Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znowu komisja
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna22
Junior
Junior


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:39 pm    Temat postu: Znowu komisja Odpowiedz z cytatem

Witam, prosze o radę, jutro mam znowu komisje lekarska i znowu stres. Przez 10 lat dostawałam rentę, 2 razy odwoływałam sie do sądu- skutecznie. Nastepnie dostałam na pół roku, teraz do tocznia doszedł mi kregosłup wypadnięcie dysków na dwóch poziomach i jądra miażdźystego- wyznaczyli mi teraz neurologa. Rehabilitacja bezskuteczna, na prewencje nie zgodziłam sie, z uwagi na silne bóle i niedowład nogi. Podjełam rehabilitacje ambulatoryjnie, ale też nic nie dała, astma dała znać i pogorszenie (silne bóle lędźwiowe).
Boje sie juz isc na komisję. Ubezpieczenie sie skonczyło w marcu, mam nadzieje że mnie nie zostawią w takim stanie bez możliwosci kontynuacji leczenia. Na ostatniej komisiji juz nie wiedziałam co mam powiedziec, powiedziałam ze wszystkie dolegliwosci mi juz spowszedniały i nie wiem co znaczy czuc sie dobrze. A teraz , nie wiem czy juz mi obojetne jest , czy nie mam juz sił by walczyc o rente. Może ktoś czuł to co ja teraz , prosze o rade.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joanno wiele z nas przechodziło przez komisje...i za karzdym razem jest to ogromny stres bo jak wiadomo ZUS potrafi nas ozdrowic w ciągu kilku minut.. bądż dobrej mysli .. napewno wszystko bedzie dobrze a tu do poczytania http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=976&highlight=renta duzo zdrówka zycze 3m sie ...i nie poddawaj
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a myslalas zeby isc do psychiatry i poudawac?
ja tak robie... mam przepisane leki ale ich nie jem... poprostu ide i zmyslam tylko trzeba uwazac zeby nie wpasc..
nie mam wyjscia bo inaczej bym pewnie renty nie dostala bo by powiedzieli ze skoro jeszcze chodze to do pracy tez moge isc
ja mam przyznana do konca czerwca i juz zbieram papiery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie interseuje ubezpieczenie jak to sie skonczylo? dlaczego ?
co do renty to zalezy na kogo trafisz, mozesz nie miec połowy schorzen i dostaniesz, ale moze być i tak ,że znowu bedziesz musiala się odwolywac, szkoda ,że napisałas przed samą komisja terz nasze rady nie są ci pomocne najwyzej mozemy potrzymac kciuki
kazdy z nas w większym czy mniejszym skutkiem kiedys walczyl z ZUS-em i kazdy przchodzil to samo, wiemy jak to jest,
ja juz mam ich z głowy , nie musze sie matrwic ale dobrze pamietam strach, i walke w sądzie i kase
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będziemy trzymać kciuki, bo to faktycznie bywa dość losowe, ale trzeba wierzyć, że jak się ma "solidne" papiery i trafi się na normalngo człowieka to powinno pójśc gładko.
jeśli pójdzie coś nie tak, to nie można odpuszczac! odwoływac się i walczyć, jak pokazują tutejsze przykłady, taka droga bywa bardzo często skuteczna!
tytlko szkoda zdrowia na stresujące szarpaniny Rolling Eyes
ale co zrobić, taki system....
chyba nie ma złotej rady, jak się przygotować do takiego spotkania, trzeba przez to przebrnąc i nie martwić się na zapas. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna22
Junior
Junior


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 9:06 pm    Temat postu: znou komisja Odpowiedz z cytatem

Witam, dziekuje za informacje agnieszce 29, didulce, Monice B, nenyi. do komisji pozostało mi 18 h. mam nadzieje ze neurolog , który bedzie mnie jutro badał orientuje sie na temat tocznia, mojej zasadniczej choroby, bo kregosłup to u mnie nowosc. Jak ni nie dadza to rzeczywiscie pojde do psychiatry...Przerwa w moim ubezpieczeniu wzieła sie z tego ze mój lekarz prowadzacy był niedostepny przez jakis czas i nie zdazył mi na czas wypełnic wniosku, neurolog zrobił to wczesniej i złożyłam papiery z wnioskiem od neurologa a od mojego specjalisty od tocznia doniose jutro, maj i tak juz grubą teke w swoim archiwum, tak wiec mam 2 wnioski. Odwlekło sie to w czasie stad luka. Mam nadzieje ze mnie nie zostawia na lodzie, bez mozliwosci kontynuacji leczenia, bo kto mnie taka sirote przyjmie teraz do pracy...., a życ trzeba. wiem ze to czy dostane to zalezy od lekrza który mnie bedzie badał, to loteria, juz 6 lub 7 raz staje na komisjie, i coraz to trudniej o kazda nastepna, psychicznie wysiadam. Dzieki za wsparcie, trzymajcie za mnie kciuki jutro o 16. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wsparcie duchowe masz jak w banku Laughing
trzymaj się i walcz o swoje Exclamation Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna22
Junior
Junior


