Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy motyl z twarzy kiedyś schodzi?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Debi
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 04, 2003 2:29 pm    Temat postu: Czy motyl z twarzy kiedyś schodzi? Odpowiedz z cytatem

Proszę o podpowiedzi, czy znamiona motylowe w końcu ( po jakimś leczeniu) schodzą z twarzy? Czy komus się to zdarzyło, a może to reguła, że w końcu znikają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Debi
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 04, 2003 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja napisałam to pytanie o znikaniu motyla z twarzy i zapomniałam podać swój e-mail. Teraz dodaję: bbubiak@vigo.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AgaL
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2003
Posty: 30
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 04, 2003 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Ja motyla miałam od maja do grudnia przez 7 lat. I potem, nagle, któregoś maja - motyl się nie pokazał.... Wiem , tylko że stało się to w roku, w którym ogólnie zaczęłam czuć się lepiej. Od tego czasu jestem w remisji. Ale i tak na słoneczku dostaję "plam", tyle , że na karku i szyi...

Życzę cierpliwości
_________________
Pozdrawiam
AgaL z Warszawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Czw Gru 04, 2003 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Debi Exclamation
U mnie motyl pojawia sie zawsze wtedy kiedy mam zaostrzenie choroby, najczesciej jest to w okresie letnim. Obecnie moja choroba jest w remisji, wiec motyl znikł,ale nie wiem na jak dlugo. Confused
Kiedys myslalam, ze pojawia sie on w wyniku letniego promieniwania slonecznego, ale w zeszlym roku mialam problemy z nim jesienia i zima, jednak w nieco innej postaci: zamiast typowego motyla mialam plamy na calej twarzy i w okolicach uszu, ktore powodowaly schodzenie skory.
No ale teraz mam ladna skore i przynajmniej z tego powodu sie ciesze. Smile Choc nie wiem na jak dlugo.
Zycze ci cierpliwosci. Zobaczysz motyl zniknie, przynajmniej na jakis czas.

pozdrawiam
Karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
To_ja_narcyzia
Gość





PostWysłany: Pią Gru 05, 2003 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja choruje od 11 lat i nigdy nie rozstaje sie z moim motylkiem:( kidys to jeszce staralm sie go jakos ukrywac pod tona kosmetykow, ale w koncu stwierdzilam ze to nie ma sensu, bo i tak jest czerwoniutki i rzuca sie w oczy....ja nawet jak mam remisje to motylek nie odlatuje
pozdrawiam
kasia
Powrót do góry
bas
Gość





PostWysłany: Pon Gru 08, 2003 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi zawsze mówiono że jestem taka zdrowa bo taka jestem rumiana...
I teraz nawet lubię te swoje rumieńce.
Pozdrawiam.
Bas
Powrót do góry
AgaL
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2003
Posty: 30
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 08, 2003 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha ha
mi tez mowiono, ze tak zdrowo wygladam!!!! Laughing
a teraz czasem slysze, ze wygladam "dobrze", bo jestem taka okraglutka!!!! Wink
_________________
Pozdrawiam
AgaL z Warszawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Maj 14, 2004 12:22 pm    Temat postu: Re: CZY MOTYL Z TWARZY KIEDYŚ SCHODZI? Odpowiedz z cytatem

Debi napisał:
Proszę o podpowiedzi, czy znamiona motylowe w końcu ( po jakimś leczeniu) schodzą z twarzy? Czy komus się to zdarzyło, a może to reguła, że w końcu znikają?


Czesc niemartw sie moze zejdzie motyl. Ja choruje na toczen od 4 lat i motyl na buzi mialam tylko na poczatku choroby teraz juz nie mam. Rolling Eyes
Powrót do góry
Debi
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 18, 2004 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, miła wiadomość. Może i mój kiedyś zginie, może chociaż na jakiś czas. Na razie jest b. mocny i głęboki, od początku choroby.
Debi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goska
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 15
Skąd: Lidzbark Warmiński

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawia się i znika - jak bole, jak nastroje, jak choroba. U mnie jest rzadko, wtedy wiem, że jest już źle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda, ostatnio wrócilam z zajęć w terenie (studiuje biologie), 3 dniowa eskapada w słońcu zaostrzyła motylka, i tak jest zawsze, jak sie pogarsza to i motylek wychodzi:)
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Debi
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 20, 2004 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i mój kiedyś zniknie, ale na razie jest głeboka blizna po pobieraniu wycinka do badania.
Debi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mala
Gość





PostWysłany: Pon Wrz 13, 2004 10:31 am    Temat postu: Czy motylek zniknie z twarzy Odpowiedz z cytatem

Chociaz od pieciu lat choruje na tocznia to nigdy nie mialam typowego motyla na twarzy zawsze kolorek czerwony wystepowal tylko na jednym policzku to tak jak bym miala polowe motyla. Czy ktos z was spotkal sie z czym takim w toczniu. Pozdrawiam Dorota K
Powrót do góry
Joanna Jankowska
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 1

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2004 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JESTEM OD LUTEGO CALA W PLAMACH. NA SZCZESCIE TWARZ MIALAM ZMIENIONA TYLKO JAKIES DWA MIESIACE I ODPUSCILO SAMO LUB POMOGLA MASC ZE STERYDAMI JUZ SAMA NIE WIEM. RESZTA CIALA-WYGLADA JAK FUTRO PANTERY CALE W CETKI CZASEM WYDAJE MI SIE, ZE JUZ ZNIKAJA ALE PO KILKU DNIACH ZNOW ROBIA SIE CZERWONO SINE.
I TAK MAM CO PARE LAT. TYLKO W TYM ROKU COS ZA DLUGO. ALE CHYBA TO STRES I PRZEPRACOWANIE
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Debi
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2004 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje motyle też nie są symetryczne. Zupełnie inne na obu policzkach, a właściwie, to na jednym policzku bliżej ucha, a z drugiej strony koło nosa. Ale to nie najważniejszy problem. Dla mnie ważna jest cała reszta zdrowia i tylko tym się martwię, chociaż póki co nie jest tak źle.
Pozdrawiam wszystkie motylki
Debi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group