Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

leki a samopoczucie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 11:35 am    Temat postu: leki a samopoczucie Odpowiedz z cytatem

dziwne

ostatnio jak sie zdenerwuje, poddenerwuje (jak kto woli), czy na odwrót cieszę to normalnie niedobrze mi sie robi i chce mi sie wymiotowac, dziwne.
Ma ktos cos takiego???

ech

juz widze mine lekarki ktora jak zwykle na moje dolegliwosci wytrzeszcza oczy.

Apropos lekarzy. Musialam w zwiazku z wyjazdem d Niemiec zmienic termin wuzyty u lekarza reumatologa. Na pierwszy wolny termin oczywiscie...9 października, ech zarabiscie,
chyba w koncu zaczne sie leczyc prywatnie, dla świętego spokoju. Tylko jeszcze sie zastanowie gdzie.Ale o lekarzach poczytam soebie w innych postach bo jest ich wiecej.

Dziewczyny jak to z tymi mdłościami u was macie cos takiego.

W ciazy nie jestem na 100%, wiec niech to Wam nie przrechodzi przez głowe


pozdrawiam
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam ostatnio mdłości przed pierwszym Endoxanem (w połowie listopada), ale to było z nerwów - strasznie się bałam. Ogólnie nie mam takich dolegliwości (i się z tego cieszę).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie - przy toczniu mogą wystepowac mdłości,własnie dzisiaj czytałam post o naszych chorobach zamieszczony kiedys przez Nenya. Poczytaj,moze sie uspokoisz.Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie występowały mdłosci przez dłuzszy okres ....potrafiły trzymac prze caly dzien.....dostawałam wtedy jakies krople przeciwwymiotne.pomagały na trochę po chyba 2 miesiącach wszystko wróciło do normy..krople te to FENACTIL na recepte....wystarcza 8 kropli ..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialam mdlosci przy endoksanie w listopadzie ale wtedy za molo pilam i dlatego. dostalam zastrzyk i nakaz picia. ale i tak to juz bylo za pozno.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, pytanie z serii egzystencjalnej, czy po dostawowym podaniu sterydów można dostac gorączki? Fatalnie się czuję, temperatura rośnie, 38,6, może to wynika z tego, że to moje pierwsze w życiu sterydy, i tak organizm reaguje Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ąni nie powinno byc temperatury ale ja sama miałam, to może byc reakcja po lekach , jesli nie minie po dwóch dniach skontaktj się z lekarzem, bo teraz okres grypy , i innych dolegliwości wiec byc moze to także zbieg okoliczności
nałożyło się jedno na drugie, ja sma miałam wysoka tempetarurę przez lata podawania sterydów, tak wiec nie ma reguły
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiek83
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 12:54 pm    Temat postu: podobne objawy Odpowiedz z cytatem

no widzę, że nie jestem sama, u mnie pojawiaja się mdłości, zawroty głowy, ogólnie jest mi niedobrze i słabo, dzieje sie to do południa każdego dnia, az sie zastanawiam, czy nie iść z tym do lekarza. To normalne w toczniu, czy moze coś zaczyna się dziać z moim ukł. nerwowym??? dodam, że jestem w okresie remisji i przyjmuje tylko 8mg metypredu. Jak myslicie, jakie sa przyczyny???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, to może być reakcja na nowy lek... Ja, od kiedy biorę sterydy, ani razu nie miałam gorączki - odpukać! Sterydy przecież działają silnie przeciwzapalnie. Ale każdy pacjent jest inny.

Gosiu, ja bym wybrałam się do lekarza - tak dla świętego spokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TYlko Ituniu tu była ingerencja dostawowa, być może wejście do stawu, związany z tym ból spowodował taką reakcję...Sama nie wiem...W sumie stan podgorączkowy utrzymuje się cały czas, niewielki, 37,2, ale jest, poza tym mam mdłości, brak apetytu, tak jak to było wcześniej przed sterydami i sulfasalazyną Confused A może to reakcja na sulfasalazynę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ani, temperatura po podaniu sterydów dostawowo?-to nie jest zwykła reakcja. Lepiej skontaktuj się z lekarzem.

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sro Wrz 01, 2010 6:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gosiek mdłosci z rana to jest efekt brania porannych leków, odkąd opracowałam własną metode w braniu leków mdłosci pojawiaja sie rzadko, a kiedys byłam nawet na zstrzkach domiesniowo z ich powodu ,
ja robie tak- na czczo lek na zoładek, moze byc pól szklanki siemienia lnianego , potem sniadanie, w połowie sniadania leki, tak aby je dodatkowo zajeśc- reszta sniadania, koniecznie w ten sposób bo inaczej mdłosci wracają , i trzymają do obiadu , tak wiec prostym sposobem pozbyłam się mdłości i nie patrzę na to czy lek ma się brac na czczo, czy nie, na czczo to wymioty murowane wiec albo w trakcie posiłku albo wcale Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiek83
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 6:12 pm    Temat postu: odp do rady Odpowiedz z cytatem

ja właśnie tak biorę te leki, na czczo Hilicid, a w trakcie śniadania sterydy, a i tak po jakimś czasie, ok południa mam mdłości i jest mi słabo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może trzba zmiany leków osołonowych na inne ja po zmianie na Gsec czuje sie lepiej, a wczesniej miałam tez lek z grupy prazoli , najskutecznych przy naszych lekach, brałam cotroloc, i przez dłuzszy czas było dobrze, moze spobuj jeszcze siemie lniane te mielone łatwiejsze do przełkniecia Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Czw Mar 15, 2007 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani Very Happy Moim zdaniem powinnaś powiadomoić swojego lekarza. Powinien wiedzieć jaka była reakcja Twojego organizmu na podanie leku. Lepiej chuchac na zimne Wink
Zycze zdrówka i pozdrawiam

Gosiek83Spróbuj siemienia lnianego jako osłona. Jest teraz taki wybor np. mielony o smaku cytrynowym, czy wisniowym, są ziarenka prażone do chrupania a także cos jak musli -dodajesz do kefiru czy jogurtu. Mozna kupić w sklepie ze zdrową żywnościom.
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group