Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie! Ani
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani!

Wiesz co, ja też schudłam 7kg, bo przez gorączkę wywołaną toczniem prawie nic nie jadłam Rolling Eyes

Czuj się tu, jak u siebie! Pozdrawiam serdecznie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za tak miłe powitanie Very Happy
A' propo boreliozy, to badań nie robiłam, ale chyba nie mam powodów, by ją podejrzewać. Nigdy w życiu kleszcz mnie nie ugryzł Confused
Tak prawdę powiedziawszy, to ja w ogóle mało czym się przejmuję, a chyba najmniej moim zdrowiem. Rzadko kiedy mam na to czas, praca, 15 godzin treningu tygodniowo...Poza tym nie cierpię się badać i unikam tego, jak mogę...Tylko, że teraz to chyba nie mam wyjścia. Coraz bardziej mi te moje dziwaczne dolegliwości przeszkadzają Crying or Very sad Ale nie ma to jak pozytywne myślenie. POstanowiłam poczekać z resztą badań do Nowego Roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, mam wrażenie, że zdrowie na liście Twoich wartości jest trochę w tyle. Sama wiesz, że zdrowie to dynamiczny dobrostan, a więc w niekorzystnych warunkach łatwo może zostać zaburzona równowaga, do której organizm nieustannie dąży. Dodatkowe forsowanie się, nie licząc się z mową ciała, które woła o zrozumienie i wsparcie, jest w tej sytuacji bardzo ryzykowne. Można nie słuchać własnego organizmu, ale on też może przestać nas słuchać. A wówczas szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz... Napisałam te słowa, ponieważ martwię się, byś dodatkowo z własnej przyczyny nie utraciła tego skarbu. Oczywiście, że praca i trening są ważne, ale jeśli zabraknie zdrowia trzeba będzie zrezygnować i z tych wartości. Wówczas pozostanie z tego wszystkiego tylko czas, którego zawsze nam tak mało.

Gorąco pozdrawiam i trzymaj z delikatnością i jak najdłużej ten skarb w Twoich rękach Very Happy .


Ostatnio zmieniony przez sawona dnia Sro Gru 20, 2006 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sawona napisała" trzymaj z delikatnością i jak najdłużej ten skarb w Twoich rękach" Chodzi oczywiście o zdrowie.Gorąco popieram i to w odniesieniu do wszystkich.Każdemu z nas się zdarza jakieś nadużycie w stosunku do własnego ciała chociaż czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy a czasem jesteśmy głusi na jego cichutkie protesty.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, strasznie się cieszę, że jesteście Exclamation Chyba jednak nie poczekam do Nowego Roku Crying or Very sad łapki mi spuchły, jak baloniki, z trudnością piszę,a jutro muszę do pracy Crying or Very sad no i niestety z kolejnego treningu zrezygnowałam, a forma spada... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, zdrowie jest ważniejsze...sama chyba to wiesz, zrób wyniki, dowiedz się co, Ci dolega, zacznij leczenie (jeśli będzie konieczne), trenigami możesz sobie w tej chwili zaszkodzić
sama widzisz, że gorzej jest..nie zastanawiaj się tylko leć do lekarza i na badania
dużo zdrówka życzę Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, nie trudno mi wyobrazić sobie, co znaczą opuchnięte ręce w Twoim zawodzie. Ja sama to przeszłam, choć obrzęk palców narastał powoli i miałam czas na stopniową adaptację do moich nowych możliwości. Niektórzy się dziwili, że mam takie pulchniutkie palce, a dodatkowo zimne i często w kolorze fiołków, jakbym nonstop brudziła się fioletem gencjany Wink . Noszenie rękawiczek lateksowych przy większości czynności trochę maskuje tę moją oryginalność, a nawet palce wydają się szczuplejsze. Ostatnio ogólny stan moich rąk znacząco poprawił się, tak iż sama czasem ich nie poznaję. Zdarzają się i takie niespodzianki Very Happy .

Natomiast jeśli chodzi o pracę, to czasem (mówię to z własnego doświadczenia) wydaje się nam patrząc na grafik i ilość personelu, że jesteśmy niezastąpieni. A może o co innego jeszcze chodzi np: że nie wypada rozczulać się nad sobą, bo przecież jesteśmy twardą sztuką nie do zdarcia Wink . Tymczasem ciągnąc na siłę, by uniknąć kilkudniowego zwolnienia, narażamy się na późniejszą długotrwałą niezdolność do pracy. Jeśli nie uda Ci się dostać od razu do reumatologa, możesz podejść do lekarza rodzinnego przedstawiając mu całą Twoją sytuację uwzględniając też trudności w pracy.

