Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie! Ani
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj ani...no cóz nawet osoby z blikiego otoczenia lekarzy maja problemy z diagnoza- cos o tym wiem..mój mąż jest ratownikiem, jak ty...
wytrwałoci i zacięcia...
witamy i poadrawiamy-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem, jestem Sawona, tylko ostatnio taka jakaś niezbyt chętna do komputera, bo oczy mnie bolą już po kilku minutach Crying or Very sad Ale jak zapodam kropelki, takie niebieskie, to jest nieco lepiej Smile Poza tym wszystko w porządku, dziękuję za pamięć Very Happy Sypiam ostanio za mało i zaraz zasuwam do łóżka, ostatnie nocne dyżury bardzo dały mi w kość, a jutro kolejna świąteczna dniówka Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że jesteś Very Happy . Mnie osobiście komputer też męczy, dlatego powinnam korzystać z niego bardziej rozsądnie Idea . Oprócz zmęczenia i bólu oczu czasem odczuwam też nudności i ból głowy, wówczas muszę wyłączyć komputer i trochę poćwiczyć.

Życzę Ci zasłużonego odpoczynku i spokojnego dyżuru noworocznego. Szczęśliwego Nowego Roku pełnego nadziei, życzliwości, pokoju i dobrego samopoczucia.
Gorąco pozdrawiam Very Happy .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)


Ostatnio zmieniony przez sawona dnia Pon Sty 01, 2007 10:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyżurek całkiem spokojny:) Życzę Tobie Sawona i wszystkim spełnienia tych marzeń, o których bali się pomyśleć, z powodu braku wiary w ich spełnienie...
A ja dzisiaj zaczęłam diagnostykę. Napiszę, jak już czegoś konkretnego się dowiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za piękne życzenia. Very Happy .
Mam nadzieję, że badania nie będą dla Ciebie zbyt uciążliwe, a najważniejsze wyjaśnią przyczynę Twoich dolegliwości i umożliwią skuteczne leczenie.
Kiedyś myślałam o Tobie i zastanawiałam się czy miałaś wykonany posiew z krwi. Właściwie przy nawracającej wysokiej gorączce o nieznanym pochodzeniu jest to podstawowe badanie. Wiarygodność tego badania wymaga jednak kilkukrotnego pobrania krwi w odstępach czasowych i z różnych miejsc wkłucia (dokładne zasady ustala laboratorium mikrobiologiczne). Twoje objawy oraz Twój styl życia (częsty i bliski kontakt z koniami) w pierwszej kolejności nasuwają mi na myśl choroby infekcyjne (raczej bakteryjne) być może odzwierzęce. Szczerze mówiąc bez wykonania badań nie można wykluczyć ani Boreliozy (zwierzęta przenoszą często na skórze kleszcze wielkości główki szpilki, a ich ugryzienie jest niebolesne), ani Brucelozy (rezerwuarem zarazka są zwierzęta domowe). Obie te choroby m.in. dają dolegliwości stawowe, a leczy się je skutecznie antybiotykami. Oczywiście przyczyna może być jeszcze zupełnie inna, ale warto poinformować lekarza nie tylko o Twoich objawach, ale też o większym narażeniu na choroby odzwierzęce oraz o chararakterze Twojej pracy. Dokładny wywiad uwzgledniający wiele elementów, też schorzenia członków Twojej rodziny pozwoli lekarzowi dobrać najbardziej odpowiednią diagnostykę.

