Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam wszystkich - aneczka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneczka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: z południa kraju

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:10 am    Temat postu: witam wszystkich - aneczka Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy dzień tutaj i chciałam sie przywitać. Cieszę się,że znalazłam to forum.
Mam 28 lat i diagnoza spadła na mnie jak grom z nieba. To miały być tylko chore nerki - jeszcze się nie pogodziłam z faktem,że to toczeń. Dla mnie to narazie wyrok i nie wiem jak sobie poradzę.
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomalutku,
ochłoniesz, przyzwyczaisz się, a najpierw poczytaj o innych, którzy dokładnie tak jak ty odebrali diagnozę, trudno ci teraz w to uwierzyć - ale toczeń to nie wyrok.
to choroba przewlekła, z którą się żyje. całkiem normalnie.
Na pewno wkrótce przyjmiesz to do wiadomości, podleczysz się, wejdziesz w remisję i zapomnisz o toczniu Very Happy
tego ci życzę!

a teraz popatrz jak wiele osób przechodzi taką samą droge jak ty, nie jesteś sama - w kupie raźniej!
Zatem WITAJ

Wyrok, nie wyrok?
Oswajanie się z chorobą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Mieliśmy tu szerokie dyskusje nt. tzw. wyroków czy cierpienia. Nie sądzę, iż należy traktować coś, co wynika z naszej natury, jako wyrok. Czym i komu zawiniłaś? Wiem, łatwo się mówi. Pozytywne nastawienie jest jednak ważne. Z nami będzie Ci łatwiej, zapewniam. Jeśli znajdziesz (a może już znalazłaś) dobrego lekarza prowadzącego, który skieruje na wszystkie konieczne badania i prawidłowo ustawi leczenie – odczujesz znaczną ulgę. Psychiczną i fizyczną. I o to tutaj chodzi. Z chorobą można żyć długo i szczęśliwie. Nasi forumowi juniorzy – uczący się i studiujący mogą to potwierdzić. Mam nadzieję, że szybko zadomowisz się wśród nas. Informacji mamy pod dostatkiem, a nawet więcej. Wystarczy pytać, czytać i ... jeśli chcesz – dzielić się własnymi doświadczeniami. Każdy przypadek wnosi coś nowego do całej układanki. Na początek może zapoznaj się ze spisem treści po forumowych chorobach: Przewodnik po naszych chorobach -stamtąd łatwo trafisz do głównych tematów, jeśli chciałabyś wiedzieć więcej. Nie taki... wilk straszny Wink Tak sądzę, bo ja z innej grupy Laughing Nawet filmiki mamy. Szczególnie ten - po polsku: http://itvp.pl/receptyjedynki/archiwum/odcinek/i.tvp/cat/22/lp/2065#

Pozdrawiam!

PS. Mi też mówili, że w kupie raźniej. I co? Remisja! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a co innego można powiedzieć Laughing
pewnie że raźniej, a nawet bezpieczniej i przyjemniej - ale to potem, na początku masz prawo się bac i być całkowicie wytrącona z równowagi. to normalne!
nie będziemy cię tu na siłę rozweselać, bo myślę że sama świadomość że inni przechodzili przez to samo i dali radę, zapewnia odrobinę komfortu psychicznego i wsparcia - na to u nas możesz liczyć.
no i na zrozumienie również.
czyli witaj jeszcze raz, oswajaj się z chorobą we własnym tempie, nie musisz wnikać we wszystkie detale i mechanizmy tocznia od razu, stopniowo sie wdrożysz do życia z panem Lupusem. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko już zostało powiedziane, zatem nic dodać nic ująć Wink Na początku opory i zniechęcenie to częste reakcje. Normalne. Jeśli jednak choć trochę przyczyniamy się do poprawy nastroju odwiedzających to również i mój winduje w górę. Very Happy Szczególnie jakoś w tym tygodniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Aneczko-głowa do góry będzie dobrze Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również witam serdecznie i pozdrawiam Kicia Laughing Laughing Laughing
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 135
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anieczka,bo to moze sie sufit na głowe zwalic tym bardziej ze dzieje sie cos na co w wiekszosci nie znasz odpowiedzi.Ale tak to jest ze z czasem,jak juz ci pisali ochloniesz,i wszystko po malutku do normy wróci Wink tylko nie poddawaj sie. Agitacja a Toczeń to wcale nie wyrok i ludzie tu na forum to najlepszy przykład.
Pozdrawiam i duzo zdrówka życzę Buziak
_________________
"Często pragnienie tego,czego nie masz,nie pozwala Ci się cieszyć tym,co masz"John Brown
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam bardzo cieplutko i serdecznie Buziak zobaczysz, wszystko się ułoży, oswoisz się i będzie dobrze. Z tocznie da radę żyć Very Happy
super, że trafiłaś na forum
Pozdrawiam Exclamation Love
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Imienniczkę!!!

Trzymaj się,poczytaj,sama zobaczysz,ile dziewczyn ma podobne problemy i wszystkie sa pełne optymizmu...

Pozdrawiam serdecznie. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patrycja2000
Senior
Senior


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 70

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Aneczko.. glowa do gory bedzie dobrze Very Happy trzymaj sie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w klanie .Miło Cię poznać.Wiem że to niełatwo ale czas pomoże.Za jakis czas popatrzyn na lupuska innym okiem i latwiej Ci będzie żyć.Niestety musisz przejść calą drogę poznawania choroby i oswajanie się z nia a potem zaakceptować że jest.Będą chwile bunt ale naszczeście przeminą.Można życ calkiem dobrze i bez większych sensacji.Zobaczysz będziesz życ jak wszyscy inni.
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aneczka

Pierwsza diagnoza dla wszystkich brzmiała jak wyrok, ale musimy z tym żyć i walczyć..Będzie dobrze, głowa do góry. Napewno znajdziesz tutaj tematy które Ci w tym pomogą i samych życzliwych ludzi, którzy pomogą Ci z tym walczyć.
Wszystkiego dobrego
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Aneczka Smile wkrótce ochłoniesz i z czasem zaczniesz zapominać o chorobie Smile trzymaj się ciepło Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja cieplutko i serdecznie w naszym klanie motylkowym i nietylko motylkowym.... Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group