Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzień dobry wszystkim w tą pochmurną sobotę - Malgorzata Liz
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malgorzata Lizak
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 10:43 am    Temat postu: Dzień dobry wszystkim w tą pochmurną sobotę - Malgorzata Liz Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Zacznę może od krótkiego streszczenia mojego przypadku.No więc skrzydełek dostałam juz gdy miałam 15 lat(leci13 roczek),na poczatku niepozornie"śmigał" po moich żyłach,zaleczono mi go pierwszy raz we Wrocławiu w klinice hematologicznej(jeszcze wtedy niebyło podejrzenia,nikt niepostawił konkretnej diagnozy).Spokój miałam przez 2lata za to póżniej się zaczęło,hurtem od kolanek(ale że w tym czasie grałam zawodowo w siatkówkę takie pobolewania tłumaczyłam przetrenowaniem,za dużą ilością płotków,za wieloma plotkami na stadionie itd.)No ale bolało coraz częściej i mocniej,po kolankach rączki,plecki,nóżki,głowa a po 2 miesiącach Sad to już nawet palcem niemogłam kiwnąć,dosłownie,każde łączenie kości bolalo jakby conajmniej wogóle tarcia niebyło.Zaczeliśmi jeżdzic do poradni reumatologicznej.Taki amok w stanie bólowym trwal jeszcze z2-3 tygodnie dopóki nieperzezsłam na terapie sterydową i gdy było coraz lepiej przy rutynowych badaniach wyszło że moje nereczki przezpuszczają spoooore ilości bialka.Por.reumatologiczna zamieniłam na klinike nefrologiczną.Aby lekarze mogli nie doprowadzic do"stanu uzywalności"przeleżałam w klinice półtora roku z przerwami na święta!A tam to wiecie:biopsje,punkcje,pobieranie szpiku,wlewy,ogromne dawki sterydów...!Noi tak od roku 2002 mam względny spokój,malo tego za naszy usilnym błaganiem moi lekarze zgodzili się wkońcu abym mogła zajść w ciążę!No i mamy naszą wymarzoną,zdrowiutką,bardzo energiczną(po mamusi)z osmioma ząbkami(a ma 10 miesiecy)córeczkę Viktorkę Baby (wiadomo chyba czemu!).
Wcześniej niemiałam dostępu do internet,nawet niewiedziałam że są takie strony.Owszem mowiono mi w szpitalu o tzw;grupach wsparcia ale w tamtym czasie wydało mi sie to conajmninej banalne.A że ostatnimi czasy zaczęło mnie troszkę lamac ,a bez bicia przyznaje się że od momentu urodzenia Viktorki odpuściłam sobie wizyty szpitalne,bo przez te 9 miesięcy wszystkie symtomy choroby ucichły calkowicie!Zaczęłam szukac i znalazłam Was....a mianowicie Nenye za co jej baaardzo dziękuję!
Nienależę do ludzi którzy sie szybko poddają a toczeń to dla mnie jak kula u nogi,która mnie nonstop hamuje we wszystkim co bym chciala w życiu zrobić!
Będzie mi bardzo miło jeśli od czasu do czasu pozwolicie mi uczestniczyć w życiu waszej storony,podziwiam was wszystkich,wszystkich którzy dzień w dzień muszą zmagać się z jakąkolwiek chorobą gdy w tym świecie ludzie oceniają juz tylko po tym co widzą oczami a nie słyszą i czują!No i praktycznie niema zrozumienia bo albo jesteś i możesz albo.....cie niema....ale moim zdaniem to własnie od ludzi takich jak my wiekszość powinna uczyć sie życia!
Bardzo mi bedzie milo Was wszystkich poznać,choćby ze względu na to że rozumiecie jakie niemiłe stany mozna mieć......bez większego tłumaczenia się dlaczego!
Małgosia
_________________
Margo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Standardowo - pewnie już znasz wątki obowiązkowe, więc nie będę wspominać. Są w tym dziale jakby co (Netykieta, Instrukcja itp.)

