Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwna krostka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anula27
Kadet
Kadet


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 42
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:09 pm    Temat postu: Dziwna krostka Odpowiedz z cytatem

Hey.Mam taki problem , cztery miesiace temu pojawila mi sie na przedramieniu lewej reki chrostka, byla prawie niewidoczna .Potem zaczela sie powiekszac, wygladalo to jakby mnie ugryzl komar lub jakis inny owad.Nie przejelam sie tym gdyz to zniklo.Zaczelam sie niepokoic kiedy znow sie to pojawilo.To dziwne, bo to nawraca okresowo nawet 2 razy w miesiacu w tym samym miejscu, przy dotyku troche czasem boli a potem to znika.Nie mam tego w innych miejscach.Co to moze byc?Wczoraj mialo to srednice 1 cm ,dzis 1.5 cm.Troche mnie to martwi.
_________________
Anula
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anula! bez dermatologa chyba sie nie obejdzie... On to tymi swoimi urządzeniami poogląda, wymaz może weźmie. No i maść przepisze
powodzenia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko będzie odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Przyczyna może być różna - od faktycznie udziału jakiegoś owada (ciepło jest, komary są aktywne Surprised ) aż po hipotetyczny objaw powiedzmy uczulenia, jakiś rumień... Confused Piszesz, że boli, ale czy np. również swędzi? Czy jakieś inne objawy też są? Nie chcę się bawić w domysły via internet. Nie mogę nawet! Jeśli jest to uciążliwe i rzeczywiście wykazuje tendencje nawrotowe (i powiększa się...) to może lepiej wybrać się do dermatologa. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anula27
Kadet
Kadet


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 42
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz.Nie to nie swedzi ,przy dotyku czasem boli,to raczej nie jest wysypka ani ugryzienie owada, chyba ze jakiemus sie to tak bardzo spodobalo ,ze gryzie okresowo w to samo miejsce Wink .To moze byc jakis rumien , przypomina to wygladem ugryzienie komara.Mam nadzieje ze to juz bardziej sie nie powiekszy.
_________________
Anula
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, mam pytanie od czapy Laughing - czy chrostka to to samo co krostka? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he, też miałem mały zakręt... a że możliwości edytorskich tutaj nie mam (ogólnie mówiąc zwyczajowo nie czepiamy się pisowni), ale warto żeby terminy były dokładne.

Cytat:
krosta
1. «wykwit skórny, pęcherzyk wypełniony płynem surowiczym lub ropą»
2. «wypukłość na powierzchni wyrobu ceramicznego»
3. «zanieczyszczenie odlewu żużlem»
• krostka, krosteczka

Z pewnością chodzi o nr 1 Wink

www.pwn.pl - Słownik Języka Polskiego

Tak więc nie trafiłem na "chrostkę". Możesz zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech, to może być regionalna gwara, czy nie? Cool
ale może faktycznie lepiej zmienić to będzie więcej trafień w wyszukiwarce, bo chyba jednak powszechniej używa się "krostek"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia czy to gwara. I tak dosyć często słychać ch bez względu na region. Być może przyjęło się od "chrząstki". Confused Nie wnikam w etymologię.
Zmień. A nóż ktoś będzie czegoś szukać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krostka czy chrostka wiadomo o co chodzi, k czy ch , to chyba i tak wiemy co to jest Wink takich jest tutaj wiecej, przy okazji czy nie mozna byloby tutaj wprowadzić programu do poprawy błedów ortograficzynch, czasmi szokują sorry Anula to taka nie związana z tobą myśl
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A'propo dziwnych krostek- otóż pojawiło mi się na rękach coś dziwnego Confused Taka jakaś ni to pokrzywka ni to nie pokrzywka - pojawiają się czerwone, okresowo swędzące plamki, które po zadrapaniu przybierają formę krosteczek, zlokaliazowanych jedna tuż obok drugiej, co ciekawe bardzo szybko znikają, aby pojawić się gdzieś indziej Confused Zastanawiam się czy może być to powód do niepokoju, tym bardziej, że lekarz prosił, żeby informować go o każdej zmianie skórnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group