Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kamienie żółciowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:30 pm    Temat postu: Kamienie żółciowe Odpowiedz z cytatem

moi drodzy , od jakiegos czasu dokuczaly mi bole plecow, brzucha wymioty, goraczka,,,myslalam ze to nerki, dzis okazalo sie ze to kamienie żółciowe, a dokladnie jeden-2 cm. pęcherzykżółciowy jest operacyjny. zastanawiam sie jakie są przeciwskazania u nas toczniowców do zabiego, zaznaczam mam zespol antyfosfolipidowy. czy to bezpieczne?a moze ktos z was mial podobny propblem
dzieki
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno lekarz przygotowujacy cię do operacji zbierze staranny wywiad, musi być poinformowany nie tylko o chorobie ale i o lekach jakie bierzesz, chyba jedyne poważne zastrzeżenie moze pojawić się jeśli jestes na wysokich dawkach sterydów lub immunosupresantów, bo jest ryzyko, że rany pooperacyjne będą się kiepsko goić...

mi na sterydach wycinali wyrostek robaczkowy i troszke się paprało, ale poza tym nie działo się nic, ani z powodu narkozy, ani po tem po zabiegu.
plus z woreczkiem żółciowym jest natomiast taki, że mogą cię zoperować laparoskopowo, czyli tylko cztery małe dziurki, zamiast jednego cięcia Wink

nic innego nie przychodzi mi do głowy w kwestii specjalnych przeciwskazań, ale to nalezy zostawic ocenie specjalistom, muszą cię potraktować bardzo indywidualnie, bo na pewno nie jesteś "przeciętną" pacjentką Wink

jeszcze dla ciekawości:

Kamienie w pęcherzyku żółciowym

Kamica żółciowa – kolka żółciowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez miałam 2 zabiegi na duzych dawkach sterydow i immunosupresantow, nic się nie działo, byłam zabezpiczeniona antybiotykami i wszystko poszło gładko ,chociaz same zabiegi były bardzo poważne rana pooperacyjna duza, a zgoiło super , nic się nie działo tylko po narkozie było niezbyt fajnie ale tak znosze narkoze więc nie ma w tym nic dziwnego

u ciebie nie ma na razie stanu ostrego a wiec mozna sie przygotowac do zabiegu, wymaga to jednak szczegołowego omowienia z lekrzem, jak postępowac i co mozna z lekow zmiejszyc aby było jak najlepeiej,
pozniej mozesz dostac ataku i wtedy trzeea będzie ciąc nie patrzac na leki i ogolny stan zdrowia,
byc moze taki zabieg da się wykonac laparoskopowo , rana mniejsza i krotszy zabieg nie ma co odwlekac trzeba to zrobic kiedy ogolny stan jest jako - taki Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a, przypomniało mi się coś - masz APS więc pewnie bierzesz coś na "rozrzedzenie" krwi, heparynę czy aspirynę, prawda?
więc tego też się pewnie czepią przed planowanym zabiegiem, może trzeba będzie to jakoś ograniczyć, w kazdym razie na pewno powinni zbadać parametry krzepliwości zanim zaczną ciąć Wink

ale znów, jestem pewna, że lekarze wiedzą o takich rzeczach, więc ty niespecjalnie powinnaś się tym przejmować, poza powiadomieniem ich o fakcie Laughing , niech sami kombinuja, od tego są, no i na pewno wiedzą lepiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o odsawanieu lu zmieszeniu lekow przeciwzakrzepowych decyduje lekarz ktory będzie operował,z koncowej fazie anestezjolog warto o to jednak zapytac bo czasmi odsuwa się zabieg w czasie , na kilka dni trzeba odstawic leki przecwkrzepliwe, ale to juz po badaniach wychodzi w trakcie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie,
a jak myślicie, czy kamienie żółciowe mogły sie pojawic na skutek zazywania metypredu? na skutek zmiany metabolizmu? moje posilki nie sa obfite ani tłuste, zdrowo sie odzywiam, zastanawiam sie skąd to cholerstwo, w zyciu bym nie przypuszczala ze to moze mi sie przytrafic. Fakt kilogramow mam troche za duzo, przytylam chyba po lekach bo w diecie nic nie zmienialam....
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, ciężko zgadywać od czego akurat u ciebie, nie wiązałabym tego jednoznacznie ze sterydami, to akurat nie jest pozycja na jego długiej liście skutkow ubocznych Laughing
to zwykle splot wielu czynników Arrow Jak powstają kamienie w wroreczku żółciowym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamienie tworza sie raczej z powodow zywienienowych lub predyspozycji oragizmu do tworzenia sie kamienii Kamienie mają ludzie nie biorący sterydow i na nic powaznego nie chorujący
aby rozwiac twoje pomysły dodam ze kolezanka na encortonie jest po wycieciu woreczka popatrz tez czy w rodzinie ma predyspozycji do tego typu schorzen
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest też "lekarskie " powiedzenie, że problem kamieni żółciowych to 3razy P- Pani, Pulchna, Po 30 tce...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym jest bardzo różnie
moja mama miała operację jak miała 26 lat, zawsze była szczupła ważyła ledwie 50 kg
myślę że jednak bardziej predyspozycje,
jest bardzo dużo ludzi którzy odżywiają się tragicznie i u nich problem nie występuje
ale słowa przypisane przez Jagulę bardzo mi się podobają
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam usuwany woreczek przed 30-tką byłam i jestem P-ani; Pulchna całe 45 kg po obiedzie Laughing a Po 30 już jestem Wink moje wyszły na rtg wyglądały jak kiść winogron i lekarz stwierdził, że kiedyś było 3x P a obecnie Mlode, Chude że nie wspomnę prawie anorektyczki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group