Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nerwoból w sercu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:44 am    Temat postu: Nerwoból w sercu Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś tygodnia kilka razy dziennie chwyta mnie ostry ból serca. Czuje ukłucie oraz mam wrażenie rozrywania. Jakikolwiek ruch powoduje zwiększenie bólu. Nie wiem czy to po metypredzie (juz mam jeden skutek uboczny po nim-pryszcze na dekoldzie i plecach) czy moze ze stresów. Ostatnio wszystko mi się w życiu wali. Cholera, nie wiem czy mam iść z tym do kardiologa, czy może do internisty po jakieś leki na uspokojnie, już sama nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialam podobnie ale jakis rok temu tylko bez efektu rozrywania... u mnie mialo to podloze psychiczne... bralam leki na uspokojenie i z czasem samo przeszlo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, znam ten ból, około trzech lat temu wyszłam pobiegać, to było dosyć wcześnie rano, wiosną i było bardzo chłodno. Podczas biegu dostałam strasznych bóli właśnie po lewj stronie klatki piersiowej. Ból zmniejszał się, kiedy przybieraam pozycję skuloną, natomiast, kiedy się prostowałam dosłownie mnie rozrywało. Wracałam do domu w pozycji pochylonej, nie mogłam złapać pełnego oddechu, a ludzi nigdzie nie było (godz. 6.15 - poligon Confused ) I tak przesiedziałm cały dzień w fotelu, w pozycji embrionalnej, ale noc przyniosła prawdziwą gehennę...Nie mogłam spać, oddychać i zaczęło robić mi się niedobrze. W pewnym momencie myślałam, że będę dzwonić po pogotowie, bo naprawdę się przestraszyłam i pomyślałam już, że to może jakiś epizod niedokrwienny mi się zdarzył...Nie pomagały żadne środki p/bólowe. Jakoś przetrwałam noc, pocąc się i marznąc na przemian...Potem bolałao mnie jeszcze dwa dni i kiedy już mogłam wyjść z domu, poszłam do lekarza rodzinnego. EKG mi zrobili, wyszło ok, ciśnienie zmierzyli- 100/60 i stwierdzili, że to był nerwoból spowodowany prawdopodobnie gwałtowną zmianą temperatury i wysiłkiem fizycznym na zimnie...Do tej pory nigdy więcej nic takiego mi się nie przydarzyło.
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stresujesz się ? jestes nerwowa ? to najprawdopodobniej jak napisała Dagmara jest powód bolu, mniej stesu i przejdzie,
taki ból zna chyba kazdy nie tylko chory, zdara sie po wysiłku fizycznym oraz własnie z powodu stresu,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowniez czasami miewam takie bole W okolicach serca Jestem rowniez nerwuska bardzo sie wszystkim przejmuje badania serducha wporzadku psychiatra zapisal mi leki na uspokojenie teraz juz od dluzszego czasu mam z tym spokoj ale gdy sie bardziej czyms przejme serduszko daje znak
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika26
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Mircze

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej !! Ja mam troche inne problemy z sercem, a mianowicie mam częstoskurcz nadkomorowy i dokucza mi to już 2 lata Sad . Dopuki nie trafiłam na dobrego kardiologa strasznie się z tym męczyłam. Towarzyszyły temu takie objawy jak: bóle serca (też podczas wysiłku),kołatanie serca, duszności-straszne i co ciekawego okazało się podczas badania, że mam tentno ponad 200 Shocked, no i do tego doszło troche nerwicy. Teraz jest już lepiej bo biorę leki i mam nadzieję, że tak już zostanie. A oprócz tego mam jeszcze RZS Sad .
_________________
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem każdy ból związany z sercem powinien byc wyjaśniony przez specjalistę jednak wiem od kardiolog że wszelakie kłucie i bóle przy ruchu są w naszym przypadku niegroźne ja sie juz do czegoś takiego przyzwyczaiłam a gdy mnie to niepokoi ide sprawdzić do lekarza wystarczy do pierwszego kontaktu by zrobic Ekg a potem ewentualnie kardiolog...przy naszym schorzeniu i leczeniu takie rzeczy sie zdarzają..pozdrawiam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kłucie w sercu , czyli ból krotkotrwały nie tylko w naszym ale w kazdym przypadku jest niegrozny, czegos takiego dswiadczył chyba kazdy, jednak gdy bol sie powtarza, lub trwa długo watro go skonsultowac z lekarzem, ewentualne badnia pomoga zdiagnozowac jego przyczynę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, z powodu takich boli trafilam jakis czas temu do dobrej,jak się okazało, pani kardiolog, która nie zbagatelizowała dolegliwości stwierdzeniem, e,to pewnie nerwica, tylko zleciła różne badania, m.in, przeswietlenie po wypiciu takiej białej papki na czczo, nie pamietam,jak sie nazywalo,żeby wykluczyć lub potwierdzic refluks, oczywiscie EKG, Echo,krew.
Okazało się,że to jednak były bole nerwicowe, ale niedokrwienie /lekkie/ lewej komory tez.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku są na tle nerwicowym, od stresu
czasem też od nadmiaru kofeiny i przepracowania
trwają krótko, ale czasem są tak silne, że muszę przysiąść i przerwać wszelkie zajęcia
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mialam to samo okazalo sie ze mam wilgoc pomiedzy komorami w sercu i z tego powstalo jakies zapalenie.jakos to nazwali nie pamietam .Mialam lykac ibuprofen 600 mg trzy razy dziennie i po tygodniu przeszlo.Przyjemnie to nie bylo mialam wrazenie ze mi serce peknie.
Na szczescie przeszlo.

Monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group