślą. Może każą mi stawać na głowie Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj! odwołanie do sądu musisz złożyc w określonym czasie, więc nie przegap tego, i wierz mi watro , ja wygrałam a wZUS-ie byli tak pewni zwycięstwa, ze nawet nie przeczytali o co sie odwołuję, dostali po nosie i sprawiło mi to ogromną satysfakcję, teraz mam rentę na stałe juz 10 lat, i kazdemu powtarzam , watro ! nie masz nic do stracenia a wiele do zyskania
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aneta Smile
Cóż mogę dodać, chyba tylko tyle, że nie daj sie i wal do sądu. Nie daj im. Kurcze, jak brać z naszej pensji to jest komu, a jak dawać to nie ma? wrrrr
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anecia, nigdy nie byłam w podobnej sytuacji, ale myślę że spróbować zawsze warto,
swoją droga to co za konowały, żeby kazać robić pajacyka, to jakaś nowa metoda diagnostyczna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aneta Smile
Powodzenia... Paulina
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anecia napisał:
wiecie po czym lekarz orzekł o moim uzdrowieniu- po tym, że kazał mi zrobić pajacyka- tak, skakać mi kazał....


troche trudno mi w tego pajacyka uwierzyc... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troszki spozniona ale witam rownie serdecznie Smile
Powrót do góry
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing serdecznie witam.Aneta walcz bo to jedyny czasem sposób.Mnie to czeka w marcu.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli trudno ci uwierzyc to poczytaj w gazetach o traktowaniu ludzi , którzy starają się o rentę, moja kolezanka wysłuchała od pani doktor z zapadłej dziury, krytykę naszego profesora, nie ważne były wyniki, posłała ją do laryngologa i na podstawie tego usłyszała ,ze jest całkiem zdrowa, Question przyszła wyłudzić rentę , a prof. i jego badnia a tym samym winosek na rentę jest papierem który mozna wykorzystać w inny ( toaleta ) sposób, dziewczyna się sądzi, byc może to była studenka którą profesor oblał, , chociaz studenci go kochają, , musiała coś mieć z nim na pieńku, i zemsciła się na jednej z jego pacjentek , koleżanka na pewno rente dostanie, ale co sie nadenerwowała to jej , pani doktor podważa akademickie osiągnięcia kogos a sama jest lekarzem internistą w zapyziałej dziurze , gdzie ma paru pacentów, na komisji jest Bogiem ma władzę ale czy wiedzę ? ucierpią pacjenci
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Moniko,
nie unos sie, prosze Smile
do lektury mnie nie trzeba odsylac, zapewniam Ciebie, ze orientuje sie w temacie doskonle. ale pajacyk??? Shocked
ta metoda budzi moje ogromne watpliwosci...

Aneciu, moze zechcesz nam cos wiecej powiedziec o sobie, o swojej "przypadlosci", by w ten sposob zdobyc nasze zaufanie? bysmy mogli uwierzyc, ze nie robisz sobie z nas zartow.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group