Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co mi jest?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DANULA
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:14 pm    Temat postu: Co mi jest? Odpowiedz z cytatem

Witam jestem tu po raz pierwszy i chciałabym poradzic się w sprawie moich dolegliwości.Od lipca mam podwyższoną temperaturę do37,5,bóle stawów i mieśni rąk i nóg.Badanie na przeciwciała przeciwjądrowe ANA
1:1000 o typie homogennym,OB 4,CRP 0,1,.czynnik reumatoidalny R 9,9. Elektroforeza: albuminy-72,5%,globuliny alfa1-208%,alfa2-6,09%,beta-10,26%,gamma-8,35%.Najbardziej dziwi mnie taki wynik:rozmaz:SCR-33,1%,MCR-1,8%,LCR-65,1%-nie wiem co oznaczają te symbole. Za tydzeń dopiero będę w szpitalu na dalszych badaniach, a to mi nie daje spokoju.Pozdrawiam i prosze o radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danula, chyba nie powiemy ci więcej niż agali na MediWebie Wink
pewne nieprawidłowości w rozmazie krwi i proteinogramie moga mieć tysiąc-dwieście róznych przyczyn, nie musi mieć to zwązku z chorobą tkanki łacznej, ale pozytywne ANA to już jakaś wskazówka, coś się dzieje, ale to zdecydowanie za mało informacji żeby mówić o jakiejś konktretnej jednostce chorobowej.
w naszym Przewodniku znajdziesz opis podstawowych chorób tej grupy i szereg badań, kótre są niezbędne do przeprowadzenia diagnostyki różnicowej, przede wszystkim musisz mieć zrobiony cały panel przeciwciał żeby wykazac czy i jakie masz inne specyficzne przeciwciała...
tak więc, niestety my ci diagnozy nie postawimy, musisz uzbroić sie w cierpliwość i cisnąc lekarza o kolejne badania, bo masz ich przed sobą jeszcze sporo.
trzymaj się dobrego reumatologa to wszystko pójdzie sprawnie i wszystko sie wyjaśni.

nie napisałaś w ogóle co ci dolega, dlaczego podejrzewa się u ciebie chorobę tkanki łacznej, jakie masz objawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Objawy są b. powszechne - podwyższona temperatura, bóle stawów, mięśni. Smile Ale czy coś jeszcze?
Dziwnym trafem też trafiłem na MediWeb.pl
Skoro zapraszają do szpitala, to korzystaj! Tam będą najlepsze warunki do wykonania wszystkich badań. Zgadywać raczej nie będziemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, to są tak zmyłkowe objawy, na takim poziomie ogólności, że bez szczegółowych badań to wróżenie z fusów. niestety z nami tak juz jest Laughing
to może być niemal wszystko od chorób wirusowych (HCV) przez pasożytnicze (borelioza) po narządowe (tarczyca) i te "nasze" oraz szereg innych o kótrych nawet pewnie nie słyszłam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert ma racje idź do szpitala bo tam można spokojnie zdiagnozować co Ci dolega i zastosowac odpowiednie leczenie..lepiej sie upewnić niz zaniedbać powodzenia Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodatnie ANA to nie jest tez akurat najwazniejsza wskazówka , a pozostałe wyniki ? coz to juz zinterpretuje lekarz , my raczej nie, patrząc na OB i CRP sa bardzo dobre , wrecz rewelacyjne, a tutaj potrzeba sporo dodatakowych badań aby stwierdzic co to jest ? coż to juz załatwi szpital ja szczerze mówiąc nie znam sie na tym a nawet gdyby, to w zyciu nie postawię diagnozy , nie jestem lekarzem, coz tak jak tutaj napisała Nenya to może nie byc nic, a moze byc tyle róznych rzeczy , że trudno zgadąc, a chyba nie chcesz abysmy zgadywali
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group