Życzę Ci dobrego lekarza, by udało mu się jak najtrafniej ustalić diagnozę i pomóc Ci w powrocie do pełnego zdrowia. A Tobie Ani życzę wytrwałości i cierpliwości, mając pewność, że osiągniesz swój cel.
Gorąco pozdrawiam Very Happy i czekam na wiadomości od Ciebie.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz, że lekarz, który mnie prowadzi też powiedział, że to może być choroba odzwirzęca. Ale na razie zrobiłam zgodnie z zaleceniami USG brzucha (brzuch zdrowy, jak u poborowego), ponowne badania krwi, które tym razem wyszły bez żadnych odchyleń (tez jak u poborowego do komandosów Laughing ), załatwiam jeszcze ginekologa, a potem zabieram się za badania krwi na przeciwciała. Jeśli i te wyjdą ok, no to wtedy będę się martwić. A na razie, oprócz stanów podgorączkowych wszystko jest ok, trenuję, biegam, pracuję i tylko rano rozprostowuję zardzewiałeWink stawy:)
A mam pytanko? Czy przy chorobach typu toczeń lub ch. Stilla można pić alkohol? Bo po ostaniej imprezie dostałam takiej trzęsawki, ręce mi się trzęsły, jakiś niepokój ruchowy mnie ogarnął, kurczę nie wiedziałam, co z sobą zrobić. NIgdy wcześniej nic takiego się nie zdarzyło, tym bardziej, że wypiłam bardzo mało - trzy lampki szampana i trochę wina grzanego.
Sawona, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa, to tak jakoś na duchu podtrzymuje, jeszcze raz dzięki. Zdrowionka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani napisał:
A mam pytanko? Czy przy chorobach typu toczeń lub ch. Stilla można pić alkohol? Bo po ostaniej imprezie dostałam takiej trzęsawki, ręce mi się trzęsły, jakiś niepokój ruchowy mnie ogarnął, kurczę nie wiedziałam, co z sobą zrobić. NIgdy wcześniej nic takiego się nie zdarzyło, tym bardziej, że wypiłam bardzo mało - trzy lampki szampana i trochę wina grzanego.
hmm ja coprawda jestem mieszancem i na lekach... czasem wypije jakies pifffko czy drinka ..bądx winko ale nigdy niemiałam takich problemów więc trudno mi cos mówic na ten temat ...szybko wzrosło ci tentno po alkoholu i stad te objawy ...moze jeszcze jakas kawa...a z tego co wiem grzane winko szybko przyspiesza puls...bynajmniej u mnie.... duzo zdrówka ..zycze...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się Ani, że znalazłaś lekarza, który pokieruje Twoją diagnostyką i mam nadzieję, że szybko będzie mógł zastosować odpowiednie dla Ciebie leczenie Very Happy .
Szczerze mówiąc a propo picia alkoholu przy toczniu i chorobie Stilla, niewiele mogę Ci powiedzieć. Nie mam osobistego doświadczenia. Jedno jest pewne, że przy zażywaniu większości leków nie tylko stosowanych w tych chorobach, nie powinno się pić alkoholu. Poza tym, jeśli u Ciebie wystąpiły takie niepokojące objawy, to niezależnie od rodzaju diagnozy wskazane byłoby unikanie lub bardzo ostrożne picie (nie mieszając różnych gatunków, nie podgrzewając Wink oraz w małych ilościach). Niemniej jednak dobrze byłoby powiedzieć o tym lekarzowi i zapytać o jego zdanie.
Pozdrowionka Very Happy .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też nigdy nie było takich reakcji po alkoholu, ale myślę podobnie jak Aga, że tętno Ci szybko wzrosło i stąd ta "nadpobudliwość"...ja tak mam często i to bez alkoholu Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, w sumie to całkiem ciekawe...taka reakcja na alkohol pojawiła się u mnie pierwszy raz, w sumie i tak bardzo rzadko piję cokolwiek Laughing być może dlatego...
A to jeszcze jedno pytanko, co do rumienia na twarzy: trening na dworzu bardzo go potęguje, dając niemiłosierne wręcz pieczenie, a czy gorąca kąpiel też ma na to wpływ? Pytam tak z ciekawości, bo po wyczłapaniu spod prysznica moja twarz przybiera dziwny wygląd czerwono-plamisty, ostatnio mój wygląd zszokował domowników Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się wydaje ze tak...ja też kiedys miałam podobną sytuacje...ze 2 razy po goracych kąpielach moja twarz miała dziwne przebarwienia ..całe szczescie po ochłodzeniu ciała znikało.... Very Happy
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Po wyjściu spod prysznica zawsze mam przebarwienia na twarzy o kształcie motyla ale znika wraz z ochłodzeniem ciała.Dolegliwości poalkoholowych nie zaobserwowałam ale tez piję bardzo mało.Czasem lampkę wina do obiadu w niedzielę ,czasem odrobina nalewki przy kawie.
Typowe zaczerwienienie z powodu choroby nie zawsze zajmuje całą twarz ale czasem są to zaczerwieniania i jakby wypryski w okolicy oczu.Nie sprawia to dodatkowych dolegliwości bólowych i raczej nie swędzi uczucie dyskomfortu. Paskudnie wygląda i mam uczucie że czegoś jest tam za dużo lekki opór przy mruganiu.W sumie obecnie to zaczerwienienie przy oczach jest prawie zawsze. Może to związane z wynikami sygnalizującymi zaostrzenie stanu zapalnego.Czasem jestem tym zmęczona.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie nie pije alkoholu ale ostatnio czytałam dosyć fajny artykuł, o sposobach picia alkoholu, , z tego co wyczytałam, nie powinno się łączyc alkoholu z kawą, na imprezie albo decydujesz się na kawę albo na drinka wybór nalezy do ciebie, . można tez ewentualnie wypić kawę a po alkohol siegnąć dopiero około 2 godziny pózniej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest. Nie moge np. pic do kawy wina ,nawet innego alkoholu też, bo niestety, zaraz boli mnie żołądek i mam zawroty głowy, nie mówiąc już o wariujących jelitkach... Crying or Very sad
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz Lidia, że z tym mruganiem, to ja czuję tak samo, jakby ktoś podłożył coś pod dolne powieki.
A'propo picia kawy z alkoholem, nie ma nic lepszego niż kawa po irlandzku, wprost za nią przepadam Razz Dlatego od czasu do czasu zaszalejemy z siostrą i sobie ją zapodamy na jakimś babskim wieczorku filmowym Laughing Przepis podam w kulinariach, bo tam jest chyba odpowiednie ku temu miejsce:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group