Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pragnę powitać wszystkich - tatsu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 1:57 pm    Temat postu: Pragnę powitać wszystkich - tatsu Odpowiedz z cytatem

Witam,

trafiłam tu wiedziona rozpaczliwym poszukiwaniem wiadomości i wsparcia. Psychicznego.
Chciałabym powitać wszystkich, którzy tu są, byli i będą...

Witajcież tedy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Wink

Wiadomości i wsparcia Ci u nas dostatek Exclamation Very Happy Powiedz tylko nieco więcej o sobie. Czyżby kolejny toczeń, a może coś innego? Jak długi staż chorobowy? Ewentualne problemy diagnostyczne? Będzie nam łatwiej.
Nie krępuj się.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzieńDobry,
mam nadzieję, że się szybko zadomowisz i znajdziesz to czego ci potrzeba najbardziej Very Happy
masz nad nami przewagę, bo wiesz o nas znacz nie więcej niż my o tobie Wink
podrzuć nam coś, żeby każdy mógł cię jakoś "zaszufladkować" już na starcie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż... ciężko pisać coś więcej, bo... nic jeszcze nie wiem Sad
Od września nie mogę przejść paru kroków bez bólu. Bolą kolana, zaczynają powoli odzywać się biodra, plecy, ramiona, czyli wszsytko to, co przejmuje na siebie ciężar chodzenia.
Początkowo wyrokowali zwyrodnienie stawów, przerost chrząstki, wysłali do sanatorium. Nie przyniosło to żadnych pozytywnych skutków. Wręcz przeciwnie.
Wydałam pieniądze, pojechałamdo specjalisty z Poznania, by stwierdził, czy to na pewno zwyrodnienie. On mnie odesłał do reumatologa.
Wydałam kolejną porcę skromnej pensji, żeby dostać się jak najszybciej do lekarza, a nie czekać w kolejce do kwietnia. Reumatolog rozpoznała u mnie Syndrom, czy Zespół Reynauda i coś wpominała o kolagenozie. Ból stawów najprawdopodobniej wywołują jakieś bakterie. Czy na pewno i jakie, muszą wykazać badania. Żeby mieć te badania (dziś sie dowiedziałam) muszę czekać co najmniej trzy miesiące na wolne łóżko w szpitalu... chyba zn ów będę musiała zrezygnować z niektórych rzeczy i wydać na badania prywatnie...
Dodatkowo "wisi" nade mną artroskopia. Ortopedzi się uparli...

To chyba tyle w skrócie...
Przez to wszystko (terminy i brak ruchu) mam potwornego doła... Przepraszam z góry, jak będę opryskliwa lub moja wypowiedź wyda sie komuś niegrzeczna. Choroba i usadzenie w miejscu mnie dobija... a jeszcze mówią, że nie będę mogła wrócić do dawnych zajęć, sportu... ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, dzieki za info Very Happy
więc jesteś na etapie diagnozy, czyli na najgorszym z możliwych, potem będzie już znacznie prościej, wierz mi.
przede wszystkim odpadnie niepewności i tułaczka po lekarzach a dojdzie leczenie, terapia choć ciągle nie taka o jakiej marzymy, to jednak zawsze Coś - ulga i poprawa samopoczucia (także psychicznego) prawie zawsze w końcu przychodzą, trzymaj się zatem bo przed tobą jeszcze sporo nerwów i oczekiwania na rezultaty badań...
masz prawo do dołów, tak jak każdy z nas, nie musisz więc przepraszać Laughing
daj znać jeśli masz problemy ze znalezieniem info o Raynaudzie, czy innych problemach zdrowotnych, nad psyche pracujemy codziennie w naszej Kawiarence, odstresowując się przy plotkach i gadaniu o wszystkim/niczym Wink - jak masz ochotę to zapraszam:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2042
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cie serdecznie
Życzę szybkiej i trafnej diagnozy i duużo uśmiechu- to pomaga
Very Happy
Pozdrawiam, Kasia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka Ol
Junior
Junior


Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: Stargard Szczecinski/obecnie holandia

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Życzę szybkich rezultatów w leczeniu. A lekarze nie zawsze wiedzą do końca jak dobrze może być, moje dziecko jest doskonałym przykładem. Jeszcze sobie pobiegasz i poćwiczysz. Nie poddawaj się a będzie dobrze. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo serdecznie i cieplutko Exclamation Buziak
każdy z nas ma jakieś doły, smutki i ma dość wszystkiego - tak to bywa
ale trzeba mieć nadzieję i cierpliwość, że będzie lepiej w końcu Razz

życzę szybkiej i trafnej diagnozy, jak najmniej bólu i jak najwięcej zdrówka, radości, uśmiechu i sił do walki z przeciwnościami Love
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staram się uśmiechać co dzień, bo nie umiem się nie śmiać... nawet przez łzy. A ciągły ból, którego nic nie jest w stanie uśmierzyć (leki p.bólowe na mnie nie działają lub działają na odwrót), potrafi rozdrażnić nawet leniwca, a co dopiero smoka Wink (z chińskiego kalendarza jestem z roku smoczego).
Przeszukiwałam net pod kątem właśnie informacji nt. tego, co wstępnie zdiagnozowano. Cóż, muszę przyznać, że nie znalazałam za wiele... zaczynam przeglądać Wasze forum i... coraz bardziej się podłamuję...
Ale to tak zwykle mam z początku. Potem mam coraz więcej uśmiechu.
Jestem też trochę zmęczona chorowaniem, bo tak ostatnio zaczęło sie we mnie wszystko sypać: nerki, jajniki, oczy, jeszcze palca u prawej ręki sobie złamałam, więc wszystko cudnie się poskładało tak, że przez 4 miesiące tylko oddziały znieniałam w szpitalu.
W pracy już na mnie psy wieszają... pewnie pójdę na bruk... jakoś mnie to jednak nie przeraża, a nawet jakby... hmmm... uszczęśliwia Wink

Matko... wybaczcie... chyba musiałam z siebie to wyrzucić... Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyrzucaj z siebie ile wlezie - będzie Ci troszkę lżej Razz
jak to zwykle bywa sypie się wszystko za jednym razem i człowieka dobija Confused ale mimo to trzeba jakoś żyć

wiem coś o przewlekłym bólu - jaki może być drażniący i wkurzający - hahaha - biedny kto znajdzie obok, gdy bardzo boli Twisted Evil Laughing
jakie środki przeciwbólowe bierzesz, że są nie skuteczne? może trzeba je zmienić?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Środki te bez recepty, reklamowane w TV właśnie działają na odwrót: potęgują ból, zamiast go zmniejszać.
Tramal, Ketonal działa najdalej 5 minut, 15 przy "dobrych wiatrach".
Ostatnio dostałam Nimesil... przestały mocno boleć nogi, zaczął żołądek... :/ chyba że to tak działa, jak starożytna recepta na bolący ząb. Trzeba się mocno uderzyć w palec u stopy, ząb natychmiast przestanie boleć Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, nie załamuj się tym co czytasz w necie! Surprised to przecież tylko teoria Wink skup się na dowodach rzeczowych w postaci żywej i żwawej gromady ludzi, którzy radzą sobie z chorobą i funkcjonują mimo dramatycznie brzmiących diagnoz Wink
wszystkie te sjogreny, raynaudy, hashimoty i inne lupusy mogą napędzić stracha, ale zazwyczaj gorzej to wygląda w rozprawach naukowych niż w rzeczywistości, to wszystko są choroby do opanowania i konrolowania Laughing
nie zamartwiaj się na zapas, teraz skup sie na diagnostyce, potem będzie już z górki! krok po kroku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staram się właśnie jakoś trzymać... tylko po prostu załamują mnie te terminy... trzy miesiące, żeby zrobić badania! Po prostu paranoja.
Owszem pamiętam, jak się stało w kolejkach w sklepach za wszystkim prawie, ale do lekarza to przyjmowano mnie bez problemów niemal od razu. Nigdy nie musiałam czekać trzech miesięcy! Najdalej trzy dni. Jak lekarz miał urlop. I nie wierzę, że teraz jest więcej chorych niż wtedy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, teraz jest tylko większy burdel niż kiedykolwiek, w lutym wywieszają infrmację że w kwietniu będą zapisy na wizyty grudniowe Razz to nasz dzień powszedni Rolling Eyes
ludzie zdrowi zderzają się boleśnie z systemem dopiero jak jest coś nie tak, wcześniej żyją w błogiej nieswiadomości Wink
dlatego cholernie wazne jest wychodzenie sobie dobrego lekarza prowadzącego, który wszystko skoordynuje i na którego można liczyć, czasami tylko po dorażną radę telefoniczną - to daje komfort psychiczny, trzymam kciuki za znalezienie właściwego specjalisty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mnie też Tramal nie działa..najlepiej jakby Ci lekarz coś dobrał odpowiedniego
a ..jak możesz to skrobnij cosik wiecej o sobie: jak masz na imię, ile masz latek, co porabiasz na co dzień i w wolnych chwilach Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group