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Kinga, ide spac wczesniej, żeby pozbierac mysli na jutro, dobranoc, pozdrawiam Smile))
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie polecam tricków z psychiatrą i podobnym kombinowaniem. Jeśli będzie wpadka, to poleci nie tylko lekarz, ale i pacjent (to idzie w koszta).
Na komisje wystarczy mocna dokumentacja. Pełna i przede wszystkim prawidłowo uwierzytelniona. ZUS potrafi się czepiać rzeczy wręcz absurdalnych z naszego punktu widzenia. Czasem już nawet ich własne pieczątki nie wystarczają. Rolling Eyes
Jeśli rzeczywiście zależy Ci na uzyskaniu świadczenia i spełniasz "kryteria", nie masz innego wyjścia jak starać się o nie mimo potencjalnych przeszkód. Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert szanse ze wpadniesz sa bardzo nikle... wystarczy kupic listek leku ktory ci przepisze zeby zobaczyc jak wyglada... jesli wiesz nie wpadniesz..
a to jest jeden z bardziej waznych papierow na komisji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego nuerolog cie bedzie badał ty juz wiesz kto bedzie w komisji ? wazne abyś miała wniosek od lekarza prowadzącego, na przyszłośc pamietaj aby składac wniosek miesiac przed terminem skonczenia renty.
takie przerwy nie sa mile widziane, , u ciebie decyduja papiery od prowadzącego lekarza, reszta jest niestety malo istotna, na astme nie dają renty, na kregosłup tez nie, wazne jest zaby wsród papaierów byly i wypisy szpitalne, to juz polowa sukcesu, oraz swieże wyniki badań,
a tak swoja droga 10 lat renty , nie moza to juz przyznac na stale? ile ty masz lat ,ze nie moga ci dac raz i miałabys spokoj
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna22
Junior
Junior


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, juz jestem po i nic nie wiem Sad((( mam dostac inf. do domu, ewentualnie zadzwonic i sie spytac w przyszłym tygodniu. Co do pytania Moniki, to prawda jest taka , że ja juz dwukrotnie dostałam rente na astme, i nie prawdą jest że jej nie dają. po mimo, ze choruje na toczeń, to nigdy w komisji lekarskiej nie miałam immunologa tylko pulmunologa , a teraz neurologa, bo zawsze badaja mnie pod kontem chorób które sie u mnie pojawiąją. Co do kręgosłupa to tez mi sie nie wydaje żeby nie dawali, ponieważ z uwagi na uciażliwosć i poważne postepujace schorzenia wiążące sie własnie z uszkodzeniem kregosłupa uniemożliwiaja normalne funkcjonowanie a nawet wymagaja interwencji chirurgicznej. W moim przypadku tak jest, i jeżeli nie podejme decyzji o zabiegu chirurgicznym moge wyladowac na wózku. Zmiany tkanki łacznej w przebiegu tocznia robią spore spustoszenie. Jak nie dostane tej renty to niestety bede sie odwoływac dalej, nie mam wyjscia, jestem zbyt młoda żeby sie poddawac. Pozdrawiam
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia teraz sobie odpocznij i nie zadręczaj się myślami co będzie, poczekaj na ich decyzję
trzymam kciuki i wierzę, że dadzą Ci tę rentę Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze badac cie lakarz ale majac samą astme nie dostaniesz renty, została ona skreslona z lisy chorob na ktore renta przysługuje, co do kregosłupa to dają on zasiłk rechabiliitacyjny na rok, a potem jesli nie podasz się zabiegowi ktory propunją zasiłek po roku nie zostaje przdłuzony
co do lekarzy sa rozni na komisji ale skąd wiesz wczesiej kto bedzie ? tego nie widomo

ze choroby tkanki łacznej powoduja nastepne dolegliwosci to wiem , sama mam nie tylko astme o cieżkm przebiegu ale wiele innych chorób,na cześc z ich renta nazlezałby sie na na 100% tak wiec u ciebie biorą pod uwage całość chorego orgnizmu jestes po komisji mozesz odetchnąc zycze aby dostała na stałe, w koncu ile lat mozna stawac na komisjach ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko ja staje na komisji od 1988 roku i własnie czekam na czerwiec i powtorkę z rozrywki teraz nie tak łatwo dostac na stałe rente ze wzgledu na wiek jednak życze joannie by dostała choc na kilka lat o ile nie na stałe. Slonko pozdrawiam i trzymam kciuki
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group