Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam na imię Ania i jestem tu nowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu!
Cierpliwości,wszystko bedzie dobrze - z nami nie może byc inaczej!
Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czekoladka
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ja też jestem nowa i wtam ciebie bardzo gorąco Smile Moja przygoda z chorobą bardzo podobnie się zaczeła też nic mi nie było i tyż miałam pobierany płyn z mostka do badania iteż czułam się dobrze, a badania mówiły co innego. nie martw się będzie dobrze Laughing Cool Very Happy
będę jutro więc jak miałabys jakies pytania to mów z chęcia ci odpowiem
ja choruje od 2.5 roku wiec conieco juz wiem
p.s. dobrze że do nas trafiłaś pozdrawiam magda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje wszystkim za te cieple slowa. Dobrze jest miec znajomych, ktorzy borykaja sie z podobnymi problemami, a w razie koniecznosci poradza lub chocby podtrzymaja na duchu. Smile

Mam pytanie do CZekoladki:
Z Twojego posta wnioskuje, ze tez mialas problem z leukopenia. Czy mimo to, ze czulas sie dobrze, musialas przechodzic terapie sterydowa, a jesli tak to jak dlugo ona trwala, czy od tamtego czasu wciaz bierzesz jakies leki? Z tego co wyczytalam, nie jest to tak bardzo uciazliwe, ale mimo wszystko wolalabym tego uniknac.

Przed zrobieniem tego "nieszczesnego" badania planowalam wyjechac do Irlandii. Mialam zalatwiona prace i dom. Chciala bym wiedziec, czy bedzie to nadal mozliwe w zwiazku z choroba. Wciaz mysle, ze jak pojade za tydzien do tego szpitala, to mi cos w koncu zdjagnozuja, przepisza jakies leki na unormowanie tych leukocytow i bede mogla poleciec na Zielona Wyspe, ale nie wiem, czy to nie zludna nadzieja.... Nie pozostaje mi nic innego jak czekac na "werdykt" lekarzy specjalistow.

Jak to zycie potrafi weryfikowac nasze plany....ach..... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 304
Skąd: Słupsk/Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja cieplo i serdecznie Buziak
_________________

Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

[ Dr Davis Viscott ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie wrocilam ze szpitala (na razie tylko na przepustke) i juz wiem troche wiecej. Lekarka powiedziala, ze na 85% mam tocznia. Nie sa do konca pewni, poniewaz narazie nie mam zadnych zewnetrzych objawow za wyjatkiem motylka a i leukopenia nie wplywa jakos negatywnie na moje samopoczucie.

Pobrano mi krew na badanie przeciwcial (dokladniejsze okreslenie ich rodzaju i ilosci). Lekarka mowila,ze obedzie sie bez sterydow, bo przeciez wynikow sie nie leczy ale jakos nie daje mi to spokoju, poniewaz wciaz ta leukopenia sie utrzymuje (wbc = 2.4) no i ten rumien.... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj, dopiero po pełnych badniach mozna będzie zdecydować czy obejdzie się bez sterydów czy tez nie , mysle że jakies leczenie chyba podejmą, moze nie zbyt radykalne ale jednak leukocyty muszą troche ponieść, mysle ze nie będzie żle , jak na razie masz trochę szczęscia , oby tak dalej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania, opcja bez strydów, to bardzo dobry znak - mniej skutków ubocznych, a chorobę w łagodnej formie można spokonie opanować innymi środkami równie skutecznie, pewnie jakimś antymalarykiem - to by pewnie załatwiło sprawy skórne i generalnie wszystko inne, a zatem z czasem równbież i leukopenie.
skoro nie ma potrzeby, to nie strzela sie z armaty do komara Wink
trzeba się tylko z tego cieszyć!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Gru 09, 2006 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez tak mysle, ze powinni mi zastosowac jakies leczenie. Pomijajac stan mojej skory, poziom leukocytow wymaga podniesienia (moim zdaniem). Jak narazie lekarka wspominala jedynie o witaminach z gr.B i kwasie foliowym. Jezeli tylko na tym poprzestanie, a krew nie bedzie sie podnosic, planuje jeszcze sie skonsultowac w K-ch Ligocie u dr. Hrycka, bo czytalam tu pochlebne o nim informacje. Mowi sie przeciez, ze co dwie glowy to nie jedna.
Na razie ciesze sie, ze i tak caly proces diagnozowania choroby (w porownaniu z wieloma z Was) przebiegl expresowo (pod koniec pazdziernika stwierdzono leukopenie). Kto wie, gdyby nie moja mama nie wyslala mnie wtedy na badania krwi, dalej by mi nawet do glowy nie przyszlo, ze jestem na cos chora (myslalam, ze rumien, to sprawa alergiczna).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 09, 2006 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle że cos tam ci zleca z lekow nie lekcewaz kwasu folowego i witamin w grupy B to akurat odpowiednia kuracja
do profesora Hrycka zawsze mozesz pojść prywatnie, tylko wczesniej trzeba się zapisać telefonicznie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i juz wrocilam. Zapisano mi tylko wit.B6 i kwas foliowy 15 mg, zadnych lekow wiekszego kalibru. Czekam jeszcze na wyniki ze specyfikacja przeciwcial przeciwjadrowych, ale prawdopodobnie one tez niewiele juz zmienia.

Po Świętach zbadam sobie ponownie krew i zobacze, czy witaminki dzialaja. Jestem dobrej mysli Smile

Dziekuje wszystkim za wyrazy otuchy !!!
Trzymajcie sie dziewczyny!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dobrze ze nie masz leków na tocznia widocznie na razie nie są konieczne,a wyniki sa na tyle dobre ze nie zdecydowano sie na ich wprowadzenie, myslę że po tym co dostałaś powinna się podnieść ilośc leukocytów, ale zaraz po świętach to chyba trochę za wczesnie, cały obraz kwri nie zmienia się tak szybko,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spodziewam sie jakichs rewelacyjnych wynikow. Jesli tylko leukocyty osiagna magiczny jak dotad dla mnie pulap 3000 to juz bedzie sukces.

Ale moze to faktycznie zbyt krotki okres czasu... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Antonelka - zaraz do apteki sie wybiorę,też potraktuje swoje,podobne do Twoich,wstretne leukocyty,które nie chca się podnieść - będe łykać witaminki i po nowym roku zobaczymy. Na razie tylko Omega 3 biore.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatako to jest dobry zetsaw, ale kasa foliowy bez recepty jest w małych dakwch, czyli az takj duzo brać nie będziesz , ale bierz go 3x dzienne po 2 tabletki, to tez ju powinno zaznaczyć się poprawą
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja leukocyty też zazwyczaj mam marne Confused ale witaminy w moim przypatku świetnie sobje z tym radzą.Moja pani dr. powiedziała że nie mam prawa odstawjać wit. żebym sobje wpisała je w jadłospis narazie a potem zobaczymy.
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group