Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ból stawów a dobre wyniki badań
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 12:01 pm    Temat postu: Ból stawów a dobre wyniki badań Odpowiedz z cytatem

Czy przy toczniu , ewentualnie przy chorobach reumatycznych tudzież innych kolagenozach mozliwe jest zeby wszystkie badania były w normie ??
Nawet OB i aso OB -4 , a ASO-164
Stawy mnie bola nieziemsko , nie wiem co sie dzieje.
Odpiszcie proszę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie krótko: najwyraźniej jest możliwe. Ja mam w zasadzie wszystko czyste i tak samo było na początku diagnostyki. OB niezmiennie w granicach 1-2, reszta się waha, najbardziej leukocyty i limfocyty, które przekraczają niekiedy normy. Nie mam wprawdzie tocznia, ale - podobnie jak Ty - też widzę, że coś się dzieje. Już nie jeśli chodzi o chorobę auto- ale o inne przypadłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej robert a moze masz jakąś koncepcje czego w tej sytuacji szukac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze, nie mam pojęcia Confused Mnie zaaplikowali jakby "na czuja" penicylinę, bo jest jednym z leków, które wykazują skuteczne działanie przy np. twardzinie ograniczonej. Udało się i całe szczęście obyło się bez sterydów. Gdybym trafił pod opiekę lekarzy w innym miejscu, pewnie terapia również byłaby inna. Rolling Eyes Te choroby to istne zagadki. Jeśli jesteś pod opieką lekarza to mów mu wszystko o dolegliwościach. Skoro źle się czujesz, to COŚ się jednak dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czego szukać ? zrobic w takim przypadku wszytkie badania w stronę chorób autoimmunologicznych, czyli po kolei , znajdziesz je w watku kryteria tocznia, , moze tutaj uda się cos stwierdzić, ja na początku miałam wszytko ok, druga ewentualnośc odczekać , po prostu poczekac, wiem, jak to jest , bo piersze objawy miałam w 90 roku a diagnozę postawiono w 96 , wszystkie wynki były ok, a gorączka do 40 stopni, jak troche się uspokoiło zampomniałam do czasu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelina, seronegatywne przypadki tocznia są możliwe, wyniki badań immunologicznych wychodzą negatywne, brak przeciwciał a choroba hula. Tak właśnie dziś przeczytałam o jednym przypadku TUTAJ, pierwszą manifestacją tocznia była zaawansowana nefropatia toczniowa, a badania laboratoryjne nie potwierdzały (i ciągle nie potwierdzają) że to toczeń!
nie wiem jak jest z innymi badaniami, czy OB i ASO mogą nie wskazywac na stany zapalne, a mimo to Coś się dzieje...
pewnie tak być może, ale to nie znaczy że masz tocznia, to nie musi być nic z naszej "bajki".
trzeba przycisnąć lekarza niech pogłówkuje, czy to nie tarczyca, nie borelioza, fibromialgia, itd. przyczyn może być od groma...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert , jestem uczulona na penicylinę, Sad jakie były Twoje objawy??
Nenya??
co to jest nefropatia toczniowa??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co prawda nie Robert ale ja tez jestem uczulona na penicylinę , tez miałam idalne wynki, a nefopatia toczniowaa to choroba nerek , przybiera rózna postać, naczęsciej uszkadza miąż nerek prowadząc do niewydolności, jesli nie masz białka w moczu, oraz niczego niepokojącego to raczej nie masz nefropatii , ani innej choroby nerek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz Robert Smile

O początkowych objawach już pisałem, a wyglądało to mniej więcej tak:
Cytat:
Moja odmiana twardziny to MORPHEA (+ linijna). Zlokalizowana na prawej ręce (co dodatkowo mobilizuje do walki z chorobą oczywiście). Zanim dowiedziałem się o tej chorobie, nie wiedziałem kompletnie nic na ten temat. Pamiętam, że początki nastąpiły zimą, a zatem w miesiącach ponurych, ciemnych i zimnych, kiedy człowiek chodzi ubrany, a przy sztucznym oświetleniu niewiele można zobaczyć. Wtedy to poczułem jakieś "swędzenie" na przedramieniu i czerwoną plamę. (...) Następnego dnia sprawa się uspokoiła i więcej jakoś nie zwracałem uwagi. Z czasem, a postępowało to szybko, miały miejsce przebarwienia. Człowiek z natury jest dziwną istotą i myślałem, że to brudne. Jednak po kilku-kilkunastu dniach zacząłem odczuwać dyskomfort (np. w porannym przeciąganiu się Smile ) i twardszą skórę. Wszystko to w przeciągu powiedzmy miesiąca (z kawałkiem).


Dopiero później skierowanie do szpitala i na badania. W sumie klasyk, ale wyniki dobre. Penicylinę zniosłem dobrze z jednym małym incydentem. Nie wpłynęło to jednak na skuteczność leczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelina, nefropatia to był tylko przykład, jak te choroby bywają zróźnicowane i podstępne, tym chyba nie musisz się martwić, jeśli w moczu wszystko ok.
czasami trudno dostrzeć nieprawidłowoaści w wynikach badań, a dolegliwości są wyraźne, teraz tylko zostaje przekonanie lakarza że to nie hipochondria i histeria, tylko żetelnie trzeba szukac przyczyny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszcie piszcie lubie Was i z wami rozmawiać, lepiej mi wiedząc ze nie jestem sama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestes sam zobacz ilu nas jest, każdy ma dobre słowo i o ile to możliwe chęc niesienia pomocy,
moze masz coś ze strony ukadu nerwowego u mnie tak sie zaczął toczeń, i długo nie było nic innego, , może być wiele, wiele innych nie typowych objawów, i to jest własnie problem połączyć to w całość
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya , myslisz ze łatwo przekonaclekarza ze to nie histeria??
eeh nasza słuzba zdrowia to jedno wielkie dno, w poniedziałek mam wizytę u reumatologa w lodzi,zobaczymy. ale muszę wam powiedzieć że własnie mam na kolanach mojego 7 miesięcznego syna Smile chcialabym zeby ktos to zdiagnozował i zaczął leczyć, wlasnie dla niego :)jest przefajny wlasnie próbuje zjeśc kabel od kompa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nenya , myslisz ze łatwo przekonaclekarza ze to nie histeria??

no paru osobom z naszego grona w końcu się udało Wink
więc łatwo nie dawaj za wygraną, czujesz się źle, masz konkretne dolegliwości, potrzebujesz pomocy i tyle. trzeba drążyć do skutku!
co innego pozostaje...
wytrwałości i "ludzkiego" reumatologa ci życzę.

PS. pogłaszcz małego po główce pod nas Laughing zęby już ma? jak się nagle przestaniesz odzywać to przyjmiemy że synuś jednak przegryzł kabelek na dobre Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinaG
Junior
Junior


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya.. haha ,ma dwa zębiska na dole Smile i własnie 2 dni temu nauczył sie czołgac bo jeszcze nie calkiem raczkuje i cos dziwnie go ciagnie zawsze do kabli od lampu nocnej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group