A propo Twojej formy to trudno się dziwić jej spadkowi przy tak wzmożonej przemianie materii spowodowanej gorączką, a dodatkowo wyczerpującym wysiłkiem fizycznym. Sama wiesz, że w takiej sytuacji organizm, by pokryć zapotrzebowanie energetyczne zużywa własne białko, zawarte m.in. w mięśniach i nie tylko. Myślę, że dobrze byłoby stopniowo, ale systematycznie wyrównać te niedobory wysokobiałową dietą, bogatą także w witaminy i mikroelementy. Niski poziom białka, a szczególnie albuminy dodatkowo może się przyczyniać do obrzęków Twoich rąk. Wspomnę też o tak istotnym dla pracy serca i mięśni potasie, którego poziom dobrze byłoby w Twojej sytuacji skontrolować. Przy jego niedoborze lepiej uzupełnić go jak najszybciej, nie tylko dietą (ale o tym z pewnością wiesz). Choć w sytuacji ewentualnego uszkodzenia komórek (ze względu na możliwość przemieszczenia potasu śródkomórkowego do przestrzeni pozakomórkowej) może być w normie, a nawet podwyższony.

Pozdrawiam Very Happy i życzę Ci wytrwałości, tym razem nie na treningu, ale w jedzeniu i szukaniu dobrego lekarza Wink .

P.S. Ani, rozumię Cię, że jest dla Ciebie wielkim wyrzeczeniem tymczasowa rezygnacja z Twojej pasji Sad . Mam jednak nadzieję, że po uporządkowaniu spraw zdrowotnych nadal będziesz mogła ją kontynuuować. Czy jest tajemnicą, co trenujesz Question .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani! Przyłączam się do słów Sawony. Ani jak szybko znajdziesz 'winnego', który powoduje u Ciebie te dolegliwości to i szybko wdroży się leczenie. I wtedy będą także większe szanse, że wrócisz do Twojego, normalnego trybu życia! Przecież nawet jeśli to toczeń albo inne poważne 'paskudztwo', to to wcale nie przekreśla życia i dalej można snuć swoje plany i działać i po prostu żyć Smile Trzymaj się ciepło Ani.
Agnieszka14
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff, jakoś przeżyłam dzisiejszy dyżur:) Było dużo roboty, więc mało czasu na myślenie.
Sawona, pewnie, że powiem, co trenuję. To żadna tajemnica:) Jeżdżę konno - skoki głównie - no i karate - tylko już nie wyczyn - stawy nie pozwoliły. Z konikami jeszcze startuję w zawodach, ale nie wiem, jak długo...
A'propo potasu - poziom w normie, już sprawdzony, a palce u rąk to miałam rano, jak parówki, jak to określiły koleżanki z pracy. I ciągle coś gubiłam...
A mam pytanko o dietę, ale to już zadam w odpowiednim dziale;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Natka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 304
Skąd: Słupsk/Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Ciebie i ja cieplutko i bardzo serdecznie !
_________________

Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

[ Dr Davis Viscott ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 10:41 pm    Temat postu: Re: Witam serdecznie! Odpowiedz z cytatem

Ani napisał:

Co o tym wszystkim myślicie? Bo ja się już chyba zupełnie pogubiłam Confused


Hey... Smile
moja rada nie poddawać się Wink
pozdro Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jak zawsze z opoznieniem...

witam i ja

nie poddawac sie tam!!!!!!!
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani Smile
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, co u Ciebie słychać, gdzie jesteś Question . Odezwij się, jeśli możesz, bo zaczynam się o Ciebie martwić Confused . Napisz choć jedno słowo.
Gorąco Cię pozdrawiam i czekam na znak od Ciebie.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani witaj...gdy czytalam Twój opis co sie z Tobą dzieje bardzo mi to przypomniało objawy jakie towarzyszyły mi na początku zanim został toczeń zdiagnozowany...wcale nie znaczy że Ty tez masz tocznia ale wiekle objawów się zgoadza jednak konieczna jest specjalistyczna diagnostyka która potwierdzi lub wykluczy lupuska....wazne byś utrzymała kondycje psychiczną bo łatwo wpaść w depresję i sie załamać ..piszę o tym byś wiedziała że zawsze możesz o wszystkim napisać na forum z pewnościa wiele osób sie odezwie i pomoże ..trzymaj się i postaraj dla swojego spokoju doprowadzić diagnozę do końca...powodzenia w Nowym Roku i duzo zdrówka Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group