Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pozdrawiam - dottek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie zaraz na mysl przyszła Dorota , moja siostra ma tak na imię i czasmi mówiłam na nią dotta , lub właśnie dottek , ale wolałam byc ostrozna Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Dorotę "dottek" to mi raczej nie wskazuje. Nie pasi coś Wink Brakuje czegoś. Może r Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja widze powitanie zamieniło się w rozpoznawanie płci Laughing
Witajcie zatem obie... a mame szybko nauczysz obsługi kompa wiek tu niema nic do rzeczy wiec czas zabrac się za nauke Powodzenia i duzoz drówka zycze Wam!! a w szczególnosci mamie.. Buziak do sklikania..Wink
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam gorąco obie Panie (a może jedną pannę? wszystko przez tego Roberta... Wink ) i pozdrawiam Kicia Laughing Laughing Laughing
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, wszystko przez Roberta, jeszcze ze wskazaniem akurat na tego Wink Jasna sprawa. Laughing Spieszę z wyjaśnieniem (oj chyba nie czytacie uważnie i tylko nabijam sobie licznik Wink ). Teraz już wiadomo, że obie Panie. Tylko kto tak naprawdę w 100% był przekonany co do płci nowej forumowiczki (tej, która pisze), huh? Teraz pewnie każdy(a) powie, że owszem był(a), no nie? Normalka Wink Jeszcze dziwnym zbiegiem okoliczności niektórym kojarzy się z nickiem pewne imię (powiedzcie wprost, po co te podchody - Netykieta pkt. 8 - ciekawe, czy wszyscy znają bez zaglądania Wink Laughing ). Szczerze powiedziawszy - pierwsze słyszę, żeby dottek (z całym należnym szacunkiem oczywiście) było zdrobnieniem od Doroty Surprised "Dorotka, Dosia, Dosieńka, Docia, Doda" - owszem, przyjęte standardy językowe. Fakt musu nie ma, każdy zdrabnia jak chce, ale tego akurat nie słyszałem. Bo i nie znam też żadnej Doroty Wink
Ja tylko chcę mieć pewność, że zwracam się do osoby (osób), a nie jakiegoś bytu bezosobowego. Forma bezosobowa może stanowić ciekawe i niekiedy podstępne narzędzie w oficjalnych kontaktach dyplomatycznych, ale tutaj? Laughing O imię tarmosić jednak nie będę. Ochrona danych tak czy siak, wiadomo. Prawo do prywatności i anonimowości.

Robert nie jest winien zamieszania, Robert również się nie czepia (przynajmniej tym razem). I pamiętajcie - kto pyta, nie błądzi Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert winny zawsze się tłumaczy Wink Laughing Laughing ...ja doskonale wiem, że chodzi o dwie osóbki płci pięknej (wyobraź sobie, że doczytałam) tylko przez Ciebie zrobiłam się przezorna i ubezpieczam się czy aby jedna z tych pań nie jest jeszcze panienką...czyli nie mężatką jakbyś jeszcze nie skumał Shocked...niemniej ponownie serdecznie pozdrawiam obie panie (nawet jeżeli jedna jest panienką Wink Laughing ) i oczywiście przesympatycznego Roberta... Laughing Laughing Laughing Kicia

ps. mam psiapsiułkę ukochaną o imieniu Madzia, na którą wszyscy b. często mówią Maciek...mało jeszcze wiesz Roberto (ż? czy m?) Wink ...przy okazji pozdrawiam Cię Maćka Wink Laughing
pps. Robert no niby masz świadomość, że to nie miejsce na takie dysputy ale zawsze musisz sajgon zrobić Shocked ...
_________________
De gustibus non est disputandum...


Ostatnio zmieniony przez kicia dnia Czw Lut 01, 2007 8:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pierwszego postu nie da się za Chiny wyciągnąć wniosków określając płeć. Chyba, że między wierszami, tzw. read between the lines Wink albo masz na myśli post wyjaśniający ten problem? I jak najbardziej skumałem Surprised Twe słowa, jednak stan cywilny jest tutaj najmniej istotny. Przynajmniej dla mnie. Więc nie wnikam i nie będę.
Zostaję przy swoim. Wink


PS. Mało wiem na jaki temat? Chyba nie przez to, że nie znam slangu (a i w otoczeniu używa się najpopularniejszych zdrobnień), bo nawet ów (owa) Maciek nie jest przyjętym poprawnym zdrobnieniem od Magdaleny, zatem mam prawo nie wiedzieć. Wink Są: Magda, Magdalenka, Lena, Lenka, Magdunia, Madzia, Madziunia, Madzieńka, Magdeczka, Magdalenka, Magdusia, Magduś, Madziula, Magusia. Very Happy Pozdrawiam również!

PPS. I nie roztrząsajmy już tego. Nie tutaj. Smile
Ale Dorota to na pewno nie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja siostra Dorata włsnie miała wiel nazw Wink a że yla najmlodsza to co chile ktos cos zminial, atk więc miedzy innymi był tez dottek dlaczego , bo przez jakis czas nie chiała nisic sukienek, ani spódniczek wiec zaczelismy mówic na nia własnie dottek a przyczyny nie musi byc wcale czasmi wstarczy epizod w zyciu i juz masz przezwisko a potem tak się przyzwyczajasz ,ze traktujesz je jak imię moja koleżanka Joanna ( teraz zakonnica) do tej pory sie śmieje mówiąc na mnie Mąka a ona była Zwyczajna- proste od Aska - czyli kiełbaska , czyli zwyczajna. tu nie trzeba logiki , , a że nie ma to nic wspólnego z polszczyzną ani z logiką ani z rozumem Wink coz nic nie szkodzi Wink Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to wszystko wiem. Tylko po prostu nie słyszałem tego typu określeń, bo powszechnie używane najwyraźniej nie są (zaprzeczyć się nie da) i w żadnym wypadku nie nasuwają skojarzeń co do imion. Przynajmniej u mnie Smile Nie mówiąc o określeniu płci, bo tu 50/50 szansy. Zgadza się?


Eee, zepsuliście "zabawę". Myślałem, że już Was przeciągnąłem na swoją stronę, a tu klops. Cool Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że już wszystko jasne Wink

Tak, mam na imię Dorota. I jak tu pozostać anonimowym Question Wink
A moja mama to Jola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^heh, i znów nie jestem zaskoczona Wink
Jupi2

Witajcie - Doroto i Jolu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee, ja wysiadam. Razz Wiedziałyście wszystkie wcześniej po prostu. Zazwyczaj zaskoczony nie jest ten, kto już wie. No, przyznać się... Tylko szczerze mówić! Very Happy

Miło poznać kolejne Panie zatem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Dottek-Dorota Córko Joli Laughing
Czuj się jak u siebie w domu i zaglądaj tu jak tylko będziesz miała ochotę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie Witam Obie Panie Very Happy
Doroto, zachęć mamę i wprowadź w tajniki obsługi komputera.
To forum naprawdę wciąga Laughing Wink

pozdrawiam, Przemek

PS: Doroto, ładny avatar, czyżby Twoje zdjęcie ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moją mamą to nie takie proste... już próbowałyśmy kilka razy, i trochę to jeszcze potrwa.

a awatarek awatarkiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group