Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

syndrom sjogrena - Nata
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 8:47 pm    Temat postu: syndrom sjogrena - Nata Odpowiedz z cytatem

nie mam objawów takich jak powinny być...mam uczucie drżenia rąk, wysypke na klatce piersiowej...i mam powiększone ślinianki i węzły chłonne, podwyższone OB. nie mam suchosci w ustach jak to piszą ani w oczach..no i mam również niski poziom leukocytów...czy te objawy, które są typowie dla syndromu sjogrena mogą się u mnie pojawić? moja chorobe wykryto na podstawie badań specjalistycznch w szpitalu...
miałam morfologie, tomografie szyi, USG szyi i jamy brzusznej oraz rendgen klatki piersiowej...
_________________
Natalia Gnojek


Ostatnio zmieniony przez Nata dnia Wto Lut 06, 2007 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Natalia,
na jakiej podstawie wykryto zatem u ciebie Sjogrena, bo rozumiem, że nie masz żadnych objawów, tak?
otóż nasze choroby przebiegają bardzo indywidualnie, mogą przyjmować rózne postacie i mieć rozmaite nasilenie, oczywiście nie musisz mieć wszystkich podręcznikowych objawów. nikt pewnie tak nie ma Wink
najwięcej informacji o tej chorobie znajdziesz tutaj:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=755

ale pamiętaj, że to tylko spis potencjalnych dolegliwości, komplikacji, leczenia, itd.


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Lut 06, 2007 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, witaj!

Już wiemy, że zdiagnozowano Syndrom Sjogrena. Możesz coś więcej napisać, na jakiej podstawie, jakie badania były przeprowadzone?
Szczerze powiem, że to jest już drugie tego typu pytanie od października zeszłego roku. Aneta293 pytała podobnie - możesz poczytać tutaj: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1804

O samym Sjogrenie trochę informacji mamy: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=755

Twoje pytanie jest trudne, bo wszystko na to wskazuje, że chyba charakterystycznych objawów nie ma. Tak? Najczęściej jednak są. Sprecyzuj dokładniej co masz na myśli. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nata, dzięki za uzupełnienie,
ale mimo wszystko, obawiam się że nikt nie jest w stanie udzielić ci konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi...
bo tego się poprostu nie da przewidzieć.
mogą dołączyć nowe objawy, ale wcale nie muszą, najważniejsze jest, że jesteś pod opieką lekarza, będziesz pod stałą kontrolą i jak już wdrożone zostanie leczenie, to łatwiej i lepiej nastawiać się na poprawę i opanowanie choroby!
wszyscy liczymy na remisję i zatrzymanie postępu choroby, czego i tobie zyczę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nocne bóle kręgosłupa to moze byc objaw tej choroby?
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy naszych chorobach w ogóle mogą (ale też nie muszą) występować bóle kostno-stawowe i bóle mięśni. Niekoniecznie akurat ból kręgosłupa musi być wynikiem rozwoju choroby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bole kręgosłupa to choroba cywilizacjyjna, cierpi na nia co druga osoba, tak wiec bole kregosłupa bym sobie odpuścila, chyba ,ze zaczna sie nasila,
byc może masz niewygodne łózko lub zbyt wysoko poduszki to tez moze powodowac ból kręgosłupa.tym bardziej ,ze masz go tylko w nocy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za pomoc Smile
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natko powiem Ci, że mnie również boli kręgosłup po nocy lub w czasie nocy, ale to raczej wina złego łóżka i mam zamiar zmienić bo ile można. Również wyczytałam, że w części lędźwiowej jest 5 kręgów(niektórzy 6) i gdy dochodzi do ich ,,stwardnienia", złego położenia to mamy problemy, które możemy zwalczyć jeżeli wiemy które kręgi za co odpowiadają i oczywiście stosując odpowiedine ćwiczenia, czy to prawda, że nasze bóle kręgowe możemy ,,naprawić" Question
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy kolejną Natalię Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Natalko w klubie.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię Natalka cieplutko i serdecznie w naszej forumowej super rodzince Very Happy Razz Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Natalio Smile
Jestem chora na Syndrom Sjogrena od ponad 5 lat... Przed rozpoznaniem choroby miałam problemy ze śliniankami, węzłami chłonnymi... Wędrowałam od lekarza do lekarza... Myślę, że każdy człowiek reguje w sposób bardzo indywidualny...
Życzę Ci dużo siły.... Paulina
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też tak wędrowałam od lekarza do lekarza..trwało to ponad rok...w styczniu tego roku dopiero wykryto mi ta chorobę...no i mażywam proszki, aby ślinianki, a raczej jedna ślinianka przyuszna się zmiejszyła...
a wracając do bólu w kręgosłupie to myśle, że jednak to nie łóżko jest powodem, bo śpie już na nim dośc długo...Very Happy
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze się troche zuzylo Wink , coz jesli kregosłup boli tylko w nocy, to ja zawsze mysle o tym ,że cos jest nie takpodczas snu czasmi boli mnie jak spię zbyt wysoko, wtedy kręgosłup układa się w dziwnej pozycji, to samo dotyczy zbyt niskiego spania,
najlepiej spytaj lekarza przy okazji byc moze zleci RTG kręgosłupa i wtedy się przekonasz co to jest?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group