Nie wiem co dodać, bo w zasadzie wszystko jest już jasne. Kolejny przypadek... tocznia. Co wskazuje na to, że reszta chorób autoimmunologicznych to w istocie rzadkie przypadki. Tu jednak statystyki się nie mylą Laughing

Owszem pozwolimy zabierać głos, ale dlaczego "od czasu do czasu"? Laughing Pisz zawsze i wszędzie Wink
Pozdrowienia dla... Was!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Malgorzata Lizak
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze ciężko mi troszkę być ze wszystkim na bierząco,ale z reguły dużo gadam Jupi2 więc postaram się roztrenowac paluszki tym razem Lamer
_________________
Margo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słusznie, bez pośpiechu Wink Niemniej i tak nie unikniesz wcielenia się w rolę kolejnego tzw. OZI, czyli osobowego źródła informacji. Nazewnictwo z polityki zaczerpnięte, ale każda wskazówka jest na wagę złota. Mamy tu wiele osób z problemami diagnostycznymi, dla których wszelkie konstruktywne uwagi mogą być zbawienne. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Malgorzata Lizak
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najfajniejsze jest toże nawet od samego czytaniawaszych postów mozna sie poczuc jak u siebie Cool niestety narazie moge pisac tylko w pracy ale mam nadzieje że w najblizszym czasie sie to zmieni(wiec niemówcie nikomu) Diabel
A dlaczego mi te ikonki niewyskakują?
_________________
Margo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Niby zapis znaków jest, ale emotek nie wyświetla. Ja w Twoich postach ich nie widzę. Może coś blokuje w przeglądarce ich wyświetlanie? "Wtyczki" do odtwarzania animacji na stronach www mogą być blokowane przez firewalla chociażby... Nie wiem. Ja nie mam z tym problemów. Confused Przy cytowaniu Twoich postów emotki są wyświetlane, więc coś u Ciebie może być nie tak.

PS. Ee, spoko, tu głównie w południe jest największy ruch. Czyli de facto w godzinach pracy Laughing W Polsce żyjemy przecież Mr. Green


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Sob Paź 14, 2006 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cię małgorzatko...cóz za słodkie nazwisko .. Love ..
pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Malgorzata Lizak
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tatusiu Smile) a po mężu Podleśna,ja to nic moje nunci ma przechlapane bo jest: Wiktoria Helena Lizak-Podleśna (troszke nas pewnie pokrzyczy jak dorosnie i zacznie podpisy w urzedach składać!
_________________
Margo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, trzeba się wyróżniać, być oryginalnym. Być sobą! Kolejny "Jan Kowalski"? Nieee.... Laughing Ja tam nie widzę niczego, co mogłoby wzbudzać jakieś uprzedzenia. Znam lepsze zestawy Rolling Eyes Wiktoria (zwycięstwo) to b. ładne imię, a mnie się podoba styl w budownictwie z okresu panowania królowej Wiktorii. Czyli epoka wiktoriańska. I takiż dom mi się marzy. Przykłady:

domy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazam,że ten zestaw jest bardzo miły.. bo co np. ma powiedziec
Witkacy Cipek..hmm????
..on to ma problem.. banan na twarzy sam sie robi..bezwiednie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Malgorzata Lizak
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli takie domki w sylu Mastertona,Kinga,Smitha bardzo ładne ale ja mam natrurę minimalisty(żeby niebylo za dużo zakamarków do sprzatania Smile
Ale jak gdzieś kiedys bedzie taki do sprzedania to napewno dam ci znać1

Witkacy cipek....:)ma przechlapane a co wy na to leczył mnie doktor Maciej......Porażka Smile)
_________________
Margo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Małgorzato,

widze, że się rozkręciłaś Laughing
brawo za odwagę Wink teraz juz pójdzie wszystko gładko,
popatrze co z tymi emotkami nie tak, jak nic nie wymyślę to popytamy Admina - czyli mądrzejszej głowy Laughing

zatem witaj oficjalnie i miłego pobytu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja cieplutko i serdecznie..Smile Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Malgorzata Lizak
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panie!
Jeszcze raz piekne dzieki Nenya za"przygotowanie"!
_________________
Margo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma za co Laughing
czuj się swobodnie.
z emotkami rzeczywiście jest jakiś zgrzyt, ale nie mam pojęcia gdzie tkwi przyczyna Crying or Very sad hmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group