Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam na imię Ania i jestem tu nowa
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 11:08 pm    Temat postu: Mam na imię Ania i jestem tu nowa Odpowiedz z cytatem

Witam
Bardzo sie ciesze, ze udalo mi sie znalezc taka stronke jak ta.
Jeszcze co prawda nie wiem czy choruje na ta ciezka chorobe jaka jest toczen. Na poczatku grudnia jade do szpitala w Bytomiu na reumatologie, i mam nadzieje, w koncu sie cos wyjasni.

Moze zaczne od poczatku.
Mniej wiecej w polowie pazdziernika poszlam zbadac sobie krew (morfologia). Nie bylo ku temu zadnego powodu, poniewaz czulam sie dobrze, ale mama moja nalegala,poniewaz dawno juz sie nie badalam, wiec poszlam. Okazalo sie ze mam leukopenie (WBC=2.20G/L). Badanie powtorzylam, zeby wykluczyc blad w tym pierwszym. Niestety wyszlo podobnie.
Znalazlam sie w szpitalu, oprocz roznorodnych badan krwi,robiono mi m.in. usg, ukg i punkcje z mostka. Wszystkie wyniki okazywaly sie w normie. Wyslano mnie na konsultacje do hematologa - pani doktor wykluczyla choroby krwi, za to dala mi jeszcze jedno skierowanie na b. krwi. Podaje co napisano:

ANA (++) homogenny
LE-pojedyncze podejrzane.

Moze ktos z was mial podobne objawy (moze zle to ujelam, bo caly czas czje sie znakomicie, tylko te wyniki takie wychodza) i moglby podzielic sie ze mna doswiadczeniami. Bede bardzo wdzieczna.

Z waszego forum dowiedzialam sie, ze by zdiagnozowac tocznia musza wystepowac przynajmniej 4 typowe objawy. Ja mam trzy ale i tak sie martwie.

Pozdrawiam wszystkich.
Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię, Aniu w "naszej wielkiej rodzince" Smile. Mam nadzieję, że wszystko się niedługo wyjaśni. Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Aniu serdecznie! Ja też czułam (i czuję się) świetnie a że miałam wykryty zespół antyfosfolipidowy (często obecny przy kolagenozach) więc również diagnozowano mnie w kierunku tocznia i szczęśliwie wykluczyli u mnie tą chorobę!!! Może i z Tobą będzie podobnie...nie zamartwiaj się na zapas bo nie warto...ja umierałam ze strachu dobrych kilka m-cy zanim mnie całkowicie przebadali a wszystko skończyło się dobrze...głowa do góry i trzymaj się...wszyscy wielcy z naszą GURU na czele już pewnie śpią a ja nie bardzo kumata jestem w te klocki ale spróbuję podesłać Ci link o wynikach
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1145&start=0
oraz o obecności ANA (a także innych przeciwciał) nie tylko przy toczniu
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
pozdrawiam gorąco i życzę dobrej nocy Kicia
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Aniu Exclamation Buziak
ja też na początku czułam się świetnie, miałam tylko b.złe wyniki i uziemili mnie w szpitalu, choc nie chciałam Very Happy
nie zamartwiaj się na zapas, bo stres tylko nam szkodzi Smile
super, że trafiłaś na to forum, czuj się jak w domku Exclamation Very Happy

życzę dużo zdrowia i pogody ducha Buziak Slonko
Pozdrawiam Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to nam się Anki wysypały Wink
Witaj Aniu,
miło że jesteś z nami, faktycznie problemy diagnostyczne ma wiele osób, więcej jest jednak przypadków odwrotnych do twojego tzn. są dolegliwości i objawy ale nie ma potwierdzenia w wyniakch Smile
Ale na pewno znajdziesz też dziewczyny z wynikami a bez objawów...
Konkretne przykłady nie przychodzą mi do głwoy w tej chwili, ale próbuj przekopać się przez Porady i Doświaczenia, w wątkach o diagnozie i badaniach mamy całą rozpiętośc "nietypowych" toczków.
Powodzenia i cierpliwości!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam również!

Sporo nowych osób nas odwiedza, co potwierdza jednak, że nasze choroby wcale nie są takie rzadkie. No może nie wszystkie.
Cieszę się, że zdecydowałaś się napisać. Very Happy Inni nieśmiali są chyba.
Dla oswiecenia - tyle, że toczniowcem nie jestem - wyniki też miałem dobre, ale objawy były widoczne. Takie to pokręcone.
Przejrzyj ten wątek - rozrasta się w dość szybkim tempie: Trudna diagnoza? Pojawiały się przypadki objawów i raczej dobrych wyników. Wink
Powodzenia! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i życzę Ci dużo wytrwałości w oczekiwaniu na diagnozę. Postaramy się Cię jak najlepiej wspierać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie zyczac wytrwałosci w oczekiwaniu na diagnoze oraz miłej lekturki buziaki i do miłego..Smile:*
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anik
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Aniu serdecznie nie martw się na zapas wszystko się na pewno wyjaśni życzę zdrowia SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cię także z tego co sobie przypominam to Aneta ma tak jak ty wyniki dodatnie ale objawów brak, moze nawet gdy u ciebie postawią diagnozę bedziesz jedną z tych szczęsliwych , którym choroba nie daje się we znaki, może będa to tylko wyniki a samopoczucie dobre i dolegliwości brak, zyczę ci tego,
przed tobą jeszcze trochę badań, wiec teraz na razie trudno coś powiedzieć, na początek musisz znależc lekarza który pozbiera to razem i postawi diagnozę, myslę ze tutaj dobry reumatolog jest potrzebny, trzymaj się
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo wszystkim dziekuje, za tyle milych slow. Dziekuje wam wszystkim, ze dzieki wam to forum istnieje. Z tego co tu wyczytalam (dopiero od dwoch dni przedzieram sie przez te wszystkie posty)toczen jest rzadka choroba, wiec osoby dotkniete nia tym bardziej potrzebuja grup wsparcia, gdzie moga podzielic sie swoim cierpieniem.

Naprawde dobra robota. Jupi2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Antonelka! Życzę szybkiej diagnozy i aby niepewność Twoja zniknęła szybciutko!! Trzymaj się i fajnie, że czujesz się tak dobrze!

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 11:01 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu .Z całego serca Ci życzę żeby te wyniki były chwilowe a jeśl8i już Cię lupus dorwał to żeby zaoszczędził Ci dolegliwości.Niech już pozostanie przy wynikach.
Pozdrowionka
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 135
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równiez witam bardzo serdecznie i dużo zdrówka życzę Buziak
_________________
"Często pragnienie tego,czego nie masz,nie pozwala Ci się cieszyć tym,co masz"John Brown
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja również Cię witam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group