Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ślinianki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 1:06 pm    Temat postu: Ślinianki Odpowiedz z cytatem

moze ktoś z Was ma problemy ze sliniankami przyusznymi?????

Ja puchne jakbym chora na świnke byla, a na nia chorowalam jak bylam mala. Taki nagly atak mnie wlasnie zlapal, efekt chomika ja to nazywam, masuje masuje i kicha nic.

Jak bylam u laryngologa to mi przeszlo, bo odblokowaly sie i bylo dobrze, bez lekow. Z reszta jak ide do laryngologa to zawsze juz przechodzi i jjak tlumacze to patrza jak na kretynke.

Pomaga tylko to ze sobie pomasuje pomasuje i odblokowuje sie jakos i slina leci, no ale teraz swieta, a ja znajac zycie takiego ataku dostane przy jedzeniu i to w gosciach.

Mial ktos cos takiego???

pozdrawiam z domu
z Chelma Smile
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne,że TAK ! Przy Sjogrenie to norma...
Wyglada sie,rzeczywiscie,interesująco,hm...chomikowato... Wink
Masaż pomaga,ale nie zawsze,czasami łykam tabletki przeciwbólowe,bo nie moge sie najeść,ani otworzyć normalnie ust...Z reguły po paru dniach mija...Chociaż śliny jak nie bylo,tak nie ma...
Biore paskudę "na przeczekanie" i zawsze wychodzi na moje,bo to ja zwycięzam... Laughing Laughing Laughing
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech a ja sliny mam pod dostatkiem
ale mnie to strasznie wpienia

dzieki za odpowiedz
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Agulka to może być coś, co po prostu bloku okresowo odpływ śliny i ślinianki "puchną" bo nie odpływa ślina. Z tym że wtedy to raczej objawy są niesymetryczne. Zdarza się np. kamica w przewodach wyprowadzających ślinę. Może wpaść znienacka do lekarza, jak akurat masz taki "atak", żeby Ci wreszcie uwierzył albo zrobić sobie zdjęcia i mu pokazać przy okazji wizyty? I może warto też się wybrać do dentysty, może warto by przypatrzył się ujściu ślinianek i w ogóle stanowi jamy ustnej? - w końcu to wszystko łączy się ze sobą. Pozdrawiam cieplutko i oby jak najmniej takich "niespodzianek"!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Agnieszka,
juz sie przyzwyczailam, ze przy kazdej mozliwej okazji wypytuje sie o wszystko co moge, a dentyste wymecze to fakt, takie tez mam plany i zamiary

do tego czasu mam nadzieje ze swieta uplyna spokojnie i bez niespodzianek
dziekuje jeszcze raz

kolorowych snow
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Agulka Very Happy . Co prawda sama nie mam problemu ze śliniankami, ale to zagadnienie nie jest całkiem mi obce. Rozmawiałam dzisiaj z chirurgiem szczękowo-twarzowym na ten temat, by dopytać o pewne szczegóły. Otóż z Twoim problemem najlepiej zgłosić się właśnie do poradni chirurgii szczękowo-twarzowej. Skierowanie do takiej poradni może dać każdy lekarz, nawet prywatny. Nie trzeba czekać na kolejny atak, ponieważ specjalista uzyskując informacje o przebiegu dolegliwości, z pewnością zbada ślinianki i ich ujście oraz skieruje na wykonanie usg ślinianek.

Taki przebieg dolegliwości, jak już pisała Agnieszka, najczęściej związany jest z obecnością kamieni w miąższu lub przewodach wyprowadzających ślinianek. Jednak diagnozę może postawić dopiero doktor po wykonaniu badań. Doraźnie pomagają oprócz masowania o którym pisałaś, również ciepłe okłady, ewentualnie leki rozkurczowe np: No-spa. Stosowanie Pilocarpiny w kroplach jest trochę dyskusyjne, ponieważ zwiększając ilość wydzielanej śliny może ułatwić samoistne usunięcie ewentualnego kamienia, gdy jest nieduży. Natomiast jest także ryzyko, że kamień utknie w pewnym miejscu blokując odpływ śliny. Wówczas nasilenie dolegliwości spotęgowałoby się.

Tak więc o specjalistycznym leczeniu powinien zadecydować lekarz, po wykonaniu usg. W przypadku kamicy ślinianek, gdy leczenie zachowawcze nie daje rezultatów jest też możliwość leczenia chirurgicznego. W razie ataku w czasie Świąt z którym nie mogłabyś sobie sama poradzić, zawsze możesz się udać na SOR tj. Szpitalny Oddział Ratunkowy, najlepiej przy szpitalu, w którym jest oddział chirurgii szczękowo-twarzowej. Takie oddziały istnieją tylko w większych miastach, są to zwykle oddziały kliniczne, które pełnią ostry dyżur nonstop.

Gorąco pozdrawiam i życzę radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt Very Happy .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siniaki... Moja codzienność, ale nigdy nie miałam takich przyusznych. Pierwszy raz o czymś takim słyszę... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Itunia Very Happy . Nieźle się ubawiłam Twoim postem, dzięki za chwile radości Laughing . Wydaje mi się, że Agula pisała o śliniankach, a nie o siniakach Wink , a może ja się mylę Question . Jeśli jednak chodzi o ślinianki, to są to gruczoły wydzielające ślinę. Nazwa też mi się kojarzy ze ślimakami lub śliniakami Laughing . A jeśli nigdy nie miałaś siniaków przyusznych tzn. nigdy nie dostałaś w okolicy uszu Wink . To tylko dobrze o Tobie świadczy Wink .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja jestem ślepa... Wybaczcie Rolling Eyes Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ślinianki mogą pobolewać i jednocześnie nie być powiększone? Ja czuję od pewnego czasu taki ucisk właśnie tam, gdzie są ślinianki przyuszne i bolą mnie, kłują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziulka55
Junior
Junior


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 12:06 pm    Temat postu: DZIWNE OBRZEKI TWARZY Odpowiedz z cytatem

Siemka, rowniez mam nadzieje ze mam problem ze śliniankami;(twarz mi nabrzmiewa i puchnie gdy cos wypije albo zjem.Mam tego dosyc, nieraz "atak" ustaje nieraz sie pogarsza.Na poczatku myslałam ze to cos nie tak z nerkami ze zatrzymuje zbyt duze ilosci wody w organizmie ale to chyba jednak nie to .Odczuwam czesto suchote w ustach, slina jakby mi sie dziwnie lepiła do policzkow, czuje dyskomfort totalny.Byłam u lekarza tzw dał mi tylko skierowanie na badania moczu i krwi, wiec zrobiłam i okazało sie ze wszytko jest w porzadku, nawet hormony sobie zrobiłam tez sa w normie wiec juz sama nie wiem w czym problem.Ja tak dalej naprawde nie moge zyc, jezeli rano wstaje i mam obrzek to nie wychodze z domu, wstydze sie poprostu;(jade z mam do laryngologa, bo lekarz internista od chorob wewnetrznych powiedział ze to prawdopodobnie kamica ślinianek, nie wiem czy nto prawda wiec musze to sprawdzic.Jezli ktos ma jakies specyfiki na te obrzeki to niech da mi znac pliska!!!aha jezeli ktos ma kamice slinianek to podobno sie te kamienie usuwa tzw wycina i wtedy jest wszytsko w porzadku, jesli ktos tez ma podobny do mnie problem niech mi napisze bedzie mi razniej POZDROWIONKA I BUZIACZKI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:32 pm    Temat postu: Slinianki Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się ,że mogą pobolewać także niepowiększone.Mnie głownie boli lewa- wielka ale czasami prawa, która wygląda na niepowiększoną- też dokucza.Stosuję no spe i apo diclo, przynajmniej opuchlizna schodzi troszkę bo z bólami to różnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki za odzew,
staram sie wlasnie o wizyte u Pani laryngolog w Warszawie, co ma mnie tez na usg wyslac wiec czekam tylko az sie potwierdzi ze mam wizyte

teraz jak spuchlam to ech nie schodzi od kilku dni. no ale oby do badania wytrzymac

pozdrawiam i dziekuje
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zanim dotrzesz do tego laryngologa spróbujesz coś rozkurczowego i przeciwzapalnego?(w moim wypadku pomaga nospa i apo-diklo)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie rozkurczowe nie dzialaja, wyprobowalam,
laryngolog poslala mnie do foniatry, foniatra na badania ale je mam na razie w srode nastepna na Banacha, wiec znowu jade do Wawy.

Poza tym , ma mi wejsc w nayk masowanie moich slinianek, do zageszczonej sliny musze sie przyzwyczaic, robic inhalacje na gardziolko i uwazac by nie dopuscic do zapalenia tych slinianek.

Do tego mam oczywiscie zrobic usg slinianek i zatok, co by zobaczyc jak tam to wszystko wyglada.

Ogolnie-ten typ tak ma,
na bole albo moje przeciwzapalne brac, oklady z altacetu albo masci rozgrzewajace, zobaczymy co wyjdzie po badaniach tych u fionatry.

czasem mam wrazenie ze to moje MCTD dziala jak przepustka do lekarzy, bo pani laryngolog napisala mi skierowanie do foniatry na cito, a Pani foniatra powiedziala ze trzeba zrobic komplecik badan u nich... zobaczymy

najlepsze pytanko bylo nastepujace:
prosze Pani od kiedy ma Pani chrypke?
a ja na to hmmmmmmm od zawsze.....

pozdrawiam
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group