Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy to zespół Sjogrena??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jana
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 82

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam : mam mały mętlik w głowie przez dwie różne diagnozy. Chodzę do reumatologa, który postawił diagnozę - zespół Sjogrena. Wyniki badań mam takie : przeciwciała przeciwjądrowe w mianie 1 : 640 (drugie i trzecie badanie 1: 320), Antyprzeciwciała zidentyfikowano jako Ro, przeciwciała przeciw ds-DNa ujemne,cechy kapiloropatii, Ob w normie, morfologia w normie, test Schirmera nieprawidłowy - 4mm łez. Objawy mam takie : bóle i drżenie mięśni, uczulenie na słońce, afty , zapalenie języka, pieczenie oczu, ciągłe pragnienie, a od 3 miesięcy bóle stawów w palcach rąk( bez opuchlizny).Leczę się również neurologicznie ponieważ kilka razy straciłam przytomność.Reumatolog przepisał arechinę, polfilin i zarządził leczenie. Mnie jednak zachciało się zaoszczędzić ( reumatolog jest prywatnie) i poszłam do państwowej "lecznicy", a tam usłyszałam,że można to obserwować, ale jest to menopauza i najlepiej jak zgłoszę się ponownie, kiedy będę miała OB 100. I co Wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

menopauza..... Rolling Eyes
spróbuj poszukać jakiegoś dobrego reumatologa na NFZ-prawdziwego specjalistę
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jana
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 82

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja strasznie przeżywam każdą wizytę u lekarza, po prostu tracę głos ze strachu ( jest to nienormalne ale tak mam ) i trzeciego na razie nie przeżyłabym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nie cierpiałam wizyt u lekarza, kiedyś przed wizytą u internisty miałam biegunkę ze stresu Confused
teraz jest lepiej-boję się chyba tylko dentysty

musisz znaleźć lekarza, który wzbudzi Twoje zaufanie i będziesz mogła spokojnie z nim pogadać, bo dobre relacje na linii pacjent-lekarz są bardzo ważne Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jana
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 82

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinguś, reumatolog jest w porządku, tylko zbił mnie z "tropu" ten drugi lekarz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj sobie spokój z tym drugim lekarzem! Shocked
w menopauzie pojawiają się autoprzeciwciała?! chyba, że u niego Rolling Eyes Wink OB też nie jest żadnym solidnym markerem, mamy tu wiele osób z prawidłowymi wynikami OB i zupełnie jednoznacznymi diagnozami chorób tkanki łącznej...
zwykle staram sie nie podważac autorytetu lekarzy i nie negować ich opinii, ale takich zaprzeproszeniem niedorzeczności juz dawno nie słyszłam Mad

na pewno spełniasz kilka kryteriów Sjogrena, sprawdź sama:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=755
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jana
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 82

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację. W międzyczasie poszperałam po forum i natknęłam się na niepochlebne opinie kilku forumowiczów o tym lekarzu ( wymienili go z nazwiska i miejsca pracy ). A ja myślałam, że jak ktoś ma doktorat to jest nieomylny. Przeczytałam też o Sjogrenie i ja nie miałam większych wątpliwości, ale człowieka potrafią inni skołować.

Aha, a na zespól suchego oka powiedział, że to nie jest choroba tylko cyt. "niedogodność". A dla mnie problemy zapalno - aftowe jamy ustnej to tragedia, bo jest to mój podstawowy narząd pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne nie patrz na tytuły lekarzy nie zawsze ten wykształcony bardziej chce się podzielic swoja wiedzą albo ruszyc głową dla pacjenta ,
szukaj ,mam nadzije ze znajdziesz podpytaj tez pacjentow ktorzy leczą sie u reumatologow zazwyczaj oni wiedza jaki jest ich lekarz

nie jestes odosobniona w niechęci do lekrzy ale jak trzeba szuka się kogos kto pomoze a nie probuje wtłoczyc ciemnotę aby miec swiety spokoj,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liczy sie człowiek , który chce pomóc
moją diagnozę postawił lekarz chorób wewnętrznych specjalista hepatolog
dwóch reumatologów nie wpadło na pomysł aby zrobic mi badania w kierunku tocznia i leczyli mnie kilka lat na RZS
życzę byś trafiła na dobrego fachowca, i najlepiej aby przebieg choroby i leczenia kontrolował jeden.
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group