Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem w ciąży
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia24
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 1
Skąd: Kwidzyn

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 1:32 pm    Temat postu: Jestem w ciąży Odpowiedz z cytatem

Czesc jestem nowa, mam problem i niemam z kim o nim pogadac. Dwa dni temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i niewiem czy moge w niej byc przy tej chorobie.Czy dziecku nic nie bedzie przy tak duzych dawkach enkortonu.Jezeli ktos cos wie na ten temat niech sie odezwie do mnie. moj numer gg 7549197.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Gosia!

Przeniosłem Twój post do działu Porady i Doświadczenia, gdyż tu jest właściwe dla niego miejsce.

Na początek - przeczytaj obowiązkowo Następujące tematy:
Wątek Specjalny
Netykieta - zbiór forumowych przepisów Wink
W razie trudności z poruszaniem się po forum polecam Instrukcję obsługi forum.

Na Forum mieliśmy już kilka wątków dotyczących wspomnianej przez Ciebie kwestii, np.
Ciąża a toczeń - jak się domyślam chorujesz na toczeń, tak?

Twardzina układowa a ciąża

Endoxan a ciąża

Ciąża, dziecko, Toczeń - podsumowanie

Medrol/Encortolon a ciąża

Jak widzisz masz lekturę na jakiś czas Wink Poza tym polecam forumową Wyszukiwarkę

PS. Jest wiele kobiet, które pod obowiązkową kontrolą lekarza nie miały paktycznie żadnych problemów. Optymizmu życzę i dyscypliny w przypadku leczenia choroby. Reszta powinna ułożyć się prawidłowo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w twoim przypadku powinnaś skontaktować się z lekarzem prowadzącym, on powinien zadecydować czy zmienić leczenie? czy zostawić tak jak jest, Robert podał ci juz sporo wątków do przeczytania wiec wiesz juz że możesz urodzić zdrowe dziecko , ale przez całą ciąże musisz bezwzględnie słuchać zaleceń lekarza, dobrze by było znależć także lekarza ginekologa specjalizującego się w toczniu, a przynajmniej mającego pojęcie na co chorujesz i co się z tym wiąze , nie piszesz ile to jest duża dawka ecnortonu, 20 mg 40 mg? jak długo chorujesz ? wszytko zalezy od ogranizmu, masz szansę urodzić zdrowe dziecko , a u ciebie może natąpic remisja, uwazaj na siebie, czytaj i zadawaj pytania, ten problem często jest tutaj poruszany, więc głowa do góry będzie dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu, napisz coś więcej o sobie, swojej chorobie i leczeniu. Jak już pisali Monika i Robert, masz ogromne szanse urodzić zdrowego malucha. Musisz koniecznie być pod opieką dobrego ginekologa i reumatologa, którzy będą z Tobą i z sobą współpracować. Pozdrawiam i witaj na forum Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłałam Ci Gusiu wiadomość prywatną ja jestem żywym przykładem urodzenia dziecka w czasie choroby tocznia i zespołu antyfosfolipidowego i brałam encorton i inne leki. Głowa do góry będzie dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra i ja mamy tocznia.
Moja siostra jest w tej chwili w 6 miesiacu ciazy i jak do tej pory wszystko przebiega dobrze.Jest po ciagla opieka reumalologa i ginekologa.
|Za 3 miesiace zostane ciocia.

Trzymam kciuki
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, gratulacje dla Siostry i Ciebie! Very Happy Na pewno wszystko będzie dobrze i maluszek urodzi się silny i zdrowy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu bedzie dobrz zobaczysz ja tez urodziłam w trakcie choroby dzieciaki dwujke ..sa zdrowe i rozrabiają oj i to jak ...więc napewno mozna ..tylko musisz sie konsultowac z lekarzami ..powodzenia i GRATULUJE!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Very Happy gratulacje i duzo optymizmu Very Happy
wierze ze wszystko bedzie dobrze i potem tylko urwanie głowy z maluszkiem Ci pozostanie
3maj się Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Gusiu potem tylko urwanie głowy dużo pytań i odpowiedzi wszystko będzie dobrze jesteśmy z Tobą -Ola Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosia, ja dowiedziałam się o toczniu w 4. mies. ciązy, brałam metypred, mam teraz zdrowego chłopaka Very Happy głowa do góry, bedzie dobrze i oczywiście gratulacje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu co u Ciebie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzisz Gosi choroba chorobą a dzidziusie się rodzą zdrowe i śliczne.U Ciebie tez tak będzie.Uszy do gory i uśmiech na buzi to zawsze pomaga.
Rozejrzyj się za lekarzami którzy się dogadaja.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
franelka
Junior
Junior


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 1:32 pm    Temat postu: jestem w ciąży - podzielcie się doświadczeniami Odpowiedz z cytatem

Cześć! Jestem w ciąży, oczywiście! mam tocznia. No i wiele obaw. Najbardziej boję się zespołu antyfosfolipidowego, bo dotąd nie miałam żadnych wskazujących na niego objawów. Ale czasem jedyny objaw to poronienia. Mam do Was pytanie, wszystkie szczęśliwe Mamusie, czy miałyście diagnozowany zespół antyfosfolipidowy, jeśli tak to kiedy - przed ciążą czy w trakcie?? I czy miałyście jakąś profilaktykę APS włączoną - Acard czy heparyna?? Zastanawiam się czy dmucha się na zimne czy nie?? Można oszaleć z tej niepewności...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam zdiagnozowany zespół fosfolipidowy przed ciążą. Wystarczy zrobić badanie na obecność p/ciał kardiolipinowych. Od momentu kiedy było słyszalne bicie serca dzidzi brałam codziennie zastrzyki heparyny. Nie miałam żednych powikłań, a dzidzia już teraz 18 nasto miesięczna jest zdrowa.

Ściskam
Lilu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group