Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze leki i ich dawki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aria poderzewam ze w Angli też jest sporo firm produkujących dany lek ale tam nikt pacjenta nie informuje że za każdym razem dostaje inna firmę a u nas jet taki "handel" że lekarz potrafi nawrzeszczeć na pacjenta bo wziął innego producenta niż on zapisał. Chociaż czasami warto się trzymać jednej firmy.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno jest wiele takich firm, bo w końcu ktoś to musi produkować Smile. Plus taki, że dany producent nie ma takiego wpływu na lekarzy jak w Polsce. A co za tym idzie na sposób leczenia. Lekarz może się skupić na chorobie a nie na jak największej ilości przepisanych leków aby jak najwięcej zarobić. Przepisuje dany lek zgodny z chorobą i nie ma wpływu na to jaki lek sie dostanie w jakiej aptece. Myślę, że to jest lepsze dla pacjenta. Jak jest z aptekami to nie wiem. Bo zdaża mi się dostać te same leki w różnych opakowaniach czasem z jednej apteki. Inna sprawa, że apteki zazwyczaj zamawiają specjalnie dla mnie i pewnie mają jakichś swoich dostawców. Nie wiem jak to działa dokładnie.
Inna sperawa, ze tu w ogole mało leków przepisują. Trzzreba miec naprawdę duży problem, żeby dostać jakieś silniejsze leki. Raczej panuje zasada aby zwalczać choproby nauralnymi sposobami a jak się nie da to wtedy farmakologicznie. Chyba się uważa, że leki to jednak chemia i jedno leczą a drugie kaleczą. Pewnie coś w tym jest. Nie wiem jednak co jest lepsze. Pewnie zalezy od danej sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami jest się posiadaczem wielu chorób wzglednie różnych i niestety by żyć trzeba brać mnóstwo leków niestety i nie jest to wpływ firm na lekarza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh, mówiłam, że kiedy problem jest powazny leki są przepisywane normlanie. Ale osoby z Polski, które nie są przewlekle chore czesto narzekają tutaj, że nie dostają antybiotyków za każdym byle przeziębieniem. Niestety jak zawsze kij ma dwa końce i bez leków czasem się nie da.
W Polsce niestety moda na antybiotyki wciąż trwa. Często leki nie są potrzebne przy niektórych dość małych dolegliwościach, które ławo można zwalczyć prostymi sposobami bez użycia chemi. U mnie tak się zaczęła choroba. Dostałam 3 antybiotyki jeden po drugim i jeden po drugim coraz bardziej osłabiał mój organizm. A wystarczyłaby może aspiryna i rosołek w łóźku. Po 2 tygodniach miałam tak wyjałowiony organizm, że prawie zeszłam. Chodzi o to aby wszytskiego używać z umiarem do lekarza powinno należeć mądra diagnioza i zastosowanie odpowiedniego leku. Niestety nie u wszytskich tak to wygląda. Sama to widziałam kiedy 3 moich znajomych poszła do tego samego lekarza w ciągu około 3 tygodni z różnymi problemami zdrowotnymi i wszyscy dostali dokładnie ten sam lek. Coś tu chyba nie gra. Nie chce też generalizować, bo wiem, że rózni są lekarze i różn ludzie. I tak samo w Polsce czy gdziekowliek na świecie są lekarze i konowały niestety. Jednak sprawa sprzedaży leków lekarzom jest niepokojąca. Przynajmniej dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny - proponuję rozmowę na temat różnic przenieść tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1625

Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę moderatora o przeniesienie postów.
To, tak samo się rozwinęło Smile. Dziekuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moderatorzy aż takiej władzy tu nie mają Smile
trzeba skopiować i dać do drugiego tematu Smile
a temat ciekawy i można porozmawiać Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, zrobione Smile, mam nadzieję, że w miarę przejżyście. Może ktoś ma ochotę się podzielić swoimi doświadczeniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja reumatolog postanowiła, że od poniedziałku robimy przerwę od Arechiny - miesięczna próba, a potem się zobaczy Smile Metypredu nie biorę już od 10 miesięcy.
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin K
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 102
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, odgrzebuje troszke stary temat, ale nie chce zakładac nowego, mam nadzieje, że udało mi sie wstrzelić z moim pytaniem w opowiedni temat Wink
Motylki, pytanie mam takie - czy to normalne, że Martynie odstawili IPP? Wcześniej brała IPP 20 i wydawało mi się to całkowicie normalne bo przecież przy tych wszystkich lekach jakie bierze (16 Metypred, Warfaryna, Arechina 2x500, Levetracetam, CellCept 1000 mg i inne), a jednak już drugi pobyt nie ma przypisywanego tej osłony...nie wiem czy to przez przypadek pominęli czy to celowy zabieg.
Wypisy zawsze są tworzone na podstawie poprzedniej karty wypisowej - wtedy nie przypisali IPP, mam nadzieje, że teraz odruchowo przepiali nie zwracając uwagi na to, że nie ma IPP.
_________________

www.tynaTRU.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martyna powinna mieć lek osłonowy .
Możesz podejśc do lekarza rodzinnego , powinien bez problemu coś przepisać .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin K
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 102
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dostepnością nie ma problemu bo mamy IPP jeszcze zapas, ale troszke nie rozumiem dlaczego juz drugi pobyt na klinice nie ma przypisywany...
_________________

www.tynaTRU.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopytaj kolejnym razem dlaczego nie ma przepisanego leku osłonowego na żołądek. Mogło być tak jak myślisz. Ktoś zapomniał o tym wczesniej. Teraz po prostu spisano zalecenia z poprzedniego wypisu.
To się zdarza czasem . Jak ktoś robi x wypisów w ciągu dnia może po prostu się pomylić .
Ważne że Ty myslisz i to się ceni .
Od początku było to IPP? może warto zmienić na coś innego - polecam Controloc.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat mnie IPP bardzo słuzyło, wcześniej brałam polprazol, bioprazol. A potem przerwałam i kiedyś przy problemach z żołądkiem pani w aptece wydała mi IPP. Aktualnie nie biorę nic osłonowego...może powinnam?
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia a sterydy bierzesz?
Jeśli tak to powinnaś chronić żołądek .
Mnie kiedyś mówiono żeby co jakiś czas zmieniać lek osłonowy. Nie wiem czy to było słuszne czy nie ? To było wielki temu .
Brałam już chyba wszystko , no ale mam niezły zestaw leków a leczenie - za niedługo będzie jubileusz - 25 lat. Szmat czasu , więc miałam kiedy zapoznać się z tymi lekami Cool
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group