Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leki - co wam podają ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Taka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 26

PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 1:26 pm    Temat postu: do madziooorka Odpowiedz z cytatem

Hej Madziooorek!
U mnie tez pojawil sie posterydowy tradzik,na razie tylko na czole ale boje sie,zeby nie rozprzestrzenil sie na cala twarz.Uzywam srodki kosmetyczne,przeciwtradzikowe,ale niewiele to pomaga.Ciekawa jestem czy tobie sam przeszedl,czy moze cos stosowalas i jesli tak,to co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj!
U mnie tradzik wystepowal na twarzy, szyji i dekolcie.teraz powoli ustepuje Smile ale zauwazylam ze przenosi sie na przedramiona ale to chyba lepsze niz twarz.powiedz o tym swojemu lekarzowi ja tak zrobilam i przepisal mi masc "davercin" i naprawde pomoglo.pozdrawiam
Powrót do góry
Taka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 26

PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Madziooorek!Szybka jestes!Ledwo napisalam i juz mam odpowiedz! Very Happy Dzieki za rade. Pozdro Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też tak po pół roku brania miałam "randkę" z trądzikiem posterydowym. Zwalczyłam go całkowicie Dalacinem w płynie - mocny środek ale skuteczny... teraz (od 3 lat) nic się z cerą nie dzieje a jestem na 40 mg. metypredu, wiec dużo....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina22
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 9
Skąd: Stargard Szczecinski

PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za info, a czy ktos może coś powiedzieć o sulfasalazynie, bo słyszałam, że sieje niezle spustoszenia... Sad A TEGO SIE BOJE NAJBARDZIEJ...Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina22
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 9
Skąd: Stargard Szczecinski

PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="karolina22"]dzieki za info, a czy ktos może coś powiedzieć o sulfasalazynie, bo słyszałam, że sieje niezle spustoszenia... Sad A TEGO SIE BOJE NAJBARDZIEJ...Sad z góry dziękuje!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Taka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 26

PostWysłany: Wto Sie 24, 2004 10:03 pm    Temat postu: Do Kasi25 Odpowiedz z cytatem

Ojej Kasiu,40mg Metypredu Question Dlaczego po tylu latach jestes na tak wysokiej dawce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Taka, niestety mój organizm domaga się wielkich dawek sterydów.. to przykre, ale za każdym razem jak dochodzę do 8 mg. metypredu zaczyna się ogromne zaostrzenie i rzut choroby nie do opanowania... zwiększają mi na maxa dawki sterydów, wcześniej podają pulsy (wiadomo solumedrol 125 mg albo 250 mg. przez 3 dni...). statnio lekarz powiedział mi, że możliwe iż jestem sterydozależna.... koszmarnie to brzmi. Stąd próby zastosowania cytostatyków i próba dzięki nim obniżenia dawek glikokortykosteroidów.... jednak po pierwszym miesiącu leczenia imuranem znów dostałam rzutu i wylądowałam w szpitalu... teraz jestem znów na nowy lek immunosupresyjny ale nadal 40 mg. metypredu... i znów mozolen schodzenie ze sterydów...
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mania
Junior
Junior


Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 26
Skąd: Puławy

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co powiecie na temat leku Celcept (nie wiem jak się pisze). Czy dostawaliście go przy toczniu i w jakiej sytuacji, konkretnie przy jakim rzucie choroby (na jaki narząd?). Lekarze zastanawiają się nad podaniem tego leku mojej żonie, obecnie jest na 60 + 20 encortonu. Czy były jakieś skutki pozytywne lub negatywne (poza ceną). Dziękuję. Henryk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosuję cell cept od miesiąca... czuję się po nim dużo lepiej niż na imuranie (dodatkowo 40 mg. metypredu), za tydzień zaczynam powolne schodzenie z metypredu... Żadnych dodatkowcyh przykrość związanych z cell ceptem nie zauważyłam... jedynie co..to może minimalnie większy "meszek na buzi" ale to chyba raczej po dawce metypredu i pulsach, które nie dawno mi aplikowano...
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałam dodać, że podano mi cell cpet prz ostatnim rzucie gorączkowym... (nie mam zajętych żadnych organów). Podobno najnowocześniejsza i najlepsza chemia obecna na Polskim rynku... ja biorę (2 x750 mg)
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Azja
Gość





PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Cell Cept biorę juz pół roku 2x1000mg, od wtorku 2x500mg i tak powinnam jeszcze nastepne pół roku.Zadnych jakiś specjalnych skutkow ubocznych nie było.Trochę dolegliowści żołądkowe, trochę trądzik ale ogólnie ok.Lek ten jest bardzo drogi.Opakowanie jedno 100tabletek kosztuje chyba ok 850,00zł. U mnie zastosowano go po wykorzystaniu wszelkich możliwych innych leków.Mam wysoki białkomocz(IV klasa zmian w nerkach).Jest to lek immunosupresyjny, stosowany po przeszczepach, ale ostatnio zauważyłam że coraz częściej jest podawny w naszej chorobie.
Powrót do góry
Jagienka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 11
Skąd: Toronto

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2004 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prednisone, czyli enkorton biore jak pamietam od zawsze, a choruje juz 10 lat. Na poczatku dawki byly 60-80mg i wtedy przytylam 5-7kg. Szczerze Wam powiem, ze sie nawet cieszylam, bo jestem strasznie chuda (175cm/57kg). Dawki byly stopniowo zmniejszane, ale przy kolejnych atakach mialam powrot do 60mg, pozniej rowniez metatraxate. Zalamywalo mnie to psychicznie, ale teraz juz nie wiem czy bylam zalamana przez ilosc branych tabletek, czy przez te ciagle bole stawow i guzki na lokciach,nadgarstkach i pod oczami. Teraz biore 5mg znowu schudlam, ale czuje sie dobrze, od czasu do czasu, jak przesile stawy to troche mnie bola i puchna, ale po 3-4 dniach wszystko wraca do normy. Biore rowniez plaquenil 5x w tygodniu 400mg i 2x 200mg dzieki ktoremu naprawde czuje sie zdrowa.
Kiedys mialam bardzo czesto migreny, mysle, ze od duzej dawki enkortonu. Teraz boli mnie glowa srednio raz na miesiac, czyli wszystko sie unormowalo, i tak trzymac.
Mam 32 lata, dwojke malych dzieci dla ktorych musze byc silna i jeszcze dlugo zyc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2004 8:02 am    Temat postu: Leki. Odpowiedz z cytatem

No to ja mam kuracje (zapalenie naczyn):
endoxan 2*50 mg przez 4 dni i 11 przerwy
metypred 8mg dziennie w zaostrzeniu
Na zoladek albo famogast albo helicid albo controloc. No i ostatnio zaczalem pic siemie lniane za porada Kasi25 Wink.
Oprocz tego na naczynka detralex.
Czasami jak serducho nawala to atenolol.
Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewa3
Gość





PostWysłany: Czw Wrz 23, 2004 10:46 am    Temat postu: Leki Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Od 1996 - arechina, methotrexat (mimo braku jednoznacznej diagnozy)
W 2000 Solu Medrol (pulsy postawiły mnie na nogi, wcześniej wszystko mnie bolało, nie mogłam chodzić i oddychać - płyn w opłucnej)
Od 2000 - encorton (w porządku, nawet schudłam) i endoxan (bo uszkodziły mi się nerki) najpierw w lewach dożylnych, później w tabletkach. Kiedy od endoxanu wszysko się rozlegulowało, a hormony szalały, zamieniono go na imuran. Biorę 50 codziennie przez pół miesiąca, potem pół miesiąca przerwy i jestem zadowolona.

Trzymajcie